Zewnętrzny napęd DVD

Cześć,

Planuję zakup zewnętrzengo napędu DVD do zgrania płyt CD. Do wyboru mam masę paździerza marki ‘no name’ i okazjonalnie brandowe napędy typu

DVD LG

lub

Hitachi-LG

Są też modele z opcją nagrywania dysków M-DISC

ASUS

Czy ktoś ma/miał do czynienia z podobnymi napędami lub może polecić coś wartego zakupu?

Mam ten od Asus’a. Działa.

Ja mam od Savio, idealny bardzo

Ja mam od Lite-On. Nagrywarka przeżyła już z 6 jak nie 7 lat i śmiga. 24x odczytu i zapisu dla CD. Dla DVD chyba 16x.

Jak wygląda sytuacja z odczytywaniem płyt i jakością samgego napędu? Nie oczekuję cudów jeśli płyta jest mocno uszkodzona.

@blumberplumber
to zewnętrzna nagrywarka bez dodatkowego zasilania?

Dziś sytuacja jest skomplikowana.
Tak naprawdę kupując LG, Samsung, Asus (tu dopisać wszystkie marki).
Nie masz pewności co jest w środku, każdy model jednego producenta może mieć brand a do tego dochodzi, że nawet w obrębie jednego modelu bebechy mogą się zmieniać w miarę czasu produkcji.

Kup dowolny i tak to będzie ten sam chłam…
A największą różnicę zobaczysz na nośnikach których wyboru jest naprawdę mało a te realnie dobre są drogie i nie ze wszystkimi firmware się lubią.

To już indywidualna cecha płyty, która zalezy od jakości uzytego barwnika.
mam dvd których juz nie potrafie odczytać, choć maja raptem dwa lata a mam też 16-letnie które udało mi sie skopiować (jakim cudem zachowały trwałosć? nie wiem, moze dlatego ze były cały czas w ciemności?)
Raczej nie sadze byś miał cos nagrane na płytach M-Disc.

Tak.

Na płytach M Disc nie mam nic. Swego czasu rozważałem zakup nagrywarki obslugujacej te płyty i archiwizacje kolekcji płyt audio i całej reszty cyfrowego dobytku.

Czy ma to sens obecnie? Nie mówię nie i nie mówię tak. Na chwilę obecną wystarczy chmura i chałupniczy NAS.

Kupiłem sprzęt na próbę „u chińczyka” za grosze i zobaczymy co za model tam wsadzili i czy płyty które mam są jeszcze do odzysku.

Temat do zamknięcia.

tylko pamiętaj na usb 3