Zgłaszanie błędów w portalu

W tym temacie możecie zgłaszać błędy w nowej odsłonie Vortalu. Proszę abyście przed zgłoszeniem przejrzeli temat, czy nie dublujecie już istniejącego zgłoszenia.

Proszę w tym temacie umieszczać jedynie informacje o nieprawidłowym funkcjonowaniu Vortalu. Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonalności będą rozwiązywane w innym temacie.

Więc ja zacznę:

Zalogować się nie mogę, mimo iż czyściłem ciasteczka i zmieniałem hasło.

Non stop “Nieprawidłowe hasło lub login”. ;/

jestem zalogowany, napisałem komentarz, klikam wyślij i nic się nie dzieje

Miałem właśnie napisać. Czasami się zdarza, że strona bardzo wolno się ładuje po zalogowaniu. Widać, że nowa wersja vortalu ma od razu dużo błędów :?

Edycja nr 1

Skoro nie mogę dodawać komentarzy, to jakim cudem inni ludzie dodają komentarze bez problemów (z wyjątkiem tych “poszkodowanych” tym błędem)?

Witam, chciałbym zgłosić kilka błędów w nowej wersji dobrych programów… Pisze na forum, gdyż zamieszczenie komentarza przez moją osobę pod newsem dot. nowej wersji dp.pl jest niemożliwe…

Aktualnie znalezione przeze mnie błędy:

* Demonstracja - wersja flash - brak loga.

* Strona główna - pod newsem - dodanie komentarza - nie możliwe… Brak odsyłacza tak jakby… po wpisaniu treści i wciśnięciu “wyślij” nic się nie pojawia nowego tj. mój komentarz - Na blogu jest wszystko ok.

* Blog - po kliknięciu na “Profil” nie ma żadnego odsyłacza do ów profilu.

Brak możliwości dodania komentarza do profilu (czy może tak ma być? xD)

Jak narazie to chyba tyle…

//Edit: nie zauważyłem już podobnego wątku - proszę przenieść ów post do odpowiedniego tematu!!

  1. Nie mogę dodawać komentarzy: ani spod Opery, ani Firefoksa, ani nawet IE.

  2. IFRAME dla komentarzy programów to chybiony pomysł. Widoczne jest tylko kilka komentarzy jakkolwiek by strony nie przewijać.

  3. Zakładając konto na forum, z powodu limitu długości loginu musiałem zjeść ostatnie “s” z “fenixproductions”. Oznacza to, że wszystkie pisane przeze mnie komentarze (z pełnym nickiem) już nie są moje :frowning:

  4. Ani w Operze, ani w Firefoksie nie mogę oceniać programów. Przesuwanie “belki” kontrolki działa, ale nic się nie dzieje ponadto. Odświeżenie strony zeruje jej stan.

  5. Pod Operą, po kliknięciu na kontrolce wyszukiwania, karetka (kursor) nie jest wyśrodkowana tylko schodzi kilka pikseli (2 lub 3) poza brzeg.

  6. Aktywny dział nie jest w żaden sposób sygnalizowany w menu! Najechanie na “Artykuły” podświetla tekst na pomarańczowo, ale po kliknięciu i załadowaniu podstrony nic się nie dzieje. Menu powinno w jakiś sposób sygnalizować wybrany dział.

  7. Niektóre przyciski (np. Wyślij, Czytaj więcej) są niezbyt wyraźne / za małe.

  8. Wciąż brakuje przy wiadomościach linków do oryginalnych artykułów zamiast do domen. Miało to być poprawione w nowej odsłonie, a nie jest, niestety. Mam nadzieję, że nowe wiadomości doczekają się tej funkcjonalności w najbliższym czasie.

Dopisze więcej uwag w wolnej chwili :wink:

W dziale gry Inteligentna Pi3ka 3.0 błąd zamiast 3 powinno być ,ł,

Tabele są źle sortowane wg liczby pobrań. Korzystam z Firerfox 3.5 pod linux.

Naprawicie te komentarze np po kliku w wyślij żeby się pojawił jakiś napis np " Komentarz dodany do kolejki " bo już szału dostaje napisałem jeden a jest jako 7 przez to klikanie i brak monitu

Osoby ze spacją w nicku otrzymują 404 przy próbie obejrzenia profilu.

  1. W profilu na vortalu nie ma pola Jabber ID.

  2. Gdy chcę ocenić jakiś program strzałka zwijająca tą listę jest pod spodem oceniania jego stabilności. Żeby zwinąć listę trzeba kliknąć na prawdę nisko.

Przekopiuję tutaj mojego newsa z sąsiedniego tematu, ponieważ zgłosiłem w nim “trochę” błędów. Proszę jednak o nieusuwanie oryginalnego posta, gdyż nie tylko błędów on dotyczył.

Dodatkowo:

Niepoprawnie działa ramka “najpopularniejsze programy”. Pod “7 dni” i “30 dni” pojawiają się programy wg. kolejności umieszczenia na vortalu. Myślę jednak, że jest to spowodowane tym, że mechanizm wykorzystywany przez tą ramkę wcześniej po prostu nie funkcjonował i nie mógł liczyć pobrań. Tak więc ta “awaria” sama się naprawi w ciągu najbliższych 7 i 30 dni.

Natomiast w zakładce “ogólnie” ciągle występują stare wersje programów.

Dodawanie komentarzy nie działa skutecznie i to niezaleznie od przegladarki, ogólne spowolnienie

komentarze - Tak samo jak wyżej, po kliknięciu wyślij nic się nie pojawia. Wcześniej o dziwo udało mi się napisać .

Ogólnie całe db są spowolnione, chyba, że tyle użytkowników tam jest.

Niektórzy mieli problemy z logowaniem.

Bannery flash (reklama) nie ma ich na serwerze. Prosiłbym o ich aktualizację :wink:

I faktycznie te tło - mógłby byc wybór pomiedzy kilkoma odcieniami szarosci prócz bieli.

W polu dodawania komentarza nie można poruszać się z wykorzystaniem kursorów.

Przydałaby sie opcja dopasowywania rozmiaru do monitora 4:3 i 16:10

Dodane 25.08.2009 (Wt) 18:29

Szkoda że nie ma strzałek przy reklamach po lewej stronie lub tez innych. Mi by sie to przydało.

Dodane 25.08.2009 (Wt) 18:31

Ciesze sie że jest Ludzik DeP i zielony kolor. :slight_smile:

Miszkurka2000 , i inni w tym temacie proszę zgłaszać JEDYNIE BŁĘDY, czyli nieprawidłowe zachowania w funkcjonowaniu Vortalu. Na wszystkie tzw. future requesty przyjdzie pora później.

Opera, powiększenie strony głównej do 120% powoduje nieprawidłowe wyświetlanie, na forum jest ok.