Zgłoszenia błędów w nowej wersji forum (IPBoard)

Chyba żartujesz, używasz wersji Alfa przeglądarki i masz pretensje? Używaj wersji stabilnej skoro nie potrafisz testować NIghtly! Poza tym, jako dowód z godziną, patrz zrzut:

Lis_png_300x300_q85.jpg

 

Zrób rewizję Swojego profilu, dodatków, bo problem jest ewidentnie po Twojej stronie…

Taka ciekawostka, iż Tapatalk dla Windows Phone wyświetla, że poradnik dotyczący zakładania tematów został napisany 1 stycznia 1 roku naszej ery (zapisanego jako 0001) :wink: Inne tematy wyświetlają się poprawnie.

Na Tapatalku przypięty temat wyświetla się podwójnie w dziale, gdzie został stworzony. Z dobrą datą i drugi z błędną, jako przypięty.

Przypięty w sensie globalnym.

Jeśli chodzi o TapaTalk dla WP8, to niektóre tematy się nie otwierają. Między innymi przez to wolę korzystać z mobilnego stylu forum, ale fajnie by było jakby błąd został naprawiony.

@roobal, u mnie temat się zawsze otwiera po ponownym wejściu do danego działu (trzeba się cofnąć strzałką).

Wchodzisz z powiadomień czy subskrybowanych? U mnie problem występuje, gdy wchodzę w powiadomienia, gdy klikam na powiadomienie nawet nie mieli (nie pojawiają się te kropki na górze ekranu sygnalizujące ładowanie tematu), zauważyłem że dzieje się tak głównie przy nowych tematach założonych przez nowych (świeżo zarejestrowanych) użytkowników. Mogę sobie klikać do bólu i nic.

Edycja.

Teraz sprawdziłem na kilku powiadomieniach, aplikacja w ogóle nie ładuje tematu, gdy użytkownik niedawno się zarejestrował. Prawdpodobnie nie jest to jedyna przyczyna. Dodam, że problem występuje tylko w powiadomieniach, a przynajmniej na chwilę obecną nie zauważyłem problemów przy przeglądaniu tematów z innych kategorii.

Zarejestrowałem celowo nowe konto. Napisałem temat, odpowiedziałem na niego i zacytowałem nowym kontem moją wypowiedź.

Wchodzę w powiadomienia na TapaTalku i widzę ten temat, ale mogę normalnie go przeczytać.

U mnie problem występuje jedynie w przypadku przeglądania działów forum. Może to zależy też od sprzętu i jego oprogramowania :wink: Mam Lumię 520 z aktualizacjami Nokia Black.

No ja też mam Lumie 520 z Lumia Black i teraz zauważyłem, że problem występuje nie tylko na nowych użytkownikach. Ewentualnie to błąd aplikacji. Czytasz powiadomienia czy subskrypcje?

Powiadomienia

Dodawanie plików o wielkości 46,87KB to stanowczo za mało, nie da się wysłać jakiegokolwiek screena, bardziej rozbudowanego loga, jest  ta funkcja bezużyteczna.  Lepszym rozwiązaniem byłoby upload  250-340KB . Jeśli to możliwe proszę o zmianę parametrów tej funkcji.!

 

Dlaczego nie działa zaloguj się aby dodać odpowiedz - pole szare nie aktywne, muszę logować się przez stronę główną dp.pl, po tym przejść na forum przez górną belkę i dopiero po odnalezienie tematu odpowiedzieć na niego, czy wykonać inne czynności. Proszę o naprawienie tej usterki.

 

Nie zachowywane są układy graficzne z podglądu po wysłaniu wiadomości - przypadek wstawienia do posta elementów graficznych lub cytowań z innych stron skopiowanych lub przeciągniętych do pola odpowiedzi.

 

Kiedy wyjdzie wersja 2.0 forum z poprawkami uwzględniającymi zgłoszone błędy przez użytkowników ich życzenia poprawy i rozbudowania forum lub przywrócenia poprzedniej formy ?

Wydaje mi się, że wstawianie logów na zewnętrzny “serwer” jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż umieszczanie go bezpośrednio w poście. 

Tak samo ze zdjęciami, zdecydowanie prościej wstawić zdjęcie do forumowej galerii, bądź na zewnętrzny hosting a w poście umieścić tylko link bądź miniaturkę.

@rgabrysiak, a to zostało już “poprawione”, bo jakiś czas temu, jak chciałem wstawić “thumbsa” z zewnętrznego hostingu, to nie zadziałał żaden ze znanych mi sposobów (chodzi konkretnie o określenie wymiarów miniatury), choć nie wpadłem wtedy na to, by sprawdzić jeszcze dopisek style=“width: x; height: y;” ;). A pytam się, ponieważ nie wiem kiedy nadarzy mi się okazja do sprawdzenia tego (ostatnio, pierwszy raz sprawdziłem działanie lokalnej/forumowej “wrzutki” grafik/plików, ale przeklikanie się do niej jest nieco uciążliwe… pewnie dlatego by tej opcji nie nadużywać ;))

@manieKMP ja z informatyką jestem na bakier :wink: więc jeśli mówisz, że coś zostało poprawione to pewnie tak jest.

To akurat było pytanie, ale gdzieś mi się podział pytajnik… tak to jest jak się zbyt długie zdania pisze, a dodatkowo, kropka po sąsiedzku mieszka :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja tak z innej beczki - Po co jest ten przypięty temat w śmietniku? Javu-Javu, czyli dużo historii, czyli wiedza sprzed 7 lat o bardzo ciekawych programach.

To Javu-Javu, trochę mnie tego… Zrobić gdzieś temat na luzie, czyli kącik wspomnień, ale w śmietniku takie rewelacje? Szkoda tego, bo to sporo wiedzy o tamtejszym sofcie, czyli o ochronie i ten tego Javu-Javu, wróć, lista komunikatorów m.in.

Popatrz w prawo na ś.p. właściciela tematu.Ku Jego Pamięci.

Tym bardziej nie w śmietniku. Jak zaznaczyłem - kącik wspomnień. Chylę głowę.

Szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale niestety nie znalazłem i dlatego “zapytowywuję”, zwłaszcza że podczas tych poszukiwań trafiłem na wątek, w którym krytykowano ortografię na forum. Dlaczego w nowym wydaniu forum nie działa sprawdzanie pisowni, oferowane przez przeglądarkę internetową (w moim przypadku Firefox 28)? Sytuacja jest taka sama zarówno podczas pisania postów, jak i w komunikatorze.

Wodzu, a w Firefoxie - napisz jakiś błędny wyraz, w oknie posta np nierozumiec zaznacz i kliknij PPM, jak na obrazku, kliknij w Polski i będzie już OK, zaznaczy się to nierozumiec.

http://prntscr.com/3617gx

żeka

 

Jakżeż jestem Ci wdzięczny za pomoc :slight_smile: Przyznam, że nie spotkałem się dotąd (a korzystam z Firefoxa bodaj od wersji 0,9) aby było to konieczne. Kiedyś wprawdzie trzeba było ręcznie instalować wtyczkę sprawdzającą pisownię, ale to były zamierzchłe czasy :slight_smile:

Ha! Ja to i stylllerem kiedyś kombinowałem i inne robiłem głupoty. Przez przypadek przełączało mi się w końcu i byłem przekonany do racji zastosowania “sposobu”, jednak dochodząc do domyślnych ustawień nowych wersji Firefoxa, znalazłem, na czym polega prostota. Wśród dodatków, to SettingSanity dodaje parę menu w opcjach FF i dodatek gui:config dodaje opcje zaawansowane do lisa.

 

Chodzi w tym przypadku o dodawanie sprawdzania wyrazów w polach wieloliniowych i jednoliniowych w giu:config. To leciutkie dodatki. Sprawdzanie pisowni a pasku tytułu zakładanego tematu, to też niezmiernie ważne na naszym forum…