Zgubiony telefon, policja, wrażliwe dane

Kilka miesięcy temu zgubiłem telefon (właściwie mi go skradziono kilka sekund po zgubieniu). Zgłosiłem to oczywiście na policję. Na tym telefonie były moje wrażliwe dane i nie chciałbym żeby wpadły w niepowołane ręce. Moje pytanie jest takie: Czy policja może przeszukać mój telefon? Czy mają prawo lub powód żeby coś grzebać w plikach czy zdjęciach?

Jak znajdą, to choćby by zlokalizować IMEI i porównać z tym co został zgłoszony za skradziony.
No chyba, że natrafisz na jakiegoś cwaniaczka z policji, to może sprawdzić co tam masz o ile nie uzyłeś blokady ekranu.

Pozostaje zatem tylko liczyć na złodzieja że wykasował wszystkie dane. Policja raczej nie będzie się zabierać za ich odzyskiwanie bez powodu.

Widzę, że masz większy strach przed policją i kontrolą Twoich danych, jak przed ich utratą i stratą telefonu. Musiały być naprawdę „wrażliwe”.

Jeśli był to Android, to możesz zdalnie zablokować telefon.

Z pewnością złodziej jak je zobaczy, to sam poleci na Policję z tym telefonem, bo będzie liczyć na nagrodę. Policja też przeleci dokładnie zawartość telefonu. :see_no_evil:

Jeśli coś sugerujesz to wal śmiało cwaniaczku. Brakuje prowokacji co nie?

Jak złodziej ma odblokować mój telefon? Musi usunąć dane. Poza tym zgłosiłem to na prawdę miesiące temu więc pewnie złodziej już korzysta.

Tak Ci się tylko wydaje.

Ja rozumiem, że Ty naiwnie wierzysz, że Oni ten telefon dla Ciebie odnajdą? Jeżeli tak, to możesz spać spokojnie. Jeżeli to było tak dawno temu, to nic Ci nie grozi. Chyba, że złapią gościa podczas innego przestępstwa i będzie miał przy sobie Twoją niewyczyszczoną komórę. Ale na to bym nie liczył :smiley:

Telefon oczywiście może się odnaleźć gdy jego IMEI gdzieś się pojawi. Może minie kilka lat ale jest taka możliwość, że kiedyś odzyskam swoją własność. Spać spokojnie to mogę zawsze. Nie ma tam nic nielegalnego. Po prostu wrażliwe dla mnie dane.

Oczywiście, że istnieje taka możliwość, ale nie licz na pomoc Policji :slight_smile:
Nic Ci nie grozi, bez względu na to, co tam miałeś.

Nie wiem, czy to prawda, ale kiedyś czytałem, że blokada IMEI działa tylko u operatorów na terenie kraju zgłaszającego. Jak sprzeda Twój telefon za granicę, to nic po blokadzie. Co więcej, komórka już dawno może robić w jakimś serwisie GSM za dawcę :stuck_out_tongue:

Z tego co się dowiedziałem po różnych telefonach to każdy szanujący się serwis sprawdza IMEI telefonu. No chyba że części były sprzedane na własną rękę np. wyświetlacz.

A co te szanujące się serwisy mają robić? Dzwonić na policyjną infolinię GSM, pod którą będą uzyskiwały informacje o każdym telefonie? :slight_smile:

Wystarczy kliknąć kilka przycisków :slight_smile: Myślisz że nie wiem jakie mam IMEI?

Jak nie zapisałeś to nie znasz IMEI (wątpię, że masz fotograficzną pamięć do ID) i jak będzie zablokowany tylko u polskich operatorów to baza producenta nie powinna pokazywać, że jest zgubiony/skradziony.

IMEI znam i mogę w każdej chwili sobie zdalnie podejrzeć chociażby przez konto google bądź zajrzeć do dokumentów zakupu urządzenia u operatora. IMEI nie blokowałem.

Moim zdaniem to zależy od okoliczności, w których policja (albo inny organ) wejdzie w kontakt z tym urządzeniem. Hiperbola zamierzona → jeżeli np znajdą go przy zwłokach, to na pewno dokonają oględzin urządzenia pod kątem poszukiwania informacji świadczących o popełnieniu czynu zabronionego.

Nic nie sugeruję, sedno treści zawarte jest w moim poście i nie brakuje prowokacji, cokolwiek pod tym sformułowaniem masz na myśli. To by było na tyle w temacie.

Ty może znasz swój IMEI, tego nie neguję. Ale ktoś kto odkupuje telefony ma znać każdy na pamięć i we, który został skradziony? Co Ty, masz 9 lat, że takie domysły snujesz?