Zgubiony telefon

Problem w tym że telefon był włączony i naładowany do 100%. Po godzinie już nie dało się na niego zadzwonić. Może wyjął kartę, może wyłączył telefon, być może został kompletnie zniszczony. Teraz nie za bardzo znalazca ma możliwość skontaktowania się ze mną ani ja z nim. Nie ma za dużo możliwości oprócz policji.

Podstawowa zasada, wyłączasz zgubę aby właściciel nie zadzwonił przypadkiem.
Zgłaszaj przywłaszczenie, weź ze sobą dowód zakupu i pudełko bo będziesz musiał podać IMEI.
Broszką policji będzie pozyskanie od prokuratora nakazu ujawnienia przez operatorów kto uzywa telefonu z tym IMEI.
Sprawa dla nich łatwa a statystyki poprawia.

Mi w czasach szkolnych skradziono SonyEricson. Policja znalazła po 10 latach z pękniętym ekranem. Podziękowałem.

Właśnie, nie masz pojęcia i pierdzielisz. Możesz sobie robić taki reset ile chcesz. Jedynym rezultatem po włączeniu i przebrnięciu przez pierwsze kilka kliknięć będzie konieczność zalogowania się na koncie Xioami.
Próba wgrania czegokolwiek innego za pomocą narzędzi do flasha, ucegli telefon.

O ile konto Xiaomi jest.
Nie znam nikogo kto to zakładał.
Sam mam drugi Xiaomi z kolei i nie zamierzam tego zakładać bo po co?
Z chmury nie korzystam, nic innego to nie oferuje.

Mam konto Xiaomi po prostu nie włączyłem opcji znajdź urządzenie na zgubionym telefonie.

Oferuje możliwość znalezienia zagubionego telefonu, blokadę przy kradzieży, możliwość zrobienia zdjęcia, wysłania informacji.

A próbowałeś się zalogować się na konto i zobaczyć jakie masz opcje dostępne?

Zwłaszcza wyłączony.
Załóżmy że już namierzysz telefon, pojedziesz z kolegami go odzyskać?

Mam na koncie opcje urządzenia. Widnieje tam moje urządzenie pod nazwą tego telefonu. Nie mam dostępnych opcji np lokalizuj bo do tego potrzeba właczenia opcji znajdź telefon na zgubionym telefonie. Mam dostępne 3 telefony i właśnie na nich tak to działa. Nie włączysz opcji znajdź urządzenie? Nie możesz zrobić nic oprócz zobaczenia telefonu w zakładce „urządzenia”.

A po co miałbym jechać z kolegami? Wystarczyło by, że pojechałbym sam i grzecznie poprosił, oraz zaoferował znaleźne.

Zmień przynajmniej hasło, wtedy telefon zostanie zablokowany i wylogowany.

Zabawna sprawa, właśnie chciałem sprawdzić opcję „Znajdź moje urządzenie” z Google. Zalogowałem się więc w przeglądarce i to tyle. Logowanie trzeba potwierdzić na telefonie, a zakładamy że go nie mamy przy sobie. Warto o tym pamiętać przy włączonej dwuetapowej autoryzacji na telefon.

Ja tam mam niby kilka metod niż tylko G-kody.

Niby najlepsze będzie F2A z zapisaniem secret kodu w postaci tekstowej i graficznej, najlepiej w postaci szyfrowanej w np. partycjo-kontynerze lub jakimś KeyPassie XC.

Jasne, kody zapasowe, zupełnie zapomniałem, dzięki.

Jak nie da się go zlokalizować, to zgłaszasz na Policje, że zgubiłeś telefon i może znajdą go kiedyś w jakimś lombo. Numeru imei przecież znalaznca nie zmieni.

Znalezione nie kradzione, to już u nas od dawna nie obowiązuje. Jak ktoś znajdzie smartfona i zaniesie go do lombardu, to odpowie za paserke.

Dokładnie

@daras28-82 Opcja hard resetu przy blokadzie MiCloud jest nieaktywna i nie można z niej skorzystać, trzeba połączyć się przy pomocy MiAssistant i podać dane logowania do konta.

Jedyne, co można to mając dowód zakupu/pudełko zgłosić u operatora, aby zablokowali IMEI.
W Polsce taki smartfon nie będzie mógł skorzystać z sieci GSM. Oczywiście jeżeli ktoś go sprzeda za granicę to tam normalnie będzie działał z tamtejszymi operatorami GSM.

Kwestia blokady Xiaomi Account (MiCloud) i Google FRP.

Pierwszą blokadę można usunąć przy pomocy serwera odpłatnie, nie będę reklamować podmiotu, ale są na rynku usługi, gdzie takie blokady zdalnie dla serwisu/osoby prywatnej usuwają. Nie jest to najtańsza usługa, ale przy droższych smartfonach się mimo wszystko opłaca.

Na smartfonach Xiaomi ze Snapdragonem można wejść w tryb EDL i wygrać custom ROM gdzie blokada MiCloud nie będzie po prostu działać.

Jeżeli chodzi o Google FRP to też jest kilka sposobów na obejście tej blokady. Nie będę się rozpisywał jak, bo poświęciło się czasu na dojście do tego.

Przecież to głupota, chodzi o to aby ktoś go użył i został namierzony!
Blokowanie IMEI to podstawowy błąd, telefon poleci na śmieci, pozwól go użyć złodziejowi, zgłoś przywłaszczenie i czekaj!

O ile ktoś takiej używa, większość nie widzi w tym sensu.
Ja nie używam żadnych chmur, trzymam dane lokalnie, nie zakładałem żadnego konta poza Google aby używać telefonu i nie zamierzam.
Telefonów nie gubię.

Blokada MiCloud chyba odnosi się do blokady która występuje zawsze po resecie telefonu za pomocą wejścia do menu telefonu za pomocą przycisku głośności i przycisku zasilania. W przypadku gdy zresetujesz telefon a na nim będzie jakieś konto Xiaomi to dalsze korzystanie jest niemożliwe bez podania konta Xiaomi. Miałem tak raz na kilku telefonach :slight_smile: Na zgubionym (właściwie skradzionym) telefonie także miałem konto więc jestem pewny że ta blokada wystąpiła. Sprawę zgłosiłem na policję. Zobaczymy ile im zajmie znalezienie telefonu… Ktoś z was miał podobną sprawę? Ile u was to zajęło?

1 Blokada uniemożliwia włączenie i użycie telefonu, jak chcesz aby go znaleźli?
2 Jak zgłosiłem przywłaszczenie ojca telefonu po około dwóch miesiącach odzyskałem go.

Ty nie masz szans, zablokowałeś sobie możliwość znalezienia go blokując telefon.
Możesz liczyć jedynie że znalazca odniesie go na komendę.

Jesteś nienormalny. Mówiłem że blokada nie działa zależnie ode mnie. Założyłem konto i blokada jest domyślna w każdym Xiaomi. Pojawia się ona gdy zresetujesz telefon PRZEZ EKRAN BLOKADY CZERWONYM PRZYCISKIEM. Jak czegoś nie rozumiesz jak działa to nie pisz głupot że uniemożliwia włączenie - bo włączyć jak najbardziej można. Blokadę jest oczywiście w stanie usunąć jakiś średnio ogarnięty szympans a przynajmniej tak mi się wydaje.