Zgubiony telefon

Podejdź bliżej syneczku jak chcesz mi ubliżać.

Przeczytaj i zastanów się nad sensem tego zdania.

Pisz zrozumiale i nie rzucaj epitetami na kogoś kogo nie odważył byś się wyzwać w realu bo nie zrozumiał twojego bełkotu.

Czego was dziś uczą w szkołach?

Jak widzę co tutaj piszesz to trzeba tłumaczyć ci wszystko w sposób łopatologiczny. Jeśli chcesz trollować polecam wykop albo elektrodę. Akurat to forum nie jest od tego

Źle ci się wydaje, bez specjalistycznego sprzętu, lub demontażu urządzenia i wpinaniu się w odpowiednie piny usunięcie blokady nie jest możliwe, bez konta.

MiCloud jest specyficzne, bo zczytuje numer seryjny urządzenia i kojarzy go z numerem konta Xiaomi. Nawet jak ktoś usunie „zkeszowaną” informację o blokadzie w pamięci urządzenia to po włożeniu SIM/dostępie do internetu usługi Xiaomi działające w tle pobierają informację o tym i blokują urządzenie na nowo.

Są dwa wyjścia, zdalne zdjęcie blokady przy pomocy serwera ($$$), działa to w oparciu o usługi, które udostępnia samo Xiaomi dla pewnej grupy osób.

Za 190 zł+ (zależy, czy sami usługę zamówimy, czy serwis, który dokłada marżę) na nasze można sobie to zdjąć korzystając z podmiotu, który ma do tego dostęp i to całkowicie zdalnie.
Druga możliwość odblokowanie BL z poziomu EDL i wgranie ROMu, który nie ma usług Xiaomi lub ma je zmodyfikowane, a więc blokada nie zadziała w ogóle.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Coś dodać?

Może coś jeszcze wytłumaczyć?

Przeprosisz czy szukasz spodni aby to zrobić?

Telefon to skomplikowane technologicznie urządzenie. Można z nim zrobić wiele. Wgrać nowy ROM, zdjąć blokady. Możliwości jest bardzo bardzo dużo. Nie sądzę, że znajdą ten telefon za 2 tygodnie czy za miesiąc. Sądzę że zgłoszenie tego na policję da ewentualną szansę na jego odzyskanie w przyszłości (wspomniałem że możliwości jest bardzo dużo). Na telefonie miałem wrażliwe dane które musiałem zabezpieczyć na kilka sposobów. Tobie też radzę się dobrze zabezpieczyć.
Na pewno nie ukradła go osoba niekompetentna więc szansa na odzyskanie jest i zawsze będzie dopóki ten telefon istnieje i działa.
Gdy zgłaszałem na policję sprawę nawet nie wiedzieli że IMEI można zablokować, powiedzieli że tak czy inaczej przez IMEI telefonu namierzyć się nie da. Teraz komu tu wierzyć?

Wyobraź sobie że zakładając konto Xiaomi kilka lat temu nie zastanawiałem się że za kilka lat ktoś mi ten telefon ukradnie

Ty wiesz lepiej, po co pytasz na forum?
Spodnie znalazłeś?