ZHPDiag: jak wyświetlić listę szkodników?

W opisie programu na https://www.dobreprogramy.pl/ZHPDiag,Program,Windows,80539.html napisano m.in.:
“W rezultacie swojego działania ZHPDiag generuje na pulpicie specjalny raport, a także wyświetla szczegółową listę wszystkich wykrytych w systemie szkodników, umożliwiając użytkownikowi ich usunięcie.”
Raport na pulpicie jest, ale niewiele z niego rozumiem, natomiast nie wiem gdzie szukać tej listy szkodników. Poza raportem wyświetla się jeszcze tylko takie coś: zrzut. Kiedy klikam w ikonę żarówki, pod którą chyba wyświetla się liczba znalezionych zagrożeń(?), to nic się nie dzieje. Nie wiem o co chodzi z tym programem :frowning:

A jak udało Ci się pobrać ten program? Po kliknięciu w pobierz - mam takie:

Z softpedia pokazuje mi na ten program - MaxSecure Trojan.Malware.300983.susgen

Pobrałam ze strony domowej. Ktoś mi go niedawno polecił na innym forum, ponieważ ma skanować dodatki do Slimjet, a podejrzewam, że właśnie wśród nich ukrywa się jakiś szkodnik.
Skoro to jakiś trojan malware, to dlaczego jest na DP?

Sprawdź plik exe na virus total online.
A na DP już nie do pobrania.

Na Virus Total tylko MaxSecure uznał to za trojana malware. Pozostałe nic nie wykryły, więc nie wiem, co o tym myśleć.

Na computerworld piszą:

UWAGA

Ponieważ aplikacja może usuwać szkodniki z folderów systemowych, zarówno SmartScreen, jak i programy antywirusowe mogą ostrzegać przed jej uruchamianiem.

Na tą chwilę zainstaluj to:


Tylko domyślnie program zaznacza wszystko. Trzeba mu wpierw poodznaczać i zaznaczyć tylko te, których chcesz się pozbyć.

Ale ja nie mam żadnych toolbarów

To będzie lista wszystkich rozszerzeń. Program odinstalowuje bardzo dokładnie.

Listę rozszerzeń to i ten mi wyświetlił w raporcie, ale co mi po tym? Przecież wiem, jakie mam rozszerzenia i wcale nie chcę ich usuwać. Chcę wiedzieć, czy któreś z tych rozszerzeń nie robi czegoś podejrzanego i konkretnie które, bo mam ich wiele

To zapuść adwcleaner. Wyświetli raport.

AdwCleanerem już skanowałam i niczego nie znalazł

Jaki system?

Windows 7 x64, ale z systemem nic złego się nie dzieje, tylko z przeglądarką i to tylko jedną na jednym profilu. Na drugim profilu, gdzie nie mam dodatków nic się nie dzieje

To radziłbym wyłączanie pojedyncze dodatków i ponowne uruchamianie slimjeta, aż znajdzie się winowajca, ale kiedyś miałem feralnego adguarda. Uruchomił jakichś kilkadziesiąt połączeń z portami. Trzeba było wyłączyć, usunąć pozostałości nawet w rejestrze, bo zachował się jak wirus.

Swoją drogą, trafiłem na slimbrowser 11 x64. Pobrałem ze strony flashpeak.
Ciekawy. Jest to klon firefoxa 68. Wszystkie dostępne dodatki do firefoxa wchodzą. Opcje też są z nowego firefoxa. Zadziwił szybkością.

Wszystkie, to znaczy, że jakimś cudem przywrócili wsparcie XUL/XPCOM?

Chodzi o wszystkie dodatki dostępne dla nowego firefoxa. A pluginy? Obsługuje NPAPI, ma widevine…

“WideVine” to ma i mój “zwykły” Firefox 69.0.2.


NPAPI:

Flash pokazuje ci normalnie na liście i możesz ustawić “zawsze aktywny”:

  • ciekawe czy jak będą robić wydanie 69 / 70 to czy nie zniknie…;

  • nie wykluczam że bazują na 68 ESR, czyli może problem przełożyli na okolicę wydania Firefox 78 “ESR” (czerwiec 2020), chociaż wtedy to już nie będzie łatek od Adobe.

Javy obecnie nie posiadam by zobaczyć czy zrobili postęp, że nie trzeba sięgać po Firefox 52 ESR jak nie chcemy używać IE11.

Javy nie posiadam, w składnikach ie 11 wyłączony, też mam ten firefox:


ale slimbrowser na tych samych rozszerzeniach poszedł jak burza - to i łapnęło mnie zdziwko, bo kiedyś to była 3MB nakładka na ie i do kitu.

To by mi bardzo długo zeszło, bo mam 20 dodatków, a problem występuje losowo raz na jakiś czas, więc na każdy dodatek trzeba liczyć ze 3 dni.

Poza tym pytałam o wyświetlanie listy szkodników w programie ZPHDiag. Ktoś wie, jak to zrobić? A może opis na DP wprowadza w błąd i wcale żadnej listy wyświetlić się nie da?

Czort wie, ale nie powie :wink:

Od tego producenta miałem drugi program:


Użyłem, wykrył to, czego nie mógł wykryć adwcleaner, wyświetlił listę wykrytych, usunął elegancko… i nic mi nie wlazło do systemu, nawet dałem tam komentarz.
Może on pomoże?

1 polubienie