Zintegrowana karta graficzna nie chce się zmienić na dedykowana

Witam! Po ostatnim formacie lapka nie mogę zmienić karty zintergowanej na dedykowaną w Panelu Sterowania Nvidia.
Gdy próbuje zmienić wyświetla mi się taki komunikat: “Dostęp zabroniony. Zastosowanie wybranych ustawień w systemie nie powiodło się.” Próbowałem pobrać najnowsze sterowniki do karty graficznej od nvidii, ale gdy jest sprawdzanie zgodności wyskakuje mi takie coś: “Ten sterownik graficzny nvidia nie jest zgodny z tą wersją systemu windows” i “Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego” Jestem pewny, ze zainstalowałem dobry sterownik, bo patrzyłem to już z 10 razy.
Jak ktoś coś wie, to proszę o info! Z góry dzięki!

A sprawdzałeś ustawienia w BIOS/UEFI? Karta graficzna pracuje po uruchomieniu komputera?

Zainstaluj sterowniki od chipsetu oraz od grafy zintegrowanej a dopiero na końcu stery od grafiki powinno pomóc.

Możesz powiedzieć jak to zobaczyć, bo średnio ogarnięty w tych sprawach jestem :wink:

Nawet modelu lapka ani systemu nie podałeś.

W przypadku laptopa zawsze pobieraj dedykowanie od producenta laptopa.

I tak jak @anon88811811 pisze.

Sorry, kompletnie zapomniałem. Model lapka to: ASUS R556L. Win 10, 64-bit

Dobra sterowniki do chipsetu zainstalowane, teraz jak zainstalować do karty graficznej zintegrowanej?

Pobierz sterowniki od integry i dedyki, odłącz źródło internetu, Windows +R -> devmgmt.msc -> prawym na urzędzanie i wyinstaluje sterownik, jak powie że wymaga restartu to restartuj.

Usunąć oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia?

Tak.

Prawym na integre i wyinstaluj, potem instalujesz to co ściągnąłeś normalnie uruchamiając exe.
Analogicznie z dedykowaną.

Najlepiej najpierw odinsaluj dedykowaną, potem integre i dopiero instaluj.

Sory, ze tak caly czas pytam, ale jestem nie ogarem. Mógłbyś jeszcze raz napisać dokładnie od początku co mam zrobić, bo napisałeś, że to co sciągnąłeś, ale ja niczego nie ściągałem, sory, ze tak nie ogarniam

Najpierw podaj model systemu: windows + R -> msinfo32 .

Model systemu to: X555LD

Procesor Ix-4xxxxU czy Ix-5xxxxU?

Ix-4xxxxU

intel
nvidia

­
Teraz pobierz to, rozłącz internet, i tak:

  1. Wyinstaluj najpierw Nvidia a potem Intel: Windows + R -> devmgmt.msc.
    x
  2. Zainstaluj Intel potem Nvidia.

­
Zawsze gdy mówi, że jest wymagany restart - restartuj.

Ok, pobierają mi się te 2 pliki

Sterowniki normalnie wypakowujesz i odapalasz exe.

Ok, czyli jak mi sie pobiora odłaczyć neta, wypakowac, odinstalowac tamte i odpalić te pliki?

Tak, tylko z zachowaną kolejnością - tak jak pisałem. I restartuj zawsze kiedy prosi o restart.