Zintegrowana karta graficzna nie chce się zmienić na dedykowana

Posiadam identyczny model i zawsze wszystko się dobrze instaluje z WindowsUpdate - także dziwnie.

Wyswietla mi się takie cos, gdy chce zainstalować sterownik intela: na tym komputerze istnieją juz wersje sterownikow nowsze od aktualnie instalowanych. Czy na pewno chcesz zastąpić poniższe sterowniki ich starszymi wersjami? Audio dla wyświetlaczy IntelR (6.16.0.3197) IntelR HD Graphics Family (20.19.15.4549)

Tak.

Trochę od dupy to :smiley:

Jak już ręcznie instalujesz, to od czystego powienieneś.

A te, które Windows sam instaluje, to były te błędne czy ściągałeś na własną ręke?

nie rozumiem

no i ■■■■ ;/ jak chce zainstalować sterownik NVIDIA wyskakuje takie cos: the NVI2.DLL file can not be found.

O kurde, jednak dziala, fałszywy alarm

jakw forme instalacji wybrać? Ekspresowa czy niestandardową?

Ja bym dał niesestandardową, bo może można zaznaczyć “czysta instalacja” tak profilaktycznie, ale wybierz ekspresową.

Instalacja zakończona, co teraz?

No sprawdź czy działa zmiana karty.
Chyba to chciałeś, żeby działało.

Dzięki stary, co ja bym bez ciebie zrobił. Moge zainstalowac najnowsze sterowniki do karty graficznej nvidii, bo te co zainstalowalem chyba nie sa najnowsze?

Nie potrzebujesz nowszych. Te są najnowsze.

To w takim razie jeszcze raz wielkie dzięki :wink:

Problem rozwiązany, temat do zamknięcia

Jeżeli zainstalował się Nvidia Updater czy coś takiego, to to wyinstaluj: Windows + R -> appwiz.cpl.


tylko takie coś mam

Jeszcze występuje jeden kłopot ;/ Zmieniłem karte na dedykowana i gdy teraz chce wlaczyc panel sterowania NV to sie wlacza, ale po kilku sekundach samoistnie wyłącza.

Hm.

Jak pisałem - posiadam ten sam notebook i system i wszystko się ładnie samo instaluje.

Może Windows Update Tobie zaktualizował sterowniki i się popsuło?

Nie podałeś wersji systemu i nie wiem czy się da zablokować u CIebie.

Pokaż czy masz jakieś wykrzykniki na liście: Windows + R -> devmgmt.msc.

W “Ustawieniach” Windowsa dodaj grę i ustaw wysoką wydajność.

Nie mam żadnych wykrzykników na liście. Wersje win mam 1803.