Złe wyświetlanie forum oraz głównej na Vivaldi

Najnowszy Vivaldi, najnowszy Mint 64-bit.
Dodatki: Disconnect 5.18.23 oraz uBlock Origin 1.14.22.

Główna: reklama Opery szaleje, skacze jakby ktoś podłączył ją pod 230V (prawo, lewo, góra, dół). Do tego uszkodzone powiadomienia:

Opera 50 dzisiaj z uBlock (1.14.22) i Disconnect (5.17.5) dawała radę.

Może wina nowszego Disconnect w chrome web store.


Najnowsze stabilne vivaldi 1.13 z tymi dodatkami reklama skacze minimalnie, wszystko wyśrodkowane, nie logowałem się więc może po zalogowaniu się tak dzieje.
Nie mam powiadomień to ich nie sprawdzę, choć wiem że 2 dni temu nie dział poprawnie przycisk wyloguj na portalu.

Forum może przy okazji rozwala zdezaktualizowany motyw lub na siłę zrobiony w stylish / stylus / xstyle.

Weź ostatniego builda “snap” i potem zmień sobie uBlocka na Nano+Defender i masz po problemie.

To jest obejście problemu, nie jego rozwiązanie. Poza tym, co ciekawe, w pracy, system ten sam, Vivaldi ten sam, trochę więcej dodatków:

  • Disconnect 5.18.23
  • F.B.(FluffBusting)Purity 23.0.3.0
  • HTTPS Everywhere 2018.1.11
  • uBlock Origin 1.14.22

wszystko działa normalnie.

Sorry… nic nie poradzę, że świrują z forum, portalem, reklamami i szlag wie jeszcze z czym. Od kiedy zaczęły się kombinacje i przepychanki z tą reklamą operową, od wtedy dzieją się istne cyrki ze stroną.
Mi wczoraj zaczęło pokazywać jakieś “ruskie piczki” i tym podobne durnoty, a strona jak żarła zasoby, tak żre jeszcze więcej.
Tu sobie zerknij: https://forum.dobreprogramy.pl/t/sady-i-przesady-z-reklamami-na-portalu/554964/9

Hej,

Najnowsze Vivaldi 1.13.1008.40 (Stable channel) (32-bit)

By rozwiać wszelkie wątpliwości screen z Vivaldim i uBlockiem i reklamą Opery:

Co mogę poradzić Wam w tym temacie?

Nie dodawajcie swoich filtrów do list AdBlocków, jeśli nie jesteście w 100% pewni co robicie. Wielu użytkowników przecenia swoje możliwości, co skutkuje tym, iż sami sobie (lokalnie) blokują globalnie filtrami kosmetycznymi podstawowe elementy HTMLa.

Nie dodawałem ŻADNYCH swoich filtrów, mam tylko domyślne.

Rozumiem, niestety twórcy polskich filtrów czasami także nie wiedzą co robią, co skutkuje szkodą użytkowników. Proponuję napisać o tym bezpośrednio do Twórców filtrów:

1 polubienie

U mnie właśnie jakaś lista sprawia, że nie widzę kodów z kolorowaniem składni na forum.

https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/blob/master/polish-adblock-filters/adblock.txt


zostaje kawałek niepokolorowanych fragmentów z pól kodowych np.:

cacls "C:\path\to\folder" /E /T /C /G "Administrator":F 

Tak widzę z aktywną listą:

 /E /T /C /G :F

No i mam winowajcę (blokada na szybko reklamy Opery i oberwało forum):

dobreprogramy.pl##code > *