Zmiana IP bez używania VPN

Witam
Chciałbym zmienić moje ip. Korzystam z dużej ilości usług w internecie i niestety w kilku dostałem blokadę na ip. Czy jest jakiś sposób aby je zmienić? Chciałbym uniknąć używania VPN - trochę to spowalnia sieć.

Jeszcze nie słyszałem, żeby od korzystania z wielu usług dostać bana.
Raczej trzeba na niego zapracować.

Czy możesz zmienić IP to zależy od operatora, jeden może dać inny adres po restarcie modemu, inny przydzieli nowy co kilka dni, a kolejny po zmianie adresu MAC urządzenia, które łączy się do sieci.
Próbuj.

To poczekaj na zakończenie bana.

na zakończenie perma sobie nie poczekasz

IP zmienia się samo co jakiś czas, chyba, że wykupiono stałe. Zwykle wystarczy wyłączyć modem na 20 minut i po ponownym włączeniu powinno dać inny adres. Do bana wcale nie musi służyć adres IP, zwykle można wydostać sporo interesujących danych z komputera, które mogą służyć do identyfikacji.

Sam na to zapracowałeś. :ghost:

Nie znasz mojej sytuacji, nie znasz usług na ktorych mam blokadę :slight_smile:

Służy adres IP. Przynajmniej w moim przypadku. Po użyciu VPN problem znika ale jak już powiedziałem chciałbym go uniknąć. Nie kupiono stałego. Router resetowałem kilkanaście razy. IP dalej takie samo (chodzi mi o to ip ze strony moje-ip.eu)

Tak, kolejny niewinny pewnie. :man_facepalming:

Czasami IP zmienia się po dobie, czasami inaczej, zależy jak ustawione ma dostawca internetu.
Wyłącz modem na dobę.

Trzeba sprawdzić czas dzierżawy na serwerze dhcp dostawcy internetu. Podłączyć komputer bezpośrednio do modemu z kablówki, szczegóły będą widoczne w ipconfig /all „Dzierżawa wygasa”. Po tym czasie IP może się zmienić, choć nie musi…

W niektórych kablówkach może być nawet tydzień
:stuck_out_tongue_winking_eye:

Nigdzie nie napisałem tego że jestem w jakiś sposób niewinny. Po prostu to nie odnosi się do pytania na forum które może pomóc innym osobom.

Ale na co Tu liczysz ?
Jedyną informacją o sytuacji jest, że masz bana i o resetach routera.
Sądzisz, że po takich informacjach ktoś wywnioskuje co trzeba zrobić u Twojego XXX operatora aby zmienić IP ?

Jak to strony www - to w jakimś zaawansowanym dodatku dodaj je do wymuszenia połączenia przez proxy/VPN.

Darmowa usługa AdGuard (3-13 GiB transferu) w swoim dodatku ma funkcję by tylko kilka witryn używało VPN a reszta nie.

(Zakładam, że to nie ban w serwisach VOD)

W przypadku apek co nie mają opcji konfiguracji własnego proxy najwięcej zależy czy aplikacja do VPN obsługuje wyjątki (odwrócona biała lista).

Może zasugerujesz co mam podać?

IPS / może skan umowy z zamazanym miastem i danymi osobowymi.

Zastanawiam się jak to jest? Przy piratach od razu krzyk „piratom nie pomagamy”. Tutaj ktoś dostaje wieczystego bana i tylu chętnych do pomocy, jak to obejść.

Sam odgadł jak obejść:

ale jednak

i już są chętni do pomocy w łamaniu nałożonych blokad.

Nie znasz mojej sytuacji. Nie wiesz czy blokada była słuszna. Nie wiesz za co tą blokadę dostałem. Nie mówię o tym bo zadałem pytanie jak zmienić IP. Pytanie to i odpowiedzi mogą pomóc innym osobom w rozwiązaniu problemu. W pytaniu mogłem nie umieszczać wzmianki i blokadzie i być nie płakał jak dziecko tutaj. Nie pogrążaj się i jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to lepiej zamilcz. Tupnij se nóżką.