Zmiana systemu plików pendrive'a

Uszanowanie,

Zakupiony pendrive domyślne na exFAT przeformatowany na NTFS. Facet w sklepie, którym kupiłem twierdzi cytat „to tak jakby Pan chciał człowiekowi mózg zmienić”. Podobno również po takim przeformatowaniu systemu plików pendrive długo nie pociągnie. Czy to wszystko prawda?

PS. System plików musiałem zmienić, ponieważ pliki powyżej 4GB były dla niego za duże…

Jak exFAT nie dawał rady z plikami w rozmiarze do 16 EiB (eksbibajt).

To „odpowiednik” pliku o rozmiarze:

1 024 PiB
1 048 576 TiB
1 073 741 824 GiB

Czyli obsługuje 268 mln razy większe pliki niż 4 GiB, gdzie implementacja NTFS kończy się na 16 TiB a teoria na 16 EiB.


Długo to może nie pociągnie jak sprzedał jakiś szmelc (jak to nie błąd w twoim systemie operacyjnym).

Trzeba było się spytać Pana o zawód wykształcony.

Niema znaczenia, liczy się jakość urządzenia. Jak nędzna firma, albo podróbka to padnie jaki by system nie był.

1 polubienie

Normalnie. Komunikat „ten plik jest za duży dla tego systemu plików”

Kiedyś dziadka za „przeprowadzenie aktualizacji” skroił 150 zł. Zawód ? jeśli ja coś wiem, a ktoś nie, to nie zawaham się tego użyć :laughing:

FAT32 nie obsługuje plików wiekszych niż 4GB a nie exFAT.
Co do zywotności to pamięci typu flash mają ograniczenia dotyczace liczby cykli zapisu ale to tak duze wielkosci ze przy pendrive mozesz je pominać.
Natomiast wpływ innych czynników moze ograniczyć zywotnosc i czas przetrzymywania danych (pomijam jakośc wykonania).
Jak ci sie chce to poczytaj.

Dobre :slight_smile: widać ten pan ma już jakieś doświadczenia z wymianą mózgu, nie wiem czy na lepszy.

Jak siedział nad tym ze dwie godziny to ok, ale zazwyczaj tak nie jest. Często w serwisach kroją ludzi z kasy.

Domyślnie był na exFAT. Następnym razem porobię zdjęcia, bo był to zakup z oficjalnego sklepu Allegro.

Starszej osoby nie ogarniającej otaczającego świata, nie policzył bym więcej jak 50 zł.

Jak zakup z oficjalnego konta Allegro to na pewno całej Polski nie obsługuje jeden człowiek a pewnie dział w siedzibie Allegro (czyli byle kto przeszkolony jak przeklikać by magazyn zaczął pakowanie).

Do testu inny sprawny pendrive sformatuj do exFAT i wrzuć plik.

Jak znowu się nie uda to błąd na poziomie posiadanego systemu lub za stary (np. XP, Vista Jak uzyskać dostęp do dysku exFat w Windows XP?).

Same bzdury. Sprzedawca jest głąbem.

Kontroler pendrive’a wystawia go w trybie MSC, więc co na nim będzie nie ma żadnego znaczenia dla samego pendrive’a. To ty decydujesz co na nim będzie, czyli jaka (o ile w ogóle) tablica partycji, i jaki system plików. Nie ma to również żadnego znaczenia dla jego żywotności (a raczej może być pomijalny jeśli to system z journalingiem, ewentualnie kolosalny jeśli z migawkami, ale nikt normalny na pendrive takowego nie zakłada więc to dyskusja akademicka ;]).

System plików musiałem zmienić, ponieważ pliki powyżej 4GB były dla niego za duże…

Więc miałeś tam prawdopodobnie FAT32, a na pewno nie exFAT… Nie ma jeszcze takich pojemności aby przekroczyć limit exFAT. :wink:

Serwerownia FB pewnie ma po złączeniu w całość.

Tak z ciekawości. Co to za pendrive?

Może ten z reklamy np. SpongeBob lub Ferrari by zabłysnąć na konferencji „przedszklonej”.

Wg Ciebie @Drass chciał zabłysnąć na tej konferencji „przedszkolnej”? To żeś błysnął inteligencją i kulturą.

Czyli pracownik by u ciebie zarabiał 10zł na godzinę czy 5zł? Bo na dzień dobry leci 23 VAT i 17% dochodow, lokal, ubezpieczenie, no i praca.

A jak chcesz to zrobić jak należy, to trzeba wykonać punkt przywracania, zabezpieczyć dane, bo po aktualizacji może np. nie działać poprawnie Office, albo program xyz, albo drukarka. Albo może potrzebna jest nowa wersja BIOS, bo stara się gryzie (np. niektóre Delle, przestają się po 21H2 wyłączać i trzeba robić starszą wersję BIOSu. Chyba, że jak wystąpi problem, to rozłożysz ręce i powiesz bywa, nie moja wina.

150zł, to cale nie jest dużo, to normalna uczciwa stawka.

Jeżeli takie stwierdzenie

komentujesz w ten sposób:

to sam się ośmieszasz.

Nie. Wręcz przeciwnie, starsze osoby zajmują zwykle kilka razy więcej czasu, bo nie ogarniają świata i trzeba mieć czas aby im wszystko dokładnie wytłumaczyć, poustawiać itd. schodzi się często godzinami.

Największy problem takich osób, to nie kasa, tylko to, że mało kto ich traktuje poważnie, i mało kto chce im poświęcić czas, wytłumaczyć itp. bo ludzie uważają, że takie osoby na nic nie stać i będą chciały za darmo mieć.

To nie tylko normalna cena, ale i mocno zaniżona… Dlatego ta branża jest tak nieopłacalna, bo jeden wyrostek robi za tzw. białego murzyna czyli usługuje po 20zł, a drugi chce normalnie ale nie może bo wielkie oburzenie: „Panie kochany, ale jak to tyle za chwilę stukania w klawisze”? I weź to komuś wytłumacz i zarabiaj na życie… A jeszcze się musisz liczyć z pretensjami „za gradobicie i koklusz”, czyli sytuacjami gdzie klient cwaniakuje albo faktycznie coś się posypało lecz z winy np. MS - no tyle że klient kojarzy Ciebie jako ostatniego który grzebał w jego zdechlaku. :wink:

Na razie, to widzę, że nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

nie utożsamiaj znajomości obsługi komputera z ogarnianiem świata.