Zmiana ustawień słuchawek czy to możliwe?

Witam kupiłem słuchawki Słuchawki Natec GENESIS H59 bardzo dobra jakość dźwięku ale nie wygodnie się mi z nich korzysta jeśli mam je założone prawidłowo czy istnieje możliwość zamiany słyszanego dźwięku w jakimś programie żeby mógł je założyć na odwrót bo wtedy mi kabel nie przeszkadza i potrzebuje jakiegoś sposobu żeby dźwięk z prawego ucha słuchawek odtwarzał się w lewym a dźwięk z lewego w prawym da się coś takiego zrobić ?

Zależy do czego je podłączasz.
Programowo to raczej nie.
Pozostaje podejść do jakiegoś zakładu naprawy RTV i poprosić o zrobienie zwykłej przejściówki z zamienionymi pinami, lub bezpośrednio o przylutowanie nowej końcówki z zamienionymi pinami.

Jeśli na Linuksie robi się to jednym wpisem do pliku konfiguracyjnego, to na Windowsie również powinno się dać. Pogrzebałbym w opcjach programu do zarządzania dźwiękiem.

Kiedyś dawno widziałem taką opcję w panelu dźwięku (reverse stereo).
Obecnie raczej nigdzie.
Jeśli to jest komputer stacjonarny to można przelutować piny na gnieździe słuchawkowym.

Takie opcje prędzej będą w sofcie, który producent dokłada do sprzętu, niż w standardowych panelach.

Możliwe, że w tych bardziej rozbudowanych jest taka opcja.
Więc kolega już wie gdzie szukać i co zrobić, jeśli jej nie znajdzie.

Przetestuj sobie to:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-pictures/need-to-reverse-left-and-right-audio-channels/276409cd-9fee-4ffc-aa22-18c96ffd02a9

Mam najnowsze sterowniki Realtek ale co z tego skoro nie mogę tego menadżera uruchomić Realetek nie ma go w panelu sterowaniu ani na pasku zadań nie ma tej ikony głośnika od tego menadżera znalazłem tą ikonkę na C program files ale nic się nie dzieje jak na nią klikam znalazłem filmik na youtube że jak zainstaluje się wersje sterownika starą pod biosa to wtedy się powinien ten menadżer uruchomić . W ogóle to okazuje się że 2 lata słuchałem odwrotnie na słuchawkach startych bo wtedy mi kabel tak samo nie przeszkadzał … lecz nie przeszkadzało mi to jakoś ale jak teraz się dowiedziałem że powinno się je mieć założone tak jak należy no to szukam sposobu żeby i wygodnie było i tak jak należy.

Do komputera je podłączam Windows 7 i5 4440 16 giga ramu gtx970 do przedniego panelu.

Nie mam takiej możliwości próbuje od godziny uruchomić menadżer Realetek mimo iż mam najnowsze sterowniki i dźwięk działa to nie mam ikony na pasku działań od tego programu znalazłem ikonę na C program files tam gdzie program jest zainstalowany ale nie uruchamia się . Klikam w ikonki od tego programu i nic się nie dzieje.

W sofcie mam rozumieć poprzez to że w sterownikach czy płycie którą dokładają do zakupionego sprzętu ?

Nie wiem czy przeczytałeś wszystkie odpowiedzi w wątku z forum Microsoftu więc zrobię to za Ciebie i podsunę gotowy post.:

Wpisz w Start (wyszukaj programy i pliki) realtek.
Powinien pokazać ci się panel Menedżer realtek.
Jednak w nim nie ma zamiany kanałów.
Poza tym, nie rozumiem (założone tak jak należy- a więc powinieneś mieć dźwięk również tak jak należy, lewy w lewej słuchawce a prawy w prawej).
Po co więc ci zamiana.
Program podany przez kolegę wyżej pozwoli ci zamieniać kanały dowolnie.

Po to:

Czytałeś co autor w ogóle napisał?

Jak mam założone jak należy to wtedy kabel mi strasznie przeszkadza a to grozi uszkodzeń słuchawek a jak mam założone nie tak jak należy to mi ten kabel w ogóle nie przeszkadza ale wtedy słyszę dźwięk z lewej słuchawki na prawym uchu a dźwięk z prawej słuchawki na lewym uchu ;d

Czytałem że Pan ma tam problem taki jak ja i odpowiedź najlepsza jest taka : Obecnie w systemie operacyjnym nie ma opcji, aby to osiągnąć.

Jednak sterowniki dźwięku mogą mieć wbudowany efekt, który pozwala odwrócić dźwięk stereo. Jeśli nie widzisz osobnej aplikacji do zarządzania dźwiękiem, musisz odwiedzić witrynę producenta karty dźwiękowej i zainstalować najnowsze sterowniki.

Dla mnie osobna aplikacja do zarządzania dzwiękiem to Realetek i do Relatek mam najnowsze sterowniki ale nie mogę tego programu uruchomić ale podobno w tym programie się nie da tego ustawić.

No to masz wybór.
Program od kolegi @LORDEK, albo przelutowanie pinów we wtyczce słuchawek, lub w gnieździe kompa.
Osobiście radziłbym ci przelutowanie pinów w tych słuchawkach.
Jeśli nie możesz znaleźć panelu Realteka, to raczej słabo widzę sukces w konfiguracji przez ciebie tego programu.

Jaki to mam być program konkretnie płyta główna to : b85m-d3h

Przelutowanie to ostateczność.

A to już kolega niech cię poprowadzi za rączkę, ponieważ według mnie to program chociaż pozwala na zamianę to jednak wymaga jego znajomości w konfiguracji.

Wszystko jest elegancko opisane na forum w załączonym linku. wymaga to tylko dopisania jednej linijki w pliku konfiguracyjnym.
Nawet obrazki są kurde: