Zmiana ustawień słuchawek czy to możliwe?

Nie znam tak dobrze angielskiego ale pliki konfiguracje już zmieniałem może z google tłumacz coś zdziałam

I uważasz, że skoro nie może znaleźć kolega w systemie Realteka, to poradzi sobie.
Zresztą…dodatkowy program…albo zamiana dwóch pinów.
Co kto woli.
A widzę, że jednak się zdecydował.
Powodzenia.

Każda pomoc jest bardzo doceniana przez mnie także dziękuje wynika z tego że muszę pobrać program : Equalizer APO jak to zrobię to wezmę się za dalsze kroki.

Program zainstalowany i teraz mam zrobić to : Skonfiguruj go do podłączenia do urządzenia wyjściowego (zwykle coś w rodzaju: „Głośniki - VIA HD Audio” lub „Głośniki - Realtek HD Audio”); możesz to zmienić później za pomocą narzędzia „Konfigurator” z folderu menu startowego APO korektora

Serio uważasz, że fizyczna ingerencja w piny czy wtyczkę słuchawek jest lepsza niż rozwiązanie programowe? Trzeba na 100% całą wtyczkę wymienić bo pewnie jest zalana plastikiem, kupić samą rozbieralną wtyczkę, polutować i bujać się z czymś takim.

Z menu “Device” w programie wybrać interesujące nas urządzenie dźwiękowe - ten panel z wykresami pokrętłem. W pliku konfiguracyjnym dopisać Copy: L=R R=L, zapisać plik i już.

Ten program nie działa klikam w configuration i nic się nie dzieje

Czego bym nie kliknął to nic się nie dzieje.

Configure it to attach to your output device (Usually something like: “Speakers - VIA HD Audio” or “Speakers - Realtek HD Audio”); you can change this later with the “Configurator” tool from the Equalizer APO start menu folder Jak mam to skonfigurować bardzo proszę o pomoc

Tak tylko że nie da się tego programu uruchomić to nie mogę nic zrobić… zainstalowałem program prosił o uruchomienie komputera ponowie to tak zrobiłem ale nie działa program pobrałem stąd : https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/files/latest/download

https://www.youtube.com/watch?v=Cyb1r5E9K3I na tym filmiku zaraz po instalacji jest wybór jakie urządzenie chce się skonfigurować

Ja czegoś takiego nie mam zainstalowałem drugi raz i znowu wyskoczyło tylko żeby uruchomić komputer ponowie tylko że tym razem kliknąłem że zrestartuję potem i okno z wyborem konfiguracji się nie pojawiło.

Tak serio.
Uważasz, że wstyd się bujać z czymś takim za 7 zł.

https://allegro.pl/oferta/sennheiser-wtyk-mini-jack-3-5mm-4-pola-hq-24k-7539373937

To była jedynie sugestia z mojej strony a kolega przecież i tak wybrał twoje “prostsze rozwiązanie”, bez obciachowej wtyczki lub grzebania w kompie.
Dlatego też życzyłem mu powodzenia i w końcu dostał kilka rozwiązań.

Tak tylko że nie mogę skorzystać z tego rozwiązania bo się ten program nie uruchamia .

Czy to może być wina odłączonych głośników i tylko tego że słuchawki są podłączone a głośniki nie ?

Trochę to przewidywałem stąd prośba, do kolegi aby “poprowadził cię za rączkę”, więc pewnie pomoże.

W trakcie procesu instalacji zostaniesz poproszony o wybranie urządzeń audio, na których zainstalowany ma być korektor APO. Lepiej najpierw sprawdzić urządzenia wyjściowe audio i wybrać zamiast wybierać wszystkie urządzenia. Po wybraniu urządzeń instalacja przebiega normalnie, a na koniec zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera. ( Powinno coś takiego nastąpić w trakcie instalacji ale u mnie się tak nie dzieje zamiast tego instalacja dobiega końca i prosi o uruchomienie komputera ponowie i potem się nie da tego programu uruchomić żeby dokonać potrzebnych zmian.

Jakby wszystko było tak ja ma być podczas instalacji tego programu to już by to dawno zrobił .

Podłączyłem głośniki ale nic to nie dało

  • Download Equalizer APO from https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/
  • Configure it to attach to your output device (Usually something like: “Speakers - VIA HD Audio” or “Speakers - Realtek HD Audio”); you can change this later with the “Configurator” tool from the Equalizer APO start menu folder
  • Create a new file in C:\Program Files\EqualizerAPO\config, name it for example swapchannels.txt
  • Paste the following line into it as its only content:
    Copy: L=R R=L
  • Save it

Zrobiłem to oprócz konfiguracji do danego urządzenia bo nie mam takiego opcji w ogóle przy instalacji teraz trzeba uruchomić Editor zgodnie z instrukcją ale się nie da .

Niestety nie znam tego programu, więc musisz poczekać na kolegę.
Pisał, że nie powinno być kłopotów.
Ja wyznaję inną zasadę, że jeśli jakiś program ma zamienić jedynie kanały, a przy tym robić bałagan w systemie, to wolę prostsze rozwiązanie zamiast zaśmiecać sobie system.
Nie ładnie jednak z jego strony, że dalej ci nie pomaga.