Zmiana Windows 7 na XP - laptop Asus K50IE

Witam. Mam prośbę, ponieważ już mi ręce opadają z tymi Lapkami.

Mam podobną sytuację jak ta w w poniższym linku

instalacja-win-laptopie-asus-k50ie-t404991.html

I teraz tak. Też mi się zachciało wymiany systemu z Win 7 na XP, na takim samym sprzęcie .

Włożyłem płytę z systemem XP, odpaliła, doszło do momentu wyboru partycji do instalacji.

Musiałem wybrać C: (choć na tym dysku była jeszcze D: i E: - ale nie było możliwości ich wybrania) .

Potwierdziłem formatowanie C:, następnie instalator zaczął kopiować pliki i pokazał że musi się zrestartować. I to zrobił. Problem w tym że po restarcie instalacja nie kontynuuje się. Rozpoczyna się ponownie : wybór partycji do instalacji, kopiowanie niezbędnych plików i restart. I tak w kółko.

Przestawiłem nawet w biosie kolejność BOOTA z CD na HDD (myślałem że uruchomią się pliki skopiowane na C: ) ale Laptop resetował się w kółko.

Co radzicie?

Pozdrawiam Marek

Przestawić tryb pracy dysku z AHCI na IDE

W biosie? Nie widzę tam żadnej takiej opcji. W zakładce ADVANCED->IDE Configuration jest tylko SATA OPERATION MODE-> (Compatybile/Enhanced) Na Enhanced w ogóle nie działa instalator, Więc mam ustawione COMPATIBLE

No i w czym problem?

Że nie ma takiej opcji do zmiany “tryb pracy dysku z AHCI na IDE” (jeśli chodzi o bios)

Podpowiem: dograć sterowniki ahci od chipsetu płyty głównej podczas botowania instalatora xp.

W tamtym temacie przecież masz napisane IDE lub Compatybile

a niby jak dograć te sterowniki? Wiem że przy instalacji trzeba wcisnąć F6. Wciskam i po jakimś czasie pokazuje że nie mam FDD(?) z tym sterownikiem. Przecież tych sterowników nie dogram do CD z systemem (a fdd nie posiada lapek). Już nawet zrobiłem BOOTowalnego pendrive’a z instalacyjnym XPekiem i tam wrzuciłem sterowniki do CHIPSETu ze strony producenta. Niestety dalej ich nie widzi i stoję w miejscu.

Sterownik chipset’a pobrałem z http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=es-es

rozpakowałem go na pendriva (z bootowalnym instalacyjnym XP) ale albo przy instalacji XP nie potrafi przeszukać konkretnego pliku (bo jest wiele katalogów i podkatalogów) albo to nie ten sterownik.

Płytę z xp wraz z sterownikami wykonujesz za pomocą programu “nLite”. Dokładny opis co i jak znajdziesz na google.

ok. pracuję na tym nLitem, zobaczymy co wyjdzie z tego

Dodane 12.07.2011 (Wt) 21:20

No i lipa. spaliłem 4 CD i do śmieci.

Może coś źle robię, Przygotowując instalację NLitem akceptuję wszystkie opcje i składniki które pobiera z oryginalnej płyty XP, dodaję tylko sterowniki dla laptopa.

Po wypaleniu nowej instalacji xp i próbie instalowania go na laptopie wszystko działa tak jak w moim pierwszym poście.

Czy w ogóle na laptopie ta nowa instalacja uruchamia załączone sterowniki? Czy działa wg tych które mam na stacjonarnym kompie, którym to ją przygotowuję?

A jaki oryginalny system był na tym komputerze zainstalowany?

oryginalnie nic nie było. Zainstalowałem XP a później aktualizowałem na 7. W identyczny sposób jak próbuję to zrobić teraz, tylko że tym razem nic się nie daje zrobić :confused: