Zmiana Windowsa7 z x64 na x32 bity. A legalność?

Witam,

posiadam laptopa Acer Aspire One 752, on posiada jednordzeniowy procesor Intel Celeron 743 *1.3 GHz.

Na tym laptopie jest Windows 7 x64 bitowy, z tego co mi wiadomo jest mu troche ciężko i o wiele sprawniej będzie pracował na 32 bitach. Tylko tak… Mam oryginał Win7 x64, czy będzie to nielegalne gdy pobiorę z internetu obraz Windowsa 7 x32 i zainstaluje? Aha i co z kluczem aktywacyjnym od x64, zadziała on na x32?

Tak, jest to legalne - pytałem o to swego czasu przedstawicielkę Microsoft.

Klucz powinien działać (na 1:1 kopii raczej na pewno) a na innych też ale nie koniecznie - wtedy skontaktujesz się z Microsoft i aktywują :slight_smile:

Pozdrawiam

No mając np. Windows 7 Home Premium i chcąc zainstalować Ultimate to na pewno nie działa, ale zmieniając tylko system ze względu na Bity to powinno działać. No nic, jestem już po, mam świeży Win7 x32 . Aktywował się normalnie, oby tylko nie było potem problemów ;p

Wykorzystam wątek i zadam pytanie czy zamiana Windowsa (visty) z x32 na x64 bity też byłaby legalna? Dodam że system tak jak wyżej jest legalny, został zakupiony z laptopem.

@Pewnie.

windows-przejscie-32bit-64bit-t371132.html#p2405419

i raczej nic w tej kwestii się nie zmieniło…

Jeszcze jedno pytanko. Czy według was instalacja Windowsa 7 x64 Bit to dobry wybór na laptopie Acer Aspire One 752 z procesorem Intel Celeron processor 743 (1.3 GHz)? Jest to jedno rdzeniowy procek tyle mi wiadomo chyba, że jest coś w nim ukryte. ;p

Pytanie stąd, bo producent właśnie wrzucił na niego 64 bitowy system Windows 7. Nie wiem w ogóle dlaczego i w jakim celu. Po instalacji tego samego Windowsa tylko wersji 32 bitowej laptop odżył, nie muli tak i wszystko szybko się otwiera. Zawsze myślałem, że producent wrzuca na komputer system, który jest odpowiedni do podzespołów, a w tym przypadku wrzucił coś z czym sobie procek nie radzi. Jak wygląda według was ta sprawa?

odżył bo zazwyczaj każdy Windows świeżo po instalacji chodzi rewelacyjnie :stuck_out_tongue:

jeśli procesor jest 64bitowy to z takiego też systemu powinno się korzystać bo daje największe możliwości,

:wink: producenci potrafią dać w laptopie 6GB RAMu i wsadzić system 32bitowy…

No dobra, ale ten laptop używany jest tylko do internetu, nic nie jest ściągane na nim ani nic, na systemie x64 cały czas mulił.

rozumiem Twoje rozczarowanie, producent chciał dać użytkownikowi system na miarę możliwości sprzętu, a jeśli w praktyce jest tak że działa gorzej niż x86 to można tylko ubolewać, ogólnie można posunąć się do stwierdzenia że pod Windows architektura x64 to raczej niewypał, nie działa to tak sprawnie jak by się oczekiwało, ani system ani programy, dobra EOT :x

Mi przynajmniej system 64 bitowy kojarzy się z porządną maszyną tak jak np. mój pc, ale gdzie w laptopie malutkim z takim procesorkiem 64 bity ;p No nic, dobra. Wyjaśnione.