Zmiana XP -> 7 64bit - czy jest sens?

Wieczór,

Prosto z mostu. Zakładam, że nie zmienię konfiguracji sprzętowej w tej chwili (podpis).

Czy jest sens zmiany systemu z XP 32bit na 7 64bit? Nie będzie problemów z wydajnością, 7 będzie płynnie działać?

Można już spokojnie zmienić system na siodemkę jeżeli chodzi o software? Większość programów i gier będzie działać pod nowym systemem?

Jeszcze się pytasz czy jest sens oczywiście! !!

  1. Procesor 64bit więc wykorzystasz pełne możliwości

  2. Ram w XP mogłeś wykorzystać 3GB a przy 64bitach oczywiście full.

  3. Jeszcze jak byś grafę zmienił na zgodną z DX10 lub DX11 to już byś był na czasie.

Mam Vistę na jednym kompie na drugim 7, oba 64bity i tylko kilka programów nie dzialało ale jakies dziwne one były.

Jest sens.

x64 daje możliwość wykorzystania całych 4Gb RAM (x86 ok. 3Gb.).

Mam trochę słabszy komputer i WIN7 działa pięknie.

Najlepiej ściągnij, zainstaluj i zobacz, czy Ci odpowiada :slight_smile:

Rozumiem :slight_smile:

Ale jakbym chciał np. uruchomić starsze gry (sprzed 3,4,5 lat), to będzie już problem tak?

Kiedyś, jeszcze przed premierą chyba, była możliwość zainstalowania i zarejestrowania wersji RC2 i tak też zrobiłem. Teraz już nie ma sensu instalować tego ponownie, tylko lepiej ściągnąć nowy obraz, bo już nie będzie to wersja kandydująca? Czy się mylę? I pamiętam też, że rejestracja i możliwość pełnego wykorzystania możliwości była tylko do któregoś dnia. Jeżeli tak, to mogę iść według tego przewodnika http://windows7.pl/aktualnosci/jak-lega … -beta.html ?

Chcesz Windows 7 i to legalnie pozostaje Ci to http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7,S … 13615.html

są sposoby żeby resetować licznik ale czy to legalne to już inna dyskusja.

Chce tylko legalnie, jakas aktualna wersje beta. Potem kupie, jesli bede zadowolony

SENS JEST ALE JESZCZE NIE TERAZ :!: Gdzieś za rok może dwa najpierw niech naprawią błędy. Jeszcze będzie kupa poprawek.

No ok, ale na tą chwilę chce tylko sprawdzić działanie, zapoznać się z systemem, więc taka beta będzie idealna chyba?

Problem ze starszymi grami nie będzie w większośći będą Ci smigać

nawet np. stary Freespace (1999rok) smiga jak ta lala :smiley:

Przeszkód na zmiana systemu nie ma jak już koledzy wiżej wspomniali

Chodz nie rozumiem zbytnio pesymizmu kolegi z tymi błedami :smiley:

Czyli mam ściągać tą wersję z vortalu http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7,S … 13615.html ?

Witam.

Ja dodam swoje 3 grosze :slight_smile: Wg mnie zmiana na 64-bit przy tym sprzęcie niewiele da, jeżeli chodzi o gry (za słaba karta graficzna). Różnica pomiędzy 3 a 4 giga ramu jest niewielka lub żadna (w grach). Spróbować oczywiście warto. Możliwe, że jakieś aplikacje przyspieszą, pod warunkiem że będą 64-bit :wink:

dobryteddy dla mnie gry nie są najważniejsze i nie zależy mi głównie na ich wydajności. Bardziej interesuje mnie kompatybilność z oprogramowaniem, stabilność i szybkość w codziennym użytkowaniu.

Czy jest sens to sam oceń pobierz sobie to co polecił kolega mawro2

a tu masz jak zrobić 3x30 dni

http://www.porady.org/okres-aktywacji-windows-7/

Dzięki, ale nie będę kombinował, miesiąc mi wystarczy chyba

to nie jest kombinowanie to jest legalne

Witam. Ja kupiłem do mojego lapka oryginał win 7 home premium 64 bit pl OEM w komputroniku za 389 zł cena na prawdę przyzwoita.

Systemik śmiga jak ta lala :smiley:

Przyzwoita? Za 320 można spokojnie już kupić.

A jeżeli nie jestem IT Professional, to co mam zrobić?

A jak myślisz co zrobić? ;>

No może jednak jesteś IT Professional tylko o tym nie wiesz :wink:

Jedyna metoda na pobranie tego Win7 Enterprise to podanie się za IT Professional. Jest jeszcze jedna możliwość - pożycz od znajomego płytę instalacyjną i zainstaluj z niej system, ale podczas instalacji nie podawaj żadnego klucza. System będzie w pełni funkcjonalny przez 30 dni.

A takie pytanie mam jeszcze. Lepiej zrobić upgrade z XP czy zainstalować od nowa, świeży system? Bo mnie się wydaje, że lepiej opcja nr 2. Nie ma wtedy ryzyka, że coś będzie niekompatybilne lub wystąpią błędy w związku z zupełnie innym OS.