Zmiana z HP Folio 1040 G1 na szybszy model

Witam,
pięc lat temu prosiłem na tym forum o polecenie laptopa.
Dostałem świetne polecenie, mianowicie hp folio 1040 g1 i5 8GB RAM 180GB SSD.

Przez 5 lat trochę się pozmieniało w oprogramowaniu i potrzebuje trochę szybszego laptopa.

Używam go tylko do pracy przy mediach społecznościowych.
Otwarte 6 przeglądarek, kilka notatek, wordpad na stałe.
Niestety momentami odczuwam spadek wydajności chociaż jak na tyle lat naprawdę jest ok.

Pracuję głownie przy ciągłym ładowaniu, nie wyłączam w ogóle laptopa przez kilka dni, tylko na noc zmieniam tryb na oszczędzanie energii. Sporadycznie przez 2-3h dziennie używam go na baterii.

Zastanawiałem się nad MacBookiem ale potrzebuję systemu Windows.
Myślę nad nowszym EliteBook, tylko pytanie jaki? Model 840 G7 jest w porządku?

Prosiłbym o porady i polecenia, będę wdzięczny!

1 polubienie

Nie znam nowego Elitebooka za dużo, ale polecam laptopa, którego używam jako służbowy i przy multum zadań sprawdza się bardzo dobrze, od pół roku bezproblemowy. Parametry zdecydowanie wystarczające z zapasem na przyszłe lata.

Celowałbym w G8.

ps. jeśli jesteś przyzwyczajony do HP, to na Dell nie radzę się przesiadać.

Jeśli laptop służy do pracy z przeglądarką polecam coś w tym rodzaju.

Dzięki, w jakie parametry celować?
kompletnie nie znam się na procesorach :smiley:

Dużo rdzeni, dużo ramu, duży dysk :slight_smile: Tutaj jednak ograniczeniem może być cena:

Z drugiej strony, można też polować na okazję, np:
https://allegro.pl/oferta/laptop-hp-elitebook-840-g8-14-i5-gwarancja-12240241489

na pewno minimum 16GB RAM, procesor jak coś budżetowego to AMD Ryzen 5500U jak już coś wypas to AMD Ryzen 5800U/H / Intel Core i7-11800H / Intel Core i7-12800H

np ja bym brał coś takiego na twoim miejscu HP ProBook 455 G8 (32N01EA) - Laptop - Morele.net

:open_mouth: Kondycja baterii 10%?? :slight_smile: Dobra, powaga

Co do modelu nowszego, to ten ELiteBook G7 840 nie będzie zły, tylko dysk nie za mały?
Laptop HP EliteBook 840 G7 14/i5/8GB/256GB/Win10 (176X6EA) - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Otwarte 6 przeglądarek

Kart chyba…

Używam go tylko do pracy przy mediach społecznościowych.

Do tego nie lepszy tablet typu Surface? Masz tam Wingrozę, ale niestety drogo… Podobny jest do tego Lenovo IdeaPad (?) lub Yoga - teraz nioe pamiętam nazwy, tylko z zawijanym ekranem…

Też bym tyle brał.

procesor jak coś budżetowego to AMD Ryzen 5500U jak już coś wypas to AMD Ryzen 5800U/H / Intel Core i7-11800H / Intel Core i7-12800H

Zgadzam się.

np ja bym brał coś takiego na twoim miejscu HP ProBook 455 G8 (32N01EA) - Laptop - Morele.net

No no, całkiem spoko :slight_smile: RAM do rozbudowy, 15,6 cala, cena nie za wysoka jak na te parametry - cóż - całkiem dobry wybór. Wydaje mi się, że seria i linia „ProBook” jest dedykowana do profesjonalnych działań.

Między prockami 10gen a 11gen (a to jest różnica pomiędzy G7 i G8) jest duża różnica w wydajności.
Np: Geekbench 5
G7 → i5-10210U → 2956
G8 → i5-1135G7 → 4271

ps. ProBook-i mają znacznie gorsze matryce niż EliteBook-i.
pps. Wersje z Ryzenami mają końcówkę 5, np HP EliteBook 845 (i tu już bym się zastanowił na G7).

Benchmarki benchmarkami… Po pierwsze, jaki budrzet jest - nie powiedział. Po drugie: co robi na tym lapku? Benchmarki to tylko cyferki moim zdaniem. W praktyce może być inaczej. To nie sprzęt do gier czy video.

Przy obsłudze wielu wątków, okien przeglądarki, dokumentów itd. Ryzeny radzą sobie lepiej od Intela. Zwłaszcza te mobilne.

1 polubienie

Widzę, że EliteBook 845 G8, są tańsze i lepiej wyposażone (przy trochę niższych cenach) niż wersje z intelem:

Super są też wersje z matrycą 16" (EliteBook 860):

Osobiście za tyle kasy wolałbym takiego Huaweia 16" jest znacznie lepiej wykonany niż te nowe HP. Niestety ich jakość wykonania bardzo się pogorszyła.

Jak są wykonane te 860 to nie wiadomo bo one mają się dopiero pojawić fizycznie za ok 4 miechy - jak czytam :slight_smile:

:open_mouth: Kondycja baterii 10%?? :slight_smile: Dobra, powaga

Po prostu siedzę przy biurku i rzadko zdarza mi się go przenosić :smiley:

Kart chyba…
Nie kart, przeglądarek:)
W każdej obsługuje inny serwis, korzystam też z proxy etc.

przez co potrzebuje czegoś szybszego właśnie :smiley:

To masz tak:

  1. Edge
  2. Chrome
  3. Opera
  4. Firefox
  5. Brave
  6. ??

Program typu multilogin który tworzy ci nowy, jakby wirtualny system i odpadla przeglądarke o inne parametry. :slight_smile: a więc 6x chrome:)

Ale widzę jak przychodzą poprzednie, to już jest coraz gorzej a nie lepiej niestety.

To kup ciężkiego, z procesorem solidniejszym, np. gamingowy jakiś, ale z podłą grafiką, będziesz miał tytana mocy za grosze. Np. taki Acer Nitro. śmieszna kasa, a mocy ma aż nadto. Do tego łatwy w konserwacji i zimny. Proste wykonanie zawiasów, łatwy dostęp do wnętrza.