Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

Zmiany na portalu wcale nie wyglądają na gorsze. Dostosowane zostały do upodobań szerszego grona odbiorców, a do tego wciąż są ulepszane. Zarówno portal, na którym czytamy wiadomości, jak i forum służące do pomocy, przez lata zmieniły się bardzo mocno. Jedyne, co się nie zmieniło, to nastawienie starej gwardii tej społeczności, która przyzwyczaiła się do bezproblemowego otrzymywania tego, czego chce. To miejsce nie jest tylko punktem odbioru darmowych gadżetów, świetnych zlotów za cudze pieniądze i kawałkiem papieru, do wylewania swoich blogowych wypocin. To także czyjś biznes oraz miejsce pracy wielu osób. Wszystkie narzekający osoby zapominają, że wraz z obecnym modelem działania DP, przychodzą te wszystkie plusy, z których bardzo chętnie każdego dnia korzystają.

Coś za coś, zwłaszcza, że większość obecnych tutaj o lat malkontentów, ma wszystko za darmo. I wbrew temu, co tej większości się wydaje, wcale nie jesteście filarem tego miejsca.

Pozdrawiam Was gorąco!

Tylko nie oni pierwsi, co to zmiany robią, dostosowują się do szerszego odbiorcy, chwalą się statystykami… a potem nagle ruch spada, społeczność odchodzi i zostają zgliszcza, które właściciel orze bo już nie przynoszą zysków. Jedyny plus obecnego modelu DP to zarobek dla WP, nic więcej. Wszystko to kosztem jakości treści.

3 polubienia

Newsy czytam, ale tylko te, które mnie interesują. Każdy z nas ma różne zainteresowania i w związku z tym różne preferencje. Mnie na przykład kompletnie nie interesują samochody i gry i wiadomości z tych dziedzin po prostu omijam. A komputeryzacja i oprogramowanie wkraczają coraz szerzej w rozmaite dziedziny naszego życia i nic dziwnego, że redakcja dobrych programów wychodzi na przeciw tym tendencjom. Nie widzę w tym nic złego.

Niezgoda zatem.

Przykład zatem. Bo nikt ze społeczności nie chce pudelkowych i ściekowych tytułów, pustej treści pozbawionej sensu czy olewania części portalu? O co Ci konkretnie chodzi?

Jak się obiecuje zmiany na blogu to ludzie tych zmian oczekują. To chyba oczywiste.

Masło maślane? Puste słowa?

Kolejne puste słowa.

A Ty myślałeś, że ktoś kiedykolwiek nie robił tego dla zabicia czasu, dla hobby?

Nie jestem blogerem ale obelgi to Ty zostaw dla siebie, to nie Twoja piaskownica.

Parafrazując Ciebie samego: “Zawsze można napisać, że społeczność jest zła.” Takie podsumowanie Twojej krzątaniny. Nie wiem, czyje to trollkonto ale nie popisałeś się w obronie portalu, ani trochę.

1 polubienie

Sam fakt, że użyłeś porównania do Pudelka świadczy o tym, że odnosi sukces. Więc sens pisania tytułów w jego stylu najwidoczniej jest, tylko Ty nie potrafisz tego zobaczyć. Rozumiem, że pewnie masz lepszy pomysł na Tytuły, jak większość osób zwracających na to uwagę, które ni potrafią nawet poprawnie pisać.

Przykład zatem, bo nie znalazłem nigdzie wpisu z obietnicami. Chyba, że według Ciebie realizacja długoterminowych planów i zmian, które wprowadzane są sukcesywnie na DP, to obietnica. Fakt, że coś źle interpretujesz nie oznacza wcale, że jest złe. Oznacza tylko, że źle to zinterpretowałeś.

Ależ skąd. Ja poznałem osobiście wiele osób będących częścią tej społeczności. Zarówno na imprezach integracyjnych DP, jak i w indywidualnych spotkaniach. Wielu z nich przestało tutaj zaglądać nie dlatego, że wskoczyły “pudelkowe” tematy, tylko dlatego, że nie chciały być częścią bandy z roszczeniową postawą.

Kto by pomyślał, że dasz radę tak mało z tego zdania wyciągnąć.

Obelgi? Jak na kogoś, kto uważa, że zauważa wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu DP, to Ty jesteś naprawdę ślepy.

Społeczność jest, jaka jest. A reszta zostaje dopasowana do niej. Gdyby nie pasowało, to ludzie dawno by zniknęli. A ci, co mają najwięcej żalu, trzymają i nie puszczają.

Tu kolega mądrze pisze :slight_smile: BTW. Dla przypomnienia - w ruchu na DP użytkownicy zalogowani, to coś mniej niż 3%.

Ja proponuję podać jak ruch zarejestrowanych użytkowników zmalał po ostatnich zmianach?

Zawsze podajecie te wasze cudowne statystyki które wam się podobają.

Skoro to tylko 3% to wyłączcie możliwość logowania i pisania komentarzy. Wiele nie stracicie a pozbędziecie się trolli i ujadaczy którzy tylko jadą po redakcji.

Chcecie zaorać DP i zrobić z tego masówkę dla pół mózgów to to zróbcie a nie lecicie ze wszystkimi w kulki obiecując zmiany i gruszki na wierzbie a później lejecie na wszystkich ciepłym moczem.

Jak jest sens drwienia z ludzi którzy zbudowali DP?

3 polubienia

Naprawdę ludzie są na tyle zdesperowani, żeby tworzyć trollkonta i bronić DP? Daj spokój lepiej z czymś takim bo nikogo nie przekonasz argumentami “społeczność jest zła, ja widziałem ja wiem”.

Racja, niech są konsekwentni w swoich działaniach zamiast dwoić się nad społecznością, którą i tak mają gdzieś.

… tworząc też treść.

4 polubienia

No nie wiem…porównanie sukcesu DP do sukcesu “Pudelka” raczej nie za dobrze świadczy o poziomie treści tych redakcyjnych i tych tworzonych przez społeczność na DP…mnie to w sumie raczej obraża. Jeśli kolega @Spoxfox uważa, że to jest właśnie miara sukcesu…to chyba mamy inne miary sukcesu.
Jestem tu od lat i mam niejakie wrażenie, że dawniej portal dawał poczucie, że treści oferowane to coś na wysokim autorskim poziomie…niezłe artykuły i raczej rzeczowe komentarze…że dyskusje były bardziej merytoryczne, choć nie pozbawione czasem emocji…że to taka bardziej enklawa dla miłośników “komputerów” w najszerszym pojęciu, gdzie mogą posiedzieć i pogadać o sprawach dla nich ważnych i interesujących. Teraz to wygląda bardziej jak jarmark…jak ileś tam kramów odpustowych, gdzie kolorowo i krzykliwie i gdzie kupi się góralską ciupagę będąc w Ustce, albo latarnię morską ze sztucznego bursztynu chodząc po Krupówkach w Zakopanem. Wszytko dla wszystkich, ale pod ścisłą kontrolą właściciela kramu.

4 polubienia

Tyle czasu minęło od powstania tego wątku, i niestety, ale widziałem jak wyglądało DP kiedyś i jak wygląda teraz… mówię niestety, bo nawet podczas tych zmian byłem, nawet chciałem pomagać przy tłumaczeniu forum (co się ostatecznie nie udało z powodów braku kompa i ogólnie prywatnych, mało ważne). I niestety, ale muszę potwierdzić zdanie z PIERWSZEGO postu tutaj… co prawda, nie zgadzam się tylko z reklamami, one mi jakoś nie przeszkadzają (nie, nie mam AdBlocka).

I tutaj niestety pozytywy się kończą… ogólnie mogę wszystko podsumować tym, że forum aktualnie przypomina mi trochę jakiegoś Facebooka słabego, albo IG… nie jestem w stanie się tutaj odnaleźć, po prostu wszystkiego szuka mi się dużo trudniej, jakoś tak tego za dużo, ehh, wielka szkoda, bo naprawdę było (i może nadal być) to jedno z lepszych forum w PL :slight_smile:

Bardziej chodziło mi o newsy typu:


czy choćby:

3 polubienia

Opisałeś aktualny poziom tego forum, wygrałeś :laughing:

A kiedyś był inny poziom na forum?

Szczerze? kiedyś naprawdę to forum miało (przynajmniej dla mnie) dość wysoki poziom, chyba, że po czasie myślę, że tak było :wink:

Czym konkretnie ten „wysoki poziom”, się przejawiał, którego jak rozumiem teraz już tu nie ma?

Tym, że nie było artykułów rodem z gazety “Fakt” :wink:

Na „forum”?

Zrozumiałem jaki błąd popełniłem w tym co napisałem, mając na myśli portal a nie forum. Mój duży błąd, do forum samego w sobie nic nie mam, pomogło mi nie raz, sam pomagałem.

btw. W swoim czasie najlepszy merytorycznie tekst o ACTA popełnił „Pudełek”…:wink:

2 polubienia