Zmiany na portalu wyglądają na gorsze

@Bogdan_G Powiem tak, wideo na DP już dla mnie nie istnieje, bo wyłączając nawet uBlock listy Disonnect na tyle blokują, że jest tylko czarny kwadrat w miejscu playera, a wyłączać wszystko tylko, żeby zobaczyć treść wideo nie zamierzam.
Z resztą treści na WP wyglądają podobnie.

1 polubienie

W oparciu o WP, to porażka.
Mało to hostingów wideo?

Tu nie chodzi o to jaki jest player, tylko o monetyzacje treści, równie dobrze mógł by być YouTube, ale z finansowego punktu to jest strzał w kolano, bo generujesz zarobek dla innej firmy i odcinasz sobie możliwość zarabiania na reklamach opartych o treści video.

1 polubienie

Tak chciałbym tylko powiedzieć, że nie było mnie z kilka tygodni (na dp.pl bo wchodzę coraz rzadziej), zajrzałem na główną stronę dp.pl i już widzę że chyba jednak będę zaglądał rzadziej.
Nie ma pojęcia co się stało z główną stroną, ale wygląda jakby ktoś przesadził z grupowaniem i reklamami pomiędzy. No nic. Chciałbym tylko powiedzieć, że zawsze kochałem dobreprogramy ale jak wspomniałem na samym początku, zmiany idą w kompletnie złym kierunku biorąc pod uwagę waszego typowego odbiorcę. (myśle że zaliczam się do tych co byli waszymi stałymi odbiorcami).

5 polubień

Tutaj masz o tym (polecam dyskusję wkomentarzach):

1 polubienie

dp.pl nie istnieje, jest dp.do

2 polubienia

Najprzykrzejsze jest to że dwa moje komentarze do newsa na głównej o nowym wyglądzie zostały szybko skasowane. Opisałem w nich tylko co i dlaczego mi się nie podoba, nic co by było nie na miejscu.

A co mi się nie podoba? To że podzielono listę newsów wg grup i porozrzucano po stronie. Teraz już nie wystarczy rzucić okiem na główną żeby wiedzieć czy wpadło coś nowego.

Dno i metr mułu. Tak jak kiedyś (po którejś rewolucji) pożegnałem się z wp tak teraz żegnam dp. Plucie w twarz tym którzy nie dają się urabiać.

1 polubienie

Nie miałeś informacji, że komentarz pokaże się po moderacji (konto na forum masz od 36 minut)?

Pierwsze kilka komentarzy są nim objęte lub trzeba czekać 7 dni by się od razu pojawiły bez moderacji.

A co mi się nie podoba? To że podzielono listę newsów wg grup i porozrzucano po stronie. Teraz już nie wystarczy rzucić okiem na główną żeby wiedzieć czy wpadło coś nowego.

Jak pisał Docent, wciąż można pod starym linkiem przeglądać co wrzucono nowego.

https://www.dobreprogramy.pl/Aktualnosci,Wszystkie,0.html (przycisk “PUBLIKACJE”)

Opcjonalnie RSS:

https://feeds.feedburner.com/dobreprogramy/Wszystkie
https://feeds.feedburner.com/dobreprogramy/Aktualnosci

1 polubienie

Na pierwszy rzut oka, to strona jest taka posprzątana, jak by wywalono lub wycięto część informacji. Z drugiej strony, najbardziej podoba mi się pasek menu, co prawda, dużo nie różni się od poprzedniej wersji, ale jakoś lepiej wygląda (chodzi o widoczność profilu).

Tak, są i zmiany na plus (jak choćby ten pasek), ale o tych się mało pisze, bo są dobre, więc co tu dyskutować.
Znacznie częściej pisze się o tym, co się nie podoba, to naturalne. Części użytkowników chodzi tylko o pokazanie, że jest źle i tyle (tymi nie trzeba się przejmować), ale część pisze to w nadziei, że ktoś odpowiedzialny za wygląd strony głównej weźmie pod uwagę ich krytykę. Tym bardziej, że teraz jest co krytykować, niestety.

Jak pisałem w komentarzu na blogu - wielki i kolorowy “spis treści” wyszedł. Do tego niepoukładany chronologicznie, wszystko jest daleko od siebie i wielkie. Dominuje wielkie zdjęcie i pustka… Jak dla przedszkolaków, którzy widzą tylko obrazki i tytuły.
A nie jak dla ludzi IT, którzy dlatego tu są, że dobreprogramy są (były) jakie są (były).

2 polubienia

Chyba dlatego nie zauważyłem większych zmian.

1 polubienie

To wp + gemius, więc czego chcieć więcej?

1 polubienie

DP już od dawna nie jest dla osób związanych i faktycznie zainteresowanych IT.

Moja rada jest taka: Zostawić, zapomnieć, kasa przestanie się zgadzać to WP zaora, może wybije się ktoś inny powstanie jakiś godny następca. Już ostatnio wiele osób siedziało tylko z sentymentu i dla bardzo skromnej społeczności z którą były ciekawe dyskusje (skromnej bo na DP 99.9% ludzi to troll i fanboj a 00.1% to ludzie którzy przynajmniej są gotowi na dyskusje). Teraz jedyne co DP może dać to oczopląs.

Najbardziej rozbawiła mnie ta “akademia WP” czy jak to redakcja nazwała. Czego oni chcą ich uczyć? Jak jeszcze bardziej zniszczyć portal? Przejęcie było (o ile się nie mylę) jakiś rok temu lub w tych okolicach a jakość treści na DP spadała już od bardzo dawna. Po rozsypaniu starego grona redakcji która tworzyła z pasją praktycznie nic nie zostało z tego jakie było DP. Założyłem konto i aktywnie udzielam się na DP (w tedy jeszcze głównie na forum) od 5 lipca 2015. Mimo że czytałem sporadycznie od kilku lat wcześniej już wtedy była to tylko równa pochyła w dół.

3 polubienia

A teraz moje pytanko czy ta stronka jest skierowana tylko do laptopow tabletów itp ? bo wszystko takie małe kto w dzisiejszych czasach korzysta z monitora mniejszego niż 24 cali na stacjonarce … ok na pewno ktoś sie znajdzie ale proszę. Tak wiec powiększcie tą stronę aby wyglądała w miarę przyzwoicie bo jak dla mnie to ta strona stanęła w miejscu Pozdrawiam twórców i proszę by w końcu zainwestowali w większe monitory by mogli się przyjrzeć jak to wygląda z innej perspektywy.

1 polubienie

Jest skierowana do reklam. Wszystkie wolne pola (60% ekranu) będą wypchane po brzegi "żeby te reklamy były faktycznie dopasowane, fajnie wyglądały przy treści i nie raziły. "

Obecnie mamy tak 20% treści, 20% linków (i niestety zakopany w najczarniejszych odmętach strony blog). Plus 60% pustego tła. Chociaż mam wrażenie że wczoraj, po samym wprowadzeniu było jeszcze gorzej. Ale na telefonie o dziwo dało się zrobić bez pustego miejsca jakoś tam, nikomu nie przeszkadza że jak jest szeroko “to się źle czyta”…

Ps. A mam tylko 15.6 cali 1366x768. Jestem pełen podziwu dla ludzi z czymś większym.

1 polubienie

jako informatyk, 3 monitory w biurze każdy max 17".
W domu jedna stacjonarka podpięta pod 32" (TV), druga pod Eizo 27" do fotografii.
Laptop 13", więc bez szaleństw jeśli chodzi o wielkości. Dziwi mnie żeby wszyscy nagle mieli monitory 27".

Co do odpowiedzi @krystian3w - pamiętaj proszę, że portal istnieje dzięki temu że ma odbiorców.
Każdy produkt jest tworzony tak, żeby miał odbiorców. Jeśli nie ma odbiorców, to nie ma potrzeby aby produkt istniał, a jeśli produkt nie musi istnieć, to i ludzie odpowiedzialni za to nie będą mieli co robić (co nie znaczy że nagle biuro dp.pl to zbijanie bąków leżąc do góry brzuchem tylko po prostu zamykamy biuro i papa…).
Polecanie więc czytników RSS dla osób, które próbują wytłumaczyć że jest źle i widać to gołym okiem, to jak tłumaczenie nabywcom nowych samochodów, że to stukanie to normalne i proszę dolewać olej co 1000km.

Jak ktoś wyżej wspomniał, z portalu dla ludzi którzy siedzą w informatyce nagle tutaj tworzy się “cool portal dla nowego pokolenia”. Tylko problem polega na tym, że ktoś kto uważa że “trzeba iść naprzeciw młodym” zupełnie nie rozumie że to pokolenie młodych nie jest użytkownikiem powracającym, tworzącym społeczeność itp itd. Ale wiadomo, głupim łatwiej sprzedać i reklamy (bo dzieciaki częściej klikną w reklamą niż informatyk z doświadczeniem który wszystko poblokuje) i produkty, więc już za 2 miesiące będziemy mieć artykuły tylko dla tych a abonamentem i wielkie konkursy z premium-smsami.
Kolejny podportal wp.pl to niestety takie trochę wypięcie się dla tych, którzy ten portal szanowali, bo widać że nowy właściciel nie szanuje obecnych odbiorców.
Takie pogawędki to bardzo chętnie przy piwku można zrobić, ale z racji że najbliższe 2 tygodnie mam tak zawalone pracą, że chyba nawet nie zdążę podskoczyć do sklepu żeby chociaż w tenże trunek się zaopatrzyć, tak więc wybaczcie że mimo “oferty” to jestem “niedostępny”.
P.S. Tak tylko kończąc, dziwi mnie, że ciężko tutaj o zrozumienie, że użytkownikom którzy za coś ten portal lubili może się nie podobać w jakim kierunku to wszystko zmierza, ale jakoś ciężko o choćby klarowną informację, czy mamy wnioskować o zamknięcie kont czy też są to na razie przymiarki ale uwagi są brane pod uwagę czy też kwestia że nikt tego nawet nie czyta :confused:

4 polubienia

Mylisz się, o całe “lata świetlne”…ale na chwilę obecną, to jest już tylko drobny “archeologiczny” szczególik.

Pewnie się nie zrozumieliśmy. Najpierw to głównie o2 trzymało tu swoje łapska. Dopiero od niedawna WP się na poważnie wpakowało z buciorami bo wyczuli zysk jaki mogą zrobić na sporej społeczności.

1 polubienie

No to jak nie RSS / Klikanie w “PUBLIKACJE” to jeszcze można sobie ukryć zbędne sekcje tech-moto / smart-dom:

.tag-techmoto, .tag-smartdom {
       display: none !important;
}

Może dodadzą to z czasem ale nie wiem czy bez konta będzie to możliwe do wyłączenia.

Od razu widzimy spis tak jak w zakładce “PUBLIKACJE” lub na RSS.

Na dziurę jaka powstanie gdy ktoś blokuje reklamy:

/* .tag-techmoto ~ .home-section > .span-8,
.tag-smartdom ~ .home-section > .span-8 {
       top: -90px !important;
       position: relative !important;
} */

Trochę to popsuje działanie prawej kolumny ale albo dziura w środku, albo na dole pod przyciskiem “następna” strona.


Skrócone opisy zostały już tylko na RSS, a raczej długo nie będzie chętnych by je dorzucać Javascriptem po stronie użytkownika.

Też nie wiadomo czy wrócą, bo pewnie zaburzą nowszy wygląd.

1 polubienie

Lepszy był starszy wygląd i brak podziału.
Łatwiej było znaleźć newsy nowsze i te przeczytane.
Nowy układ jest szczególnie upierdliwy na urządzeniach mobilnych typu smartfon.

2 polubienia

Dla mnie stary wygląd był zdecydowanie lepszy, bardziej czytelny i przejrzysty

1 polubienie