Zmieniłem coś w BIOSie i nie wyświetla mi się nic na ekranie

Mam pewien problem mianowicie nie czytało mi karty graficznej więc w BIOSie poszperałem trochę, w zakładce zintegrowana karta lub jakoś tak zmieniłem z PCI na PCE (coś takiego wiem ze 3 litery były) zresetowałem komputer i nie wyświetla mi się nic na ekranie jak by wpadł w stan uśpienia.
Proszę o pomoc

Reset poprzez wyjęcie bateryjki CMOS.

1 polubienie

A jak to zrobić, jestem zielomy w temacie, PC jak coś

Normalnie - odłącz zasilanie od PC, zdejmujesz boczną pokrywę, szukasz baterii i ją wyjmujesz. Przytrzymaj jakiś czas przycisk Power, włóż ponownie baterię, załóż pokrywę i włącz zasilanie.
obraz

1 polubienie

Na przyszłość, skoro jesteś zielony, nie grzeb w BIOSie bez wcześniejszego dokładnego obadania tematu na necie.

1 polubienie

Co daje przytrzymanie przycisku power?

Rozładowuje kondensatory.

1 polubienie

Ale pytam w temacie problemu. Czasem trzeba zaczekać 5-10 minut, czasem kilka godzin (od kasowania CMOS w sumie jest jumper na MB). CMOS ma wbudowany kondensator i właśnie jego głównym celem jest umożliwienie wymiany baterii bez skasowania słowa CMOS. Przycisk power nie rozładowuje go ‘by design’.

Nie wiem o co chodzi. Natomiast odpowiadam o co chodzi w przytrzymaniu przycisku POWER po odłączeniu napięcia od komputera. W skrócie: przytrzymanie przycisku POWER na minimum 3 sekundy powoduje rozładowanie wszystkich kondensatorów na płycie głównej. Ogólnie przyjęło się, że w dobrym guście zanim zaczniemy grzebać we wnętrznościach komputera jest właśnie przytrzymanie przycisku po to by rozładować wszystkie kondensatory.

1 polubienie

Ok, źle zrozumiałem, odnosiłem @Domker wynika, że taka szybka akcja z wyciagnięciem baterii skasuje CMOS.

Zależy od płyty gł. u mnie np. pomaga wyciągnięcie baterii i przytrzymanie power - wtedy nie muszę praktycznie czekać, bo kondensatory się rozładowują (w tym ten od CMOS).
Oczywiście są płyty gł. gdzie to nie przejdzie.
A mi chodziło głównie o pozbycie się prądu z kondensatorów dla bezpieczeństwa. Tak się przyjęło i na serwisie najczęściej tak się robi.

Tak więc odłączyłem od prądu komputer rozebrałem, wyjąłem tą baterie przycisnąłem przycisk power za minutę, podłączyłem wszystko i nadal to samo😞 nie wiem czy coś źle robię, mogę wysłać zdjęcie baterii

Witaj @dami.wojarski19 na Forum DobreProgramy

Może przez przypadek zablokowałeś komputer, ale nie martw się.
Zapewne rozwiązanie się znajdzie. :+1:

Napisz jaką masz płytę główną, lub zrób zdjęcie płyty głównej tak, aby było widać wersję i model

Z tego co opisujesz, to nie wiadomo czy komputer “nie czeka” na Twoje działanie, gdyż nie widać co w danym momencie się pojawia.
Próbowałeś przepinać monitor z grafiki dodatkowej do zintegrowanej lub na odwrót?

Karta graficzna to GTX 660
Przepinałem tylko na grafikę z płyty głównej ale też nie działało
Ps: Nie patrzcie na brud

Odłącz komputer, zamknij obwód na tym na chwilę.

Procesor Ci się nie grzeje?

1 polubienie

Kolega @bachus znalazł to samo, nie będzie więc dubla :wink:

Mieliśmy nie patrzeć na brud :wink:

1 polubienie

Jak zamknąć obwód? @bachus?
@iJuliusz

Tak.
Zamknąć

1 polubienie

Czymś, co przewodzi prąd: odłącz od zasilania komputer (jak pisali koledzy możesz przytrzymać przycisk zasilania po odłączeniu), połącz te dwa piny śrubokrętem, albo np. drugą stroną metalowego widelca… Połącz na chwilkę te dwa druciki (na 1-2s).

2 polubienia

Nie wiem czemu wydawało mi się, że było napisane

Czy zamknąć obwód?
Dlatego tak odpowiedziałem tak jak odpowiedziałem :wink:

1 polubienie