Zmniejszona ilość wolnego RAM-u, wybór nowego dysku i RAM oraz przenoszenie danych z HDD na SSD

Przez zapowiadane burze przełożyłem klonowanie dysku z Windows 7
ale póki te burze jeszcze nie doszły zrobiłem 2 partycie na dysku ssd,
pierwsza pod Windwos 10, a na drugiej przekopiowałem zwykłym windowsowym kopiowaniem partycję z danymi z dysku HDD. W 3 i pół godziny przekopiowało się 800 GB danych, bez żadnych problemów z odczytem. Mimo tego że partycja D pewnie jest pofragmentowana podobnie jak partycja z systemem. Czasami przy kopiowaniu transfer był powyżej 140 MB/s a przy folderach z małymi pliczkami spadał do 40 MB/s. Jak po jutrze nie będzie burz, to sklonuję cały dysk HDD, i będę myślał o instalacji Windowsa 10 … oby się udało.
Spróbuję sklonować MiniToolem w pierwszej kolejności… ale kolega mi polecił taki programik co klonuje pod dosem HDClone X.4 | Miray Software
co o nim sądzicie?

Potwierdzam, da się

:wink:

Teraz dyski są tanie, więc za koszt jakichś tam kieszeni można kupić większa pojemność :slight_smile:

Szkoda czasu

A tak właściwie chłopczyku to o czym piszesz?
Temat to

Zmniejszona ilość wolnego RAM-u

To poczatek.
Co sie z twojego tekstu porobiło?
Klonowanie na dyskach których system nie widzi.
No i oczywiście burze.
O zajebistych piorunach
Pobawiłem się, posmiałem, dyskretnie.
P.S. Jak te burze przejda to zabierz ten swój cały sprzet i zawieź go do serwisu.
Oczywiscie cały czas kontroluj prognoze pogody
:joy:

tak, zaczęło się od ramu i ktoś mi w tym temacie polecił przejście na windows 10,
windows 10 box mam , nowy ram też
a pogoda w sobotę też była intensywna…i u mnie też, wiało , grzmiało , nie było prądu
ten ten kolega co mi polecił HDClone powiedział że tego klonowania nim , nie da się spauzować
i trzeba to zrobić w dzień kiedy nie ma burz.

@ESelU Pisz nowe posty dopiero jak będziesz miał jakieś konkretne pytanie.

ok. mam mały problem
mam już windows 10 na SSD. zainstalowałem sterowniki, nortona, firefoxa, thunderbirda i winampa
skopiowałem foldery Mozilla, Mozilla Thunderbird i Thunderbird z folderu Local
i foldery Mozilla , Thunderbird z folderu Roaming
i z thunderbirdem się udało - mam wszytko na nowym windowsie
a firefox wygląda tak jak po instalacji - nie ma żadnej różnicy, mimo skopiowanych plików z Local i Roaming. jeszcze żeby z firefoxem się udało i już będzie wszystko git

poradziłem sobie. wyeksportowałem hasła i zakładki
tylko nie mogę się zalogować z windows 10 na to forum, bo mnie przekierowuje żebym się zalogował z wp, a moje konto jest podpięte pod e-mail z @o2

Załóż konta z wp. Podaj e-mail z o2.