Zmulony komp, nie działają niektóre klawisze funkcyjne, itp

Witam,

otóż mam dość poważny problem. Od pewnego czasu borykałem się z instalacją MS Office. Zainstalowałem sobie jakiś stary proffesional 2000, jednak w dzisiejszych czasach miał zbyt mało opcji. Zainstalowałem Open Office, jednak w tym programie miałem problem z tym iż przestawiał niektóre rzeczy w plikach z MS Office. Potem dorwałem sie do wersji testowej office 2010, jednak z niewiadomych przyczyn wyskakiwały błędy. Wyczyściłem więc kompa ze starego office, niestety zgodnie z radą któregoś tematu usunąłem większość plików rejestru dot office. W dalszym ciągu nie dało się go zainstalować. Znów poszedłem za radą, zainstalowałem z powrotem office 2000, działał normalnie, kazano mi odinstalować go przy użyciu programu total uninstall. Tak zrobiłem, nie pomogło to w instalacji 2010, więc znów zainstalowałem starą wersję, jednak teraz, przy każdym otwarciu dowolnego pliku doc, ppt itp wyświetlało mi sie coś na kształt instalacji. Wkurzony całą tą sytuacją postanowiłem przetestować czy uda sie zainstalować enterprise 2007. Tutaj jeszcze wiekszy zonk, nie dość, że włączała się ta mini instalacja, to na koniec wyskakiwało że np Word nie jest zainstalowany dla tego użytkownika. Mam tutaj konto admina, instalowałem wybierając opcje zainstaluj wszystko na komputer, czy jakoś tak, niestety nie działało. Skasowałem więc office, łącznie z plikami używając total uninstall, próbowałem zainstalować bez instalacji wcześniejszego office 2000, nic to nie dało, na dodatek były jakieś dodatkowe problemy więc cofnąłem dysk do stanu z przed instalacji. Znów próbowałem zainstalować, jednak dalej fiasko. Wkurzyłem się jeszcze mocniej, usunąłem znowu offica i pojawił się bląd w postaci pozmienianych czcionek w niektórych programach, np google chrome/gg na kursywe lub pogrubioną. Dodatkowo komputer strasznie się zmulił, postanowiłem go zdefragmentować. Jak pomyślałem, tak zrobiłem, fragmentowało się ponad 4 czy tam 5 godzin, przy użyciu Auslogics Disk Defrag, program skończył pracę, jednak nie wszystko zostało zdefragmentowane gdyż zabrakło miejsca na dysku, bo przed tym zrobiła się kopia systemu i zajęła kilkadziesiąt giga. Następnie wyczyściłem kompa CCleanerem. Niestety defragmentacja nie pomogła, komputer w dalszym ciągu jest zmulony, na dodatek większość klawiszy funkcyjnych nie działa(działa tylko przyciemnianie/pojaśnianie obrazu i wyłączenie wyświetlacza). Byłbym wdzieczny, gdybyście pomogli mi doprowadzić komputer do porządnego stanu, office jest mi niekonieczny, ważne żeby Openoffice został.

Mój system operacyjny to:

Windows 7 Home premium, system 64 bitowy.

Nie wiem co jeszcze podać, więc odpowiem jak tylko ktoś spróbuje mi pomóc na wszystkie pytania.

Pozdrawiam.

A do czego dokładnie służy ten program?

Po takich problemach warto wstawić logi OTL/Extras

Co do ATI Calystat, czy możesz napisać literę “ć”?

zainstalowaniu-ati-catalyst-niedziala-alt-czyli-t206897.html

Co do logów OTL:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Albo OTLPE gdy nawet system nie działa:

http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/

Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

To laptop i system dostarczony z laptopem? Proponuję instalację systemu na czysto, zobaczysz różnicę w działaniu systemu, zobacz:

windows-home-premium-bit-preinstalowany-porada-t491391.html

zwłaszcza tutaj:

windows-x64-czy-x86-t491075.html

usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

nowy-laptop-win7-duzo-zbednego-softu-jak-zrobic-recovery-t490680.html

Reinstalacja Windows 7 bez utraty danych:

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

zmiana-bity-bity-t483865.html#p3048977

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Ja nie instalowałem tego programu, a ć działa normalnie.

OTL:

http://wklejto.pl/127287

Extras:

http://wklejto.pl/127288

Niestety teraz nie mam czasu na reinstalacje ani na format kompa, na dodatek mam zbyt dużo danych żeby pozwolić sobie na skasowanie ich. Mój komputer to laptop i niestety windows był już zainstalowany. Na samym początku zrobiłem backupa na kilku płytkach dvd, jednak płytki z instalką windowsa nie mam.

Dodane 15.06.2012 (Pt) 9:34

przeniesione do innego dzialu wiec podnosze.

Dodane 16.06.2012 (So) 15:32

Podnosze.

Dodane 20.06.2012 (Śr) 23:58

Podnosze