Znikające miejsce na dysku C

Miałem na dysku C 88 gb wolnego przed chwilą a teraz mam 83 gb jakby wirus czy coś pomocy ja nic nie pobieram wiem że usunąłem wirusy i dalej to jest pomocy.

Normalne z Windows. Windows uwielbia pożerać wolne miejsce na dysku. System pobiera dziesiątki aktualizacji. Tworzy także setki ,jeśli nie tysiące plików tymczasowych. Niestety za bardzo nie ma co z tym robić. Nawet czyszczenie dysku niespecjalnie pomaga. Windows z czasem puchnie to normalne.

Pobierz http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/ i sprawdź które katalogi ci tak puchną. Możesz wrzucić zrzut ekranu na forum.

ze swej strony polecę WinDirStat

1 polubienie

Zgaduję, że Windows zwiększył sobie plik stronicowania, jeśli sam sobie nim zarządza.

Windows 10?
Masz włączone tworzenie kopii Windows (punkt przywracania)?

Na początek należy po prostu wykonać zwykłą, bieżącą konserwacją wg opisu jak niżej:

  • W Menu Start wpisz w Wyszukaj programy i pliki > Oczyszczanie dysku .Otwórz z PPM i kliknij Uruchom jako administator > potem wskaż do oczyszczenia dysk C i tak dalej…
  • We Właściwościach systemu otwórz Ochronę systemu i w opcji Konfiguruj usuń punkty przywracania, a potem ustaw maksymalne użycie dysku przez ochronę systemu na 2% . Na końcu utwórz nowy punkt przywracania , bo warto taki mieć.
  • Zainstaluj CleanJet lub Odkurzacz i nim wykonaj czyszczenie, to bezpieczne programy. Ja używam Odkurzacz z oczyszczaniem podstawowym w ustawieniach domyślnych…
  • Usuń czyli odinstaluj zbędne programy, sam zobaczysz ile tego jest. Ja używam do tego Uninstaller Revo.Także programy do wykonania w danej chwili konkretnych zadań jak Malwarebytes AntiMalware, SpaceSniffer i itp. po wykonaniu pracy usuń, jak będą ponownie potrzebne to znowu je pobierzesz…
  • Niektóre programy zastąp "lżejszymi ". Np. Adobe Reader 11 zastąp Sumatrą PDF
  • Wykonaj nawet defragmentatorem systemowym defragmentację dysku. Ja używam bezpieczny Deflagler.

PS. Powyższe czynności warto raz w miesiącu w ramach konserwacji wykonywać, a czyszczenie np. CCleanerem co kilka dni po zakończeniu pracy z laptopem (lub PrivaZerem)…

PS. W/w programy pobierz oczywiście z Dobrych Programów

Po co się bawić w zgadywanki, zamiast poczekać na wyniki skanowania dysku?

już wróciło nwm ale wróciło ale thx za pomoc

windows