Zniknął dysk

Witam,

Posiadam dwa dyski 60 GB i 80. Kilka dni temu ten drugi zmienił pliki na RAW przez nie miałem dostępu do dysku. Poczytałem i zastosowałem program Testdisk, robiłem wszystko wg instrukcji lecz musiałem chyba coś źle zrobić skoro po restarcie systemu program nie wykrywa już mojego dysku ani nie jest on widoczny w menu zarządzania komputerem. Proszę o pomoc.

jakiej instrukcji??

wszystko powinieneś robić według poleceń TestDiska jeśli coś źle zrobiłeś to klapa danych już nie odzyskasz

jeśli na danych ci nie zależy a rozmiar dysku jest dobry to wystarczy stworzyć partycje i gotowe(panel sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami)

Fajnie jakbyś podał Smart z programu HDtune.

Witaj :slight_smile:

sprawdż czy tym zobaczy

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

filmik do programu

Instrukcji Testdiska. Znalało mi partycje dałem Write a pozniej Backup.

No na niektórych danych mi zależy bo jest ich dość dużo.

Nie rozumiem jaki Smart ? Owszem jest tam zaznaczony w programie ale konkretnych info nie widze, wszytstko wyszło na OK, poza tym przeskanowało dysk 60GB czyli ten sprawny bo drugiego nie wykryło.

Dodane 21.08.2012 (Wt) 13:00

Mi bardziej chodzi o odzyskanie danych, czy jak użyję tego programu to będzie to możliwe ? Czy póki co masz na myśli aby przywrócić dysk aby był widoczny :slight_smile: ?

a to przepraszam,myślałem że chcesz go sformatować z systemu plików RAW na ntfs :wink:

może to Tobie się przyda poradnik z forum

jak-przywrocic-nadpisana-tablice-partycji-problem-gparted-t390811.html