Zniknął mi cd rom

Mam wrażenie, że po zainstalowaniu Nero albo tez innego programu do kopiowania płyt zniknęła mi ikona cd romu.Stało się to zupełnie nagle chciałam skopiować płytę,dlatego też eksperymentowałam trochę z programami,namnożyły mi się jakieś różne wirtualne napędy,obecnie nie mam żadnego :(Patrzyłam w menadżerze urządzeń,próbowałam odinstalować sprzęt i ponownie zainstalować nic nie pomaga.To samo robiłam ze sterownikami,aktualizowałam,instalowałam i nic.Komputer nie czyta płyt,a w moim komputerze ani śladu po napędzie.W czym tkwi problem,czyżby trafił go szlak?Po włozeniu płyty miga zielona ikonka,wydaje tez jakiś odgłos,ale nic dalej nie dzieje się.Pomocy!

Zainstaluj ASPI http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

W menadżerze urządzeń próbowałaś usunąć kontroler, do którego podłączony jest napęd. Po drugie kabelki dobrze siedzą w napędzie?

Z tymi kontrolerami to troche mam problem :)możesz tak bardziej łopatologiczne jaki kontroler chodzi?Co do kabelków to chyba w porządku,nie zaglądałam,ale nikt komputera nie ruszał to chyba tak same z siebie nie odłączyłyby się.Dzięki zaraz poszukam tego programu,który polecasz.Zobaczymy co zdziała.

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 16:03 został dopisany post przez enea5

Niestety nie pomógł program,wprawdzie zrobiłam to tak intuicyjnie ,bo jest po angielsku,chyba odmawia współpracy ze mną o ile dobrze zrozumialam.

Mogła wtyczka od kabla przesyłającego dane póścić.

Co do kontrolera: w menadżerze urządzeń (gdzie już byłaś) otwórz kontrolery IDE ATA/ATAPI. Zapewne napęd jest podłączony do pomocniczego kanału IDE (sprawdź, jak podpięty jest napęd na płycie), usuń go. Zrestartuj, po ponownym włączeniu komputera, windows wyszuka wszystko na nowo.

Powodem tego jest oprogramowanie służące do nagrywania płyt CD/DVD. Aplikacje tego rodzaju instalują często między sprzętem a systemem operacyjnym dodatkowy sterownik napędu, który powoduje występowanie konfliktów i w rezultacie może prowadzić do zniknięcia nagrywarki z okna Mój komputer.

  • uruchom Edytor rejestru (START=>URUCHOM=>REGEDIT ) i wejdź do klucza:

- HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy

  • W nich zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń.

  • Po restarcie nagrywarka/napęd CD lub DVD powinny być dostępne .

Wracam z tego menadzera:)kanały pomocnicze IDE są dwa i mówią,że wszystko działa poprawnie. Czy usuń znaczy odinstaluj?:slight_smile: (sprawdź, jak podpięty jest napęd na płycie),-mam to zrobić tak technicznie rozkręcic kompa?Sory za te pytania :slight_smile:

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 16:47 został dopisany post przez enea5

uruchamiam rejestr,ale nie moge odnaleźć klucza.

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 17:05 został dopisany post przez enea5

w rejestrze widzę to: HKEY_CLASSES_ROOT HKEY_CURRENT_USER HKEY_LOCAL_MACHINE HKEY_USERS HKEY_CURRENT_CONFIG Gdzie szukać tego klucza?

HKEY_LOCAL_MACHINE = to samo co HKLM

tak domyśliłam się, ale co dalej?szukam i niczego takiego tam nie widzę?prosze o cierpliwość:) i podpowiedź.

Domyślam się że nie potrafisz sobie rozwinąć gałęzi rejestru.Zobacz to na tym przykładzie jak to się robi.Pobierz tą demonstrację.

http://www.demonstracje.instalki.pl/sys … a_plyt.php

chyba jestem blisko znalazłam:)

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 17:30 został dopisany post przez enea5

dzięki znalazłam ten klucz :)teraz walczę z tym co usunąć.dzięki za demonstrację,zaraz przejrzę.oby tylko sie udało i żeby mi oddało mojego cd roma:))

…będą wpisy

  • W nich zlokalizuj klucze UpperFiltersorazLowerFilters i je usuń.( PPM=prawy przycisk myszy na kluczu i usuń

Restart i daj znać czy widzisz CD.

znalazlam klucz,ale wśród tych wpisów po prawej stronie nie ma takich :frowning:

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 17:55 został dopisany post przez enea5

czy wśród tych wpisów mam też w jakiś sposób szukać?czy to ci=o jest tam wypisane to jest to wszystko?jest tam osiem wpisów

A dobrze widzisz ten klucz Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} z lewej strony okna edytora rejestru?

Jest tam kilkanaście podobnych i łatwo się pomylić.Aby zobaczyć cały klucz najedź kursorem myszki na pionowe linie dzielące okno edytora rejestru na połowę ,naciśnij LPM = lewy przycisk myszy ,ukażą się <-> i przeciągnij pionowe linie w tabelce w prawo,aż odsłoni Ci się cała wartość klucza po lewej stronie.

Wtedy zaznacz go LPM i usuń z prawej strony okna rejestru wartości ,które podane bły wcześniej( klucze UpperFilters orazLowerFilters

tak sprawdziłam to na pewno jest ten klucz.

A w menedżerze urządzeń widać napęd?

tak w menadżerze widać napęd.

A jest przy nim żółty pytajnik?Jeśli tak to spróbuj metody Nr2 z tej strony :http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;320553

nie ma przy tym pytajnika.jest stacja dysków jak ja rozwinę wyświetla się nazwa nagrywarki

To może jednak próba reinstalacji kontrolerów? W menadżerze urządzeń kontrolery IDE ATA/ATAPI usuwasz wszystkie kanały. Restartujesz system i czekasz, aż zainstaluje je na nowo.

usuwam całą tą listę,która się rozwinie?czy tylko pomocnicze IDE?