Zostałem zbanowany przez brata

Tak jak w tytule. Było to pewnego czerwcowego dnia kiedy mnie nie było w domu a komputer zostawiłem włączony. Mój brat postanowił zagrać w Team Fortress 2 ale mu nie wychodziło przez co pobrał darmowego czita - “Lmaobox”. Brat włączył czita ale ten program sie wyłączał co chwile bo pisało (podobno) że ten czit jest tylko na konta darmowe (a ja miałem konto premium przez co czit nie działał) no to dobra to Brat pograł bez czita i dalej mu nie wychodziło przez co odechciało mu sie grać na komputerze. Ja wróciłem i chciałem sobie w ową grę zagrać. Lecz dostałem wiadomość od Steam "Twoje konto dostało blokade “VAC” Pytałem sie brata czy wie coś na ten temat a on powiedział że nawet nie grał na komputerze. Pisałem odwołania do zespołu VAC że nie czitowałem, napisałem im żeby sprawdzili moje zabójstwa w grze, (i tak 3 razy) ale oni zawsze odpisywali “Przeanalizujemy twoją blokadę, jeżeli to nasz błąd, zdejmiemy ją” i Blokada jeszcze nie została usunięta dopiero wczoraj mój młodszy brat powiedział wczoraj że to przez niego mam blokadę. Powiedział że zrobiło mu sie przykro i nie wiedział kiedy mi to powiedzieć. Oczywiście powiedziałem mu że tak sie nie robi. Troche szkoda mi tego konta z VAC bo w tej grze wydałem 10 euro i miałem 610 godzin. Prosze o pomoc bo nie wiem co zrobić. Nie chce robić nowego konta. Pozdrawiam

Samo udostępnianie swojego konta jest łamaniem regulaminu steam, a oszukiwanie to dodatkowy argument potwierdzający słuszność ich decyzji. Nic z tym niestety nie zrobisz.

nie udostępnił, zostawił włączony komputer, brat mógł znac hasło i samw ejsć

Zmusić brata do zapłaty tych 50 zł na nowe konto.

Ewentualnie: zgłosić na policje włamanie na konto Steam, jeżeli wszedł bez pozwolenia, następnie z wyrokiem sądu rodzinnego zgłosić się do Steama, ze naruszenie regulaminu nastąpiło w wyniku przestępstwa. Jak oleją to do TV, na FB. Za komuny poszedłbyś do firmy, wzięliby dzieciaka przez kolano i problem by się załatwiło, ale to korporacja :wink:

Udostępnił poprzez rażące niedbalstwo, sąd rodzinny odrzuci wniosek :joy:

1 polubienie

Czy ja wiem, to że mam otwarte okno na ogródek nie oznacza, ze sąsiadka lat 90 może się wgramolić i desktopa mi z biurka zaiwanić jak pójdę do kuchni :wink:

No ale jak wpadnie ptak i narobi na klawiaturę to już twoja wina, że nie dopilnowałeś :smiley:

Czekaj na ich odpowiedź. Nie jesteś pierwszy u nich na liście

Mój kolega miał podobną sytuacje. Tylko że on czekał rok na odpowiedz. I dalej czeka

Spoko, dłużej jak 70 lat raczej nie poczeka :wink:
Sprawa beznadziejna, na upartego możesz jeszcze np. zapytać rzecznika konsumentów, czy firma ma prawo wypowiedzieć umowę/zbanować (i co Ty możesz zrobić) w sytuacji jeżeli dostęp do konta w sposób nieuprawniony uzyskała małoletnia osoba trzecia i jej działania, mimo że naruszyły regulamin, o nie wyrządziły fizycznej szkody w postaci uszkodzenia programu etc. Problem tylko zasadniczy: jeżeli było hasło i nie zapisałeś na ścianie, to jak on wlazł…

Wchodząc na support stema mamy:

VAC bans are permanent, non-negotiable, and cannot be removed by Steam Support.
If a VAC ban is determined to have been issued incorrectly, it will automatically be removed. If you wish to discuss Valve Anti-Cheat with the community, you may do so

oraz

I wasn’t using my account when I received a VAC ban. Can it be removed?

No. Regardless of who was using the account at the time of the infraction, VAC bans are permanent and will not be removed. While we understand this can be frustrating, we must maintain a zero tolerance policy for cheating to foster a fair game that all players will enjoy.

Czyli w skrócie - Nie obchodzi nas to, ban jest permanentny/nie do usunięcia, nieważne kto używał konta. Jeżeli system go omyłkowo nałożył to sam go zdejmie.

Do dosyć logiczne. Przecież każdy oszust tłumaczyłby się młodszym bratem, tak jak każdy w więzieniu siedzi za niewinność :smiley:

Ja bym to raczej przetłumaczył:
Dziękujemy za wydane pieniądze, wydaj je ponownie lub pobierz piracką wersję gry i graj na prywatnych serwerach. :laughing:

Nie musi kupować nowej gry z tego co mi się wydaje. VAC blokuje dostęp oszustom do oficjalnych serwerów, a nie do gry.

Czyli defakto do gry jeżeli jest sieciowa/multiplayer.

Może grać na nieoficjalnych serwerach (o ile istnieją) jak to zauważyłeś w poprzednim poście. Może sobie odpalić jakieś boty. No trudno, jak się nie umie uczciwie bawić z ludźmi to się tak kończy.


:smiley: :smiley: :smiley:

I co z tego wynika? Tylko tyle, ze firma stworzyła taki regulamin, ale jeżeli nasz Kolega ma zamiar zostać pionierem, w ramach czynu społecznego ukończyć prawo i spowodować nałożenie kary i zmianę tej regulacji, to droga wolna. Google i MS tez nie raz oberwało za działania niezgodne z prawem, UE/danego kraju. Co do zasady to w myśl prawa przyjmuje się domniemanie niewinności. Przykładowo fakt piractwa wnioskowany z tego, ze komputer (IP) należy do kogoś przed sądem upadnie. TRzeba udowodnić konkretnej osobie :wink: Jak wygrasz milionowe odszkodowanie, to czekam na 5% :wink:

https://www.chip.pl/2014/01/adres-ip-nie-moze-byc-dowodem-w-sprawie-o-piractwo/

Tutaj nie ma co udowadniać. Wykryto niezgodne z regulaminem działanie na koncie i konto zostało zbanowane. Nie człowiek, tylko konto, z którego dokonano oszustwa :wink:
Nie to żebym ci tych milionów żałował co dostaniesz z procentu :wink:

Per analogia: zgwałcili kobietę w Arabii Saudyjskiej czy innym Iranie, a potem ścinają jej głowę za seks bez ślubu :wink: Tutaj jestem sceptykiem, gdyby porządni prawnicy się wzięli, to widzę sporą szansę za 10 lat, dla autora żadnej.
Zawsze można pogadać z ruskimi, jak uważa się za oszukanego, to niech hakuje…
https://www.youtube.com/watch?v=6wF3sXJKHuE

1 polubienie

Jako ciekawostka:

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2019-08-15_22-16-32

Za niecały miesiąc minie 12 lat od kupna. Nigdy nie grałem :joy:

@anon17994308 tobie jeszcze konta nie zbanowali? Ty masz coś w głowie nie tak, co już Ci kiedyś (jako anonim) udowodniłem. Zamiast trollować lepiej zacznij pisać jakieś porady dla mniej doświadczonych userów.