Zwiększenie prędkości neostrady w trakcie trwania umowy

Witam. Otóż posiadam neostradę (obecnie) 1mb i płacę 59zł,.

11 października ma wejść w życie nowa promocja obniżająca ceny neostrady więc postanowiłem że zamówię sobie 6mb i będę płacił tyle samo co płacę obecnie za 1mb.

I moje pytanie: \ czy mogę tak zrobić że tamta umowa neo 1mb którą mam podpisaną do grudnia 2011 roku tak jakby wygaśnie a wezmę w nowej promocji 6mb za 59zł .

Sorki że się rozpisałem trochu ale chciałem to fajnie wytłumaczyć a Was proszę o pomoc :0

Tak jest to możliwe, stara umowa wygaśnie z założeniem nowej.

A czy tą nową umowę mogę podpisać przez telefon

Na 3 miesiące przed upływem terminu poprzedniej umowy, można dokonać zmian, podpisać nową umowę.

Pablo79 widzę,że nie zapoznałeś się jeszcze z nową ofertą neostrady. Od 11 pazdziernika można migrować między ofertami i podpisać nową umowę,na nowych zasadach.Stara umowa już się nie będzie liczyć.

A możesz podać linka do strony z taką informacją?

W regulaminie nowej promocji stoi coś innego:

Panowie- mam podobny problem i jakos nie moge go rozwiazac- przedluzylem umowe na neo +Tv ktora konczyla sie dopiero w marcu 2011-zwiekszajac predkosc z 512 na 2 MB - otrzymalem aneks ze z dniem 16Pazdziernika stara umowa ulega zmianie itd ! I teraz niby pokazuje mi szybkosc 2,4 MB ale na loginie caly czas jest szybkosc 512 ! Zadzwonilem do TP i 4 roznych konsultantow udzielilo 4 roznych odpowiedzi !!

Jak nie dotarł tak jak zmienili już parametry ??

Ja miałem tego samego dnia już Zwiększony transfer :smiley: po podpisaniu w TP umowy.

Ale tez spotkałem się ze może to być od 1 Listopada :frowning:

Trzeba było wyraźnie się dowiedzieć kiedy będziesz miał szybszy net przed podpisaniem umowy!?

-a no tak, że zmiana synchro wykonywana jest w pierwszej kolejności po wydaniu dyspozycji i służy też do potwierdzenia możliwości technicznych świadczenia usługi …zaś zmiana ograniczenia transferu na porcie wykonywana jest dopiero po stwierdzeniu ważności podpisanej umowy/aneksu (z dniem wejścia tej umowy w życie).

Takiego zapewnienia NIKT CI NIE DA! A nawet jak ci da, to jest ono tyle warte co zeszłoroczny śnieg. :stuck_out_tongue:

Podstawowe pytanie, kiedy aneks był podpisany i oddany, jakie na nim były terminy. Poza tym, w pierwszej kolejności aneks MUSI do nich dotrzeć, musi zostać zweryfikowany, zatwierdzony i wprowadzony do systemu, termin z papierka jest kwestią drugorzędną (włączą raczej na czas lub po tym czasie niż przed).

Tak więc spokojnie, skoro jeszcze nie ma - znaczy sprawa jest jeszcze nie zamknięta i trzeba cierpliwie poczekać.

A co do konsultantów neo, to oni raczej widzą tylko statusy i mogą co najwyżej sprawdzić czy masz wszystkie statusy ok, czy też któregoś brakuje do finalizacji.

-dużo więcej raczej się od nich nie dowiesz bo takich informacji zwyczajnie nie posiadają. To trochę jak pytać robotnika o sprawy zależne od księgowej :stuck_out_tongue:

Może prędzej na błękitnej, bo tam mogą mieć większy dostęp do informacji na temat kwestii formalnych i prędzej będzie dojść tego co z aneksem.

Hmmm ja podpisałem aneks pod koniec tamtego tygodnia. Zamówiłem przez internet , wczesniej facet przez tel mówił że nie bede musiałczekać do konca umowy tylko do 14dni od podpisania aneksu podniosa mi predkosc [umowe mam do 20któregośtam grudnia]

Czy komuś już podnieśli predkosc na takiej zasadzie ?

A i czy jesli jeszcze nie mam modemu obsługującego ADSL2+ [10mb] to net bedzie dzialal czy bedzie ograniczony czy nie bedzie go w ogole ? bo czekam na nowy z allegro wlasnie :stuck_out_tongue:

będzie ograniczony możliwościami modemu

powiem szczerze ze do glowy mi nie przyszlo ze mimo podpisania aneksu bede musial czekac 5 miesiecy do konca umowy zeby transfer zwiekszyli ! A najsmieszniejsze jest to ze za 512 place 69 zl a za 2 MB bede placil 59 zl wiec co im zalezy? Przeciez moge przez te kilka miesiecy placic 69zl byle tylko zwiekszyli transfer !

Co do aneksu to wlasnie tam nie ma ZADNEJ DATY oprocz tej mowiacej o podpisaniu go 16 Pazdziernika i brzmi on- "Strony postanawiaja iz Dotychczasowa umowa ulega zmianie i otrzymuje nastepujace brzmienie… tu jest cala umowa wypisana i 2 punkt mowi ze -Na podstawie Umowy TP swiadczy usluge na rzecz abonenta "Neostrade tp 2048 !!

Ja place za 1mb 64zł a teraz mam mieć 10mb za 64zł :smiley:

@serbinek26, no nie do końca. Umowa jest postanowieniem wiążącym dwie strony.

Podpisane papiery muszą jeszcze do nich wrócić, muszą zostać zweryfikowane i parafowane przez osobę upoważnioną - dopiero wtedy umowę można uznać za ważną.

Poza tym, to uprawomocniony aneks zmienia warunki obowiązującej umowy. Można by też powiedzieć, że z tą chwilą stara umowa przestaje obowiązywać. Więc raczej to, że trzeba czekać do końca umowy to jakaś bajeczka.

Czekać musisz jedynie wtedy, gdy nie spełnione są jeszcze warunki np. jeśli wymagany jest czas do końca starej umowy nie dłuższy niż 90 czy tam 150 dni, a ty masz do końca umowy dni 300.

No i jeszcze jedno, nieraz zmiany dokonywane są dopiero dla nowego okresu rozliczeniowego żeby nie bawić się w korekty.

Z tego wszystkiego zadzownilem na infolinie TP.

Powiedziala mi baba że podniosą mi predkość PO ZAKOŃCZENIU STAREJ UMOWY a jeszcze tydzień temu facet przez tel mi powiedział że zaraz po podpisaniu aneksu ze nie bedzie musiał pan czekać NO JA PIER@!@#

antiferno- mi tez babka tak mowila a za chwile rozmawialemz facetem i mowil co innego:)

api- troszke przesadziles:) stara umowa wygasa 28 lutego wiec do konca mam jakies 120 dni ! Czyli rozumiem ze po zweryfikowaniu aneksu zwieksza transfer? Zgadzasz sie ze mna ze skoro na aneksie jest tylko data zawarcia go to znaczy ze nie bede musial czekac do konca starej umowy tylko przejde na 2 MB jak zweryfikuja aneks i pozalatwiaja formalnosci?

Dodane 27.10.2010 (Śr) 15:06

antiferno- mi tez babka tak mowila a za chwile rozmawialem z facetem i mowil co innego:)

api- troszke przesadziles:) stara umowa wygasa 28 lutego wiec do konca mam jakies 120 dni ! Czyli rozumiem ze po zweryfikowaniu aneksu zwieksza transfer? Zgadzasz sie ze mna ze skoro na aneksie jest tylko data zawarcia go to znaczy ze nie bede musial czekac do konca starej umowy tylko przejde na 2 MB jak zweryfikuja aneks i pozalatwiaja formalnosci?

-nie przesadziłem a podałem teoretyczny przykład przypadku w jakim trzeba sobie poczekać pozostając dłużej na starej umowie.

Tak, powinni zmienić jak tylko formalności zostaną dopełnione i wklepią wszystko do systemu.

Przy czym jak wcześniej wspomniałem, mogą się niekiedy wstrzymać i ruszyć od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Inaczej trzeba robić korekty faktur.

api- zadzwonilem dzisiaj ponownie do TP i tak jak pisal antiferno- uslyszalem ze aneks dotarl do nich i jest to aneks do starej umowy a nowa wchodzi w zycie 1 marca i dopiero wtedy zwieksza transfer !!

Jak dla mnie, to to się kupy nie trzyma. Jasne, że aneks jest do “starej” umowy - aneksować można obowiązującą umowę, bo chyba się nie da aneksować umowy widmo, która być może zostanie zawarta w przyszłości.

Aneks zmienia postanowienia tejże umowy - tutaj przedłuża na nowych warunkach.

Nie ma więc żadnej “nowej” umowy, obowiązuje nadal “stara” uaktualniona aneksem.

Teraz wszystko rozbija się o szczegółowe zapisy i postanowienia.

Powinny być jasno określone nowe zasady i terminy …bo aneks nabiera mocy po przyjęciu go przez obie strony (z datą podpisania lub określoną w aneksie). -czyli z tą chwilą umowa automatycznie zmienia swe brzmienie.

Jeżeli więc nie objęto żadnymi terminami postanowień jakie wnosi aneks, to wchodzą one w życie wraz z aneksem. Kropka.

Nowego aneksu nie widziałem i trudno mi się ustosunkować do jego zapisów. Wiem tylko co stoi w regulaminie - a ten jest bardzo niejednoznaczny.

Czyli inaczej, wszystko rozbija się więc o zapisy z nowego aneksu. Jeżeli nie ma tam żadnych kruczków odwlekających w czasie postanowienia z aneksu, to rację masz Ty …jeżeli jednak coś tam w aneksie ukryli - to rację mają oni.

Musisz więc sobie uważnie aneks przeczytać.

A co do pracowników tp. To niestety szeregowy pracownik zwykle ostatni dowiaduje się o takich rzeczach, często nawet od klientów :stuck_out_tongue:

no wlasnie- w tytule napisali ze umowa ulega zmianie a w jednym z podpunktow malym druczkiem stoi ze “Swiadczenie uslugi zaczyna sie pierwszego dnia po zakonczeniu dotychczasowej umowy” Tylko w takim razie po co mi ten aneks przysylali skoro on…niczego nie zmienia tak naprawde! !!