Witam Was , 1,5 tyg temu zakupiłem nowy sprzęt mianowicie płytę główną+ procesor , zainstalowałem na sprzęcie win 7 x64 i po jakimś czasie dosłownie od wczoraj zauważyłem że podczas zamykania systemu praca komputera umiera tzn. dioda hdd przestaje się palić pracują aby wentylatory w obudowie ( praca jego zwiesza się w momencie ekranu trwa zamykanie systemu ) . Dodam że nie robiłem żadnych zmian w rejestrze, zainstalowane są wszystkie sterowniki , na bank komputer nie jest zainfekowany ( mogę wrzucić logi OTL i FRST ) , podejrzewam że może sterownik tworzy pewien konflikt aczkolwiek nie jestem pewien do końca, dodam że zdarza to się nie za każdym razem a np. 4 razy na 10 wyłączeń. Gdy komputer się nie wiesza wyłącza się może w 2,5 sek, gdy się zwiesi stoi na tym ekranie i muszę go wyłączyć ręcznie poprzez przytrzymanie przycisku zasilania)
Ręce mi opadają już nie wiem co mam zrobić , proszę o pomoc.
Sprzęt:
płyta: gigabyte h81 s2h
ram: kingston 4gb ddr3 1333mhz
zasilacz fortron 450W FSP
grafa : Gigabyte Radeon hd 7750oc
procesor : i3-4160
obudowa zalman z3
Czekam na Wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam
ps. ja nie chcę skrócić czasu zamykania ( mnóstwo poradników jest na internecie nic to nie daje w moim przypadku ) chcę to zamykanie naprawić.
Komputer zawiesza się podczas zamykania lub ponownego uruchamiania jeśli kilka programów (min. dwa) wywołuje funkcję ExitWindowsEx. Jeden z komunikatów może zostać niepoprawnie odrzucony w wyniku tego proces zamykania nie zostaje ukończony.
Mam też takie przemyślenia może problem z wyłączeniem systemu dotyczy zarządzania energią (menedżer urządzeń >kontroler hosta magistrali IEEE> właściwości > zarządzanie energią) ??
wyciągnąłem z tego processexplorer : http://www20.zippyshare.com/v/rhFxmhWm/file.html ( nie wiem jak skonfigurować program aby pokazał mi jakie aplikacje są uruchamiane podczas zamykania systemu windows )
po co mam resetować bios skoro nic w nim nie przestawiałem ? sprzęt nie ma 2 tygodni jest nowy, także bateria na pewno sprawna.
Dodam jeszcze że uruchomiłem polecenie sfc/scannow w cmd, znalazł i naprawił uszkodzone pliki w systemie , jednak nie mogę otworzyć/edytować/wysłać pliku CBS.log który znalazł się w folderze C:/windows/logs , wyskakuje komunikat odmowa dostępu
Dodam że po restarcie komputera , i próbie wyłączenia go jest nadal to samo. Zauważyłem że gdy uruchamiam go ponownie nie ma problemu , pojawia się on tylko przy próbie wyłączania systemu, oczywiście co jakiś czas defragmentuje dysk.
Patrzyłem tam nie jednokrotnie, wystepują tam jakieś błędy jednak nie jestem pewien czy któreś zdarzenie odpowiada za problem z wyłączaniem systemu, wrzucam logi z podglądu zdarzeń ze zdarzeń administracyjnych, i 2 dzienniki systemu windows aplikacje i system
Odznacz Zakładka Logon wszystko poza Ad muncher oraz flux. Zakładka Scheduled task wszystko, zakładka Service wszystko poza Steam. Jakby Ci coś nie działało jakiś program wtedy zaznacz z powrotem. Kolejna sprawa system jest czysty bo nie widzę żadnego antywirusa?
Przeskanuj ADWCleaner uruchom z prawokliku jako Administrator. Najpierw Szukaj następnie usuń
Zauważyłem ciekawą rzecz mianowicie, gdy system zamyka się normalnie w głośnikach przelatuje pewien wydźwięk ( tak jakby mini bas ) ekran gaśnie dioda hdd pali się do samego końca i wszystko jest off i ok.
Natomiast w przypadku zwiechy z tym ekranem , w głośnikach przelatuje ten dźwięk dioda hdd pali się jakiś czas potem wygasza się i mam ten ekran trwa zamykanie systemu windows, moja opinia - > system się zamyka wskazuje na to dioda hdd , czy ten dźwięk jednak problem leży chyba z tym że nie odłącza się sygnał sieciowy ( zasilanie ) , dziwi mnie to też że gdy uruchamiam komputer ponownie zawsze wszystko jest git i nic się nie zwiesza , dopiero gdy próbuje go wyłączyć pojawia się problem :<
to też patrzyłem niestety w moim przypadku bez rezultatów , 5 razy jest dobrze a np. za 8 już zwiecha :< poza tym niektórych wartości nie miałem w ogóle w rejestrze, np. tej AutoEndTasks , obawiam się że te porady dotyczyły może windows xp
Większość problemów z wyłączaniem systemu dotyczy zarządzania energią. Starsze płyty główne nie posiadają skutecznego zarządzania energią dla magistrali IEEE 1394. Nie jest istotne, czy to laptop, czy komputer stacjonarny.
a czy moja płyta z socketem lga 1150 należy do starszych ? , nie u mnie w menadżerze takiego odpowiednika jak kontrolery hosta magistrali IEEE 1394
Jak narazie udało mi się problem ominąć w sposób dziwny trochę tzn: wyłączam komputer z przycisku zasilania, i jak narazie za każdym razem się wyłącza normalnie.
ps. Niestety z przycisku dzisiaj również było zawieszenie :< , czy to już koniec wątku ? Proszę kogoś aby ocenił te logi z FRST