Zwolnienie Kompa i Krotkie zawiechy przegladarki...!

Witam serdecznie:))

Od jakiegos czasu mam problem z kompem i nie moge dojsc do ladu…Wylapalem tez troszke syfu na kompie i pousuwalem ten syf,ale nadal komp zamula…A rzegladarka lapie krotkie zawiechy w trakcie przegladania stron(przycina sie na chwile i po chwili smiga dalej)

Prosil bym bardzo o pomoc…

W zalaczeniu wklejam log do sprawdzenia…

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc

Usuń powyżej przedstawione wpisy korzystając z HijackThis.

Dla wykluczenia infekcji dodatkowo wykonaj i wklej log z ComboFix.

Witam ponownie:)

Wpisy usunięte…:slight_smile:

A oto log o który prosiłeś…->

[code]

2007-09-06 14:34 113 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\DESKTOP.folder.cf

2007-09-06 14:34 166 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\profiles.folder.cf

2007-09-06 14:34 172 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\PROGRAMS.folder.cf

2007-09-06 14:34 197 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\CACHE.folder.cf

2007-09-06 14:34 197 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\LOCAL APPDATA.folder.cf

2007-09-06 14:34 198 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\LOCAL SETTINGS.folder.cf

2007-09-06 14:34 208 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\STARTUP.folder.cf

2007-09-06 14:34 3124 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\setpath.bat

2007-09-06 14:34 37 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\MY PICTURES.folder.cf

2007-09-06 14:34 90 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\FAVORITES.folder.cf

2007-09-06 14:34 90 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\PERSONAL.folder.cf

2007-09-06 14:34 90 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\START MENU.folder.cf

2007-09-06 14:34 90 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\TEMPLATES.folder.cf

2007-09-06 14:35 183 --a------ C:\Qoobox\BackEnv\APPDATA.folder.cf

2007-09-06 14:40 381559 --a------ C:\Qoobox\snapshot_2007-09-06_144029,95.cf



Zmienna PATH folderu

Numer seryjny woluminu: C871-848F

C:\QOOBOX

| snapshot_2007-09-06_144029,95.cf

|   

+---BackEnv

| APPDATA.folder.cf

| CACHE.folder.cf

| DESKTOP.folder.cf

| FAVORITES.folder.cf

| LOCAL APPDATA.folder.cf

| LOCAL SETTINGS.folder.cf

| MY PICTURES.folder.cf

| PERSONAL.folder.cf

| profiles.folder.cf

| PROGRAMS.folder.cf

| setpath.bat

| START MENU.folder.cf

| STARTUP.folder.cf

| TEMPLATES.folder.cf

|       

\---Quarantine

    +---C

    | \---ComboFix

    \---Registry_backups

__PIRAT__ nie stosuj zbędnego formatowania tekstu. Proszę poprawić błędy i zacząć używać na forum polskiej pisowni.

W tym logu nie ma nic podejrzanego.

Jeśli problemy nie ustąpiły, to racze nie jest to wina wirusów, bo nic na to nie wskazuje.

Możesz jeszcze użyć SDFix

Uwaga: Da się go uruchomić tylko w Trybie Awaryjnym.

Pokaż Report.txt znajdujący się w folderze SDFix.

jessi

Wszystko bylo by Oki,ale jak sciągam “SDFix” Nod32 wylapuje tam wirusa…Leczy go automatycznie i instalka wchodzi z Błędem… :frowning:

Czy mam na czas sciągania i Instalacji wyłączyc AntiWira???

Tak :slight_smile:

Niestety,ale caly czas sciąga się z blendem i nie wypakowuje arciwum…

W momencie transferu,transfer dochodzi do 100% i zaczyna go zasysac od nowa i tak w kółko…

I naprawdę nie wiem co jest nie tak…

Może inastalka,którą sciagam jest uszkodzona,Prosiłbym o inny LINK do programu…:slight_smile:

Z góry dziekuję:)

Skan Skanerem - http://www.eset.pl/onlinescan + raport

Już się robi… :slight_smile:

Nie ukrywam ze po ostatnich wykrytych infekcjach i po usunieciu ich,brakuje paru skaldników systemu,ale nie chcem naprawiac systemu do puki ni będe pewny ze jestem czysty i moze te przycinki sa związane z tymi barakami… :wink:

Jak tylko bede mial wynik Skanu,zaraz go tu przedstawie:)

Pozdro i jak narazie dziekuje za dotychczasowa Pomoc… :slight_smile:

Mam nadzieję, że skasowany został folder C:\ Qoobox

UPS…Tzn???

Po skanowaniu ComboFix’wm i wklejeniu loga,skasowalem cala zawartosc na dysku C zwiazana z ComboFix,ale w folderach bylo pusto po skanie…

To ok jak skasowałeś foldery. A co skaner powiedział?

Hmmm to nie tak,a mianowicie,jak wykonalem skan za pomocą ComboFix,to wkleilem loga na forum i po tym sprawdzilem foldery,a ze byly puste to wycielem calą zawartosc ktora byla zwiazana z ComboFix…

Czy cos zamieszalem???

Dobra to nie istotne teraz :slight_smile:

Skaner online skończył pracę?

Jeszcze pracuje i troszke to potrwa,a to dlatego ze pracuje na troszke specyficznym i dosc starym sprzecie(ale niechce na oczy widziec nic innego,jak tylko cos podobnego,nie pogardzil bym czyms nowszym w tym stylu),a mianowicie COMPAQ PROFESSIONAL WORKASTATION 6000…Wiec ma co skanowac- 5 dyskow na tasmie SCSI…

Jak tylko bede mial raport zaraz go wkleje…

PS.- Przepraszam najmocniej za moja pisownie,ale to juz przyzwyczajenie z Czatow ze tak malo uzywam polskich znakow…Wybaczcie…wiecie sami jak jest,pewne przyzwyczajenia ciezko zmienic… :slight_smile:

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 0:53

Niestety,a moze i dobrze,ale Nod na Online nic nie znalazl,tak jak i MKS i PANDA…!

Poprobuje jeszcze sie pobawic SDFix moze sie uda…Jesli nadal bedzie wchodzil z bledem,to sobie odpuszcze i zaczynam naprawe systemu,trzeba uzupelnic braki ktore mam po usunieciu syfu…:slight_smile:

Jak narazie bardzo serdecznie dziekuje za pomoc i zycze powodzenia:)))

__PIRAT__

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 13:54

Witam ponownie:)

Znowu sprowadzaja mnie do Was male problemy,aczkolwiek poprzednio opisywany problem znikl…Moze nie do konca,ale niejest to juz tak czeste i zdarza sie sporadycznie,wiec idzie z tym zyc…:slight_smile:

Przejde do rzeczy,a mianowicie pierwszy problem jest tego typu,ze kiedy klikam w Link w jakimkolwiek komunikatorze,to nie ma zadnej reakcji komputera na to i przegladarka nie reaguje…Musze recznie kopiowac link i wklejac w przegladarke i za chiny ludowe nie moge doszukac sie przyczyny…

Drugie to to,ze znikly mi z paska narzedzi ikony takie jak "Regulacja glosnosci i kiedy chcem ja tam przywrocic z panelu sterowania,otrzymuje komunikat ze aplikacja nie jest zainstalowana i odsyla mnie do "dodaj/usun programy"Ale co dalej…

Nastepna brakujaca rzecza jest “Pasek jezyka” jest niby wlaczony na pasku,ale de facto nie ma go i nie moge diabelstwa nigdzie znalezc…

Wszystko to poznikalo w czasie kiedy sie z deka zainfekowalalem i pousuwalem wirusy,sytem de facto chodzi bez zarzutu,ale nie ukrywam ze sa to rzeczy przydatne dla mnie i chcialbym je odzyskac…

Probowalem naprawiac i uaktualniac system,ale nie przynioslo to rezultatow…

A nastepna rzecza jest to ze nie moge sie pozbyc tych ikon z panelu sterowania- “AC3 Filter” i “VP6 Decoder Settings” programy sa odinstalowane,a ten sit dalej wisi,a wszystko zaczelo sie kiedy zainstalowalem sobie Mega Pake Kodekow,w ktorej wlasnie znalazly sie wszystkie Infekcje i dopiero MKS Online to wykryl,ale i usunol i przy okazji zniklo chyba dwie ikony z panelu sterowania…(juz nie pamietam ktore)

Podaje link do zrzutu ekranu mojego Panelu sterowania-

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4b6ad73c51e3e8fc

Prosze o pomoc i z gory przepraszam za brak polskich liter,ale nie moge przestawic pisowni…:frowning:

Ja akurat w ogóle się nie interesuję naprawianiem systemu, ale może przynajmniej pomogę przygotować jakiś punkt wyjścia dla kogoś, kto interesuje się takimi sprawami.

Daj log z Sillent Runner (jest w “przyklejonych”) - może w tym logu będzie widać jakieś klucze rejestru związane z Twoim problemem?

Natomiast te ikony z Panelu Sterowania usuń w Trybie Awaryjnym.

jessi

No i mamy nastepny problem ktory wyszedl na swiatlo dzienne…Niestety ale Tryb Awaryjny nie dziala…Nie wiem czy moze to byc spowodowane zaplanowanym sprwadzeniem dysku C w poszukiwaniu bledow…

Prosze loga o ktore prosilas…

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 15:51

Dodatkowo dodaje Log z Combo…

Na początek wyłącz TeaTimer.exe

Czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

możesz rejestr przelecieć albo

jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

Opis RegCleaner - http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_regcleaner.php

Zobacz - Obsługa jv16 PowerTools

Pobierz program SDFix

Ufffffff po wielkich trudach udalo sie,ale musialem odinstalowac AntyVira,bo samo wylaczenie nic nie dalo…Pomomo wylaczenia Nod32,w tle chodzi proces taki jak nod32krn.exe i w tym momencie juz nie sciaga instalki z bledem,a zasysa ja w kolko,dochodzi do 99% i zaczyna odnowa,bopiero po odinslalowaniu NOD32 zassalo jak nalezy…Ale jest jeszcze jeden szkopul,a mianowice ta instalke ktora sciagnolem z podanego linka,za diabla nie chciala zadzialac,stawalo w momencie yswietlenia takich info—>

Starting Repirs:

Checking Runnin Processes,Services And Files…

Dopiero sciagnolem instalke z tej strony—>

http://cybertrash.pl/downloads.php?cat_id=14

I poszlo wszystko tak jak w opisach…

Troszke sie nawojowalem,ale chyba mi sie udalo,w zalaczeniu log ktory wygenerowal SDFix…

Czekam na dalsze instrukcjie… :slight_smile:

I z gory dziekuje za pmoc:)

EDIT- A dodam ze skan zrobilem z konta pod nazwa PIRAT,a nie z konta ADMINISTRATORA,nie wiem czy to jakas roznica,ale na Koncie PIRAT sa prawa ADMINISTRATORA,z tym ze po zalogowaniu na PIRAT na pulpicie pokazalo sie praktycznie wszystko co mam w trybie normalnym na pulpicie,a na ADMINISTRACYJNYM bylo praktycznie to co jest po instalce systemu+chyba dwa programy…Nie wiem czy to jakas roznica…:frowning: