Niespodziewany BlueScreen 0x050

Witam,

ostatnio podczas włączonej gry wyrzuciło mnie do pulpitu win7, proces działał w tle ale niestety nie było możliwości wejścia do niej. Po zakończeniu procesu uruchomiłem ją ponownie, ale po prawie 20 minutach grania pokazał mi się blue screen.

Rzeczy które sprawdziłem i są ok: Procesor, Ram

Podejrzany: Dysk

W załączniku: procesy które powodują BlueScreen oraz błędy dysku

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

ss.thumb.png.69d490cbd3dc8fcb3848e668018BS.thumb.png.00be756df83bcae378a6704928a

Hej,

Faktycznie z dyskiem jest problem natury mechanicznej - występują problemy z kalibracją głowicy dysku, przez co może istnieć problem z odczytem danych na krawędziach talerzy. Czy ten BSOD wyskoczył jeden raz czy pojawia się częściej?

Pozdrawiam,

Tak, pojawia się dość często jak tylko odpalę jakąś grę która potrzebuje troche zasobów, w czasie przeglądania internetu oraz normalnej pracy BSOD nie występuje.

Hej,

Może więc warto przetestować pamięć RAM przy pomocy na przykład MemTest’u.

Pozdrawiam,

Po teście trwającym 4h nic nie wykrył, widocznie RAM jest w porządku.

Hej,

Skoro nie znaleziono błędów, to możemy założyć, że RAM jest w porządku. Czy w między czasie nie pojawiły się jakieś nowe BSOD? Generalnie chodzi o to, by sprawdzić, czy pojawiają się różne błędy, spowodowane przez różne pliki systemowe. Jeśli się pojawiły, możesz pokazać to na screenie tak, jak w pierwszym poście?

Pozdrawiam,

Cześć,

BSOD pojawiają się cały czas z tym samym błędem. Zrobiłbym zdjęcie aparatem wyskakującego BlueScreena na laptopie, ale trwa on max 2s i od razu następuje restart.

W załączniku cały opis BSOD z programu

Lista zrzutów.pdf

Pozdrawiam

użyj komende w cmd chkdsk /f /r

Hej,

Czy przypadkiem nie używasz antywirusa Pandy?

Pozdrawiam,

Tak, używam Pande Free. Obecnie robię testy i jak na razie jest ok, te które polecił MrBeckham666

Hej,

Zatem spróbuj, jak będzie zachowywał się system po deinstalacji Pandy.

Pozdrawiam,

Dobrze, dokończę testy które już zacząłem.

Następnie pozbędę się Pandy i zdam tu raport :wink:

EDIT1:

Jeszcze nawiązując do porad Pana MrBeckham666 ,to nie pecet a laptop. Zasilacz mam oryginalny. Nic przy nim nie grzebałem, nie podkręcałem, nie zmieniałem konfiguracji.

FxControl.exe jest od programu proficy machine edition (programowanie sterowników PLC).

Wcześniej miałem Avasta ale przymulał system w sposób dość zauważalny, następnie SA+ program lekki ale nie miałem pojęcia dlaczego podczas odpalonej gry FPSy z (35-54) spadły do 5-10 więc go odinstalowałem. Następnie wróciłem do Pandy której już kiedyś używałem na poprzednim komputerze w wersjach testowych (180 dni) które są normalnie płatne, byłem z nich bardzo zadowolony ale reklamy były bardzo natrętne. Więc na moim obecnym lapku postanowiłem zainstalować Pande Free dokładnie 25.03.2016, po ponad tygodniu zaczęły się pokazywać BSOD w czasie grania w WoT’a.

EDIT2:

MBAM – czysto

Adwcleaner – wygląda na czystego (załącznik) nie czyszczę zbytnio rejestrów bo dawno temu jeszcze za czasów XP  raz sypnął mi się system :wink:

OCCT – po obciążaniu lapka przez prawie 2h nie wystąpił żaden BSOD http://www50.zippyshare.com/v/cKJj6JnG/file.html

chkdsk/f/r - zero problemów

Czy aktualizacje są wymagane i ich brak może być przyczyną ? Wiele osób skarży się że system po aktualizacji (windows 7) zaczyna mulić, zwalniać itp.

Tutaj proszę lista uruchomionych aplikacji: http://www112.zippyshare.com/v/eCEzPzp9/file.html

Podczas całości testów nie pojawił się BSOD :slight_smile:

 (linki do zippy podałem dlatego iż jest za mało miejsca na załączniki i nie mieszczą się wszystkie, a także się nie wyświetlają)

 

1.png

2016-04-10-19h13-Frequency-Bus.png

2016-04-10-19h13-Frequency-CPU #0.png

2016-04-10-19h13-Memory Usage-Memory Used.png

Zainstalowałem 360TSE, oby to była tylko wina Pandy Free. Po testuje i dam znać czy problem ustąpił :wink:

Hej,

Tutaj ciężko coś polecić, bo każdy będzie robił to przez pryzmat tego, co sam używa. Testowałem już wiele rozwiązań zabezpieczających (Nortony w różnych wersjach, AVG, Avast, Panda, Bit Defender, Comodo, Trustport AV - żeby wymienić tylko te, co na dłużej zawitały) i generalnie najlepszym sposobem jest samodzielne przetestowanie rozwiązań i wybór optymalnego dla siebie.

BSOD wskazywały na pliki Pandy, więc też mam taką nadzieję. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Bardzo dziękuje za pomoc.

Na obecną chwilę brak problemów. Jeśli nie odezwę się do końca tygodnia to znaczy że problem już nie występuje i można temat zamknąć. Mam jeszcze pytanie odnośnie błędów kalibracji głowicy (1472). Można na jej podstawie oddać dysk na gwarancję, albo to naprawić jakimś programem ?

nie ma :slight_smile: co do av to secureaplus jest leciutki co do problemów z fps jest to bardzo dziwne :slight_smile: ile działał ci SA+ na kompie ?

Hej,

Samemu się tego nie naprawi. Czy można na podstawie tego parametru oddać dysk na gwarancji. Tutaj sytuacja zależy od tego, jakiego producenta jest dysk. Najlepiej ściągnąć aplikację producenta i pozwolić jej ocenić stan dysku - chodzi o aplikacje Seatools: http://www.seagate.com/pl/pl/support/downloads/seatools/

Pozdrawiam,

Hej,

Dysk markowany jest logiem Samsunga, ale prawdopodobnie wyprodukowany przez Seagate’a, więc w testach program powinien bez problemu go wykryć - choć 100% pewności niestety nie mam.

Pozdrawiam,

Dokładnie mam ten http://www.newegg.com/global/pl/Product/Product.aspx?Item=N82E16822152291

Dysk przetestuje dziś jak zdarzę, a jak mi się nie uda to najpóźniej w piątek, bo czwartek u mnie ciężko z czasem wolnym.

Dziś poza tym wyrzuciło mnie z aplikacji, tzn. ściela się, pokazał się czarny ekran, jedynie wejście w menadżer i zamknięcie procesu pomogło. Podobnie było jak laptop pracował na Pandzie, tyle że chwile po takiej sytuacji po ponownym odpaleniu gry i graniu w nią (około 10-15min) występował BSOD, na chwilę obecną go jeszcze nie ma :slight_smile: ale to wywalanie z apki jest dziwne :(. Nic nie instalowałem po wyrzuceniu Pandy, ani nic nie zmieniałem w ustawieniach itp.