Jaki laptop do multimediów?

Witam! !!

Za około 10 miesięcy planuję kupić laptopa. Zaczynam się powoli za nim rozglądać, i nie mogę znajść nic co by odpowiadało moim oczekiwaniom, a jeśli już znajdę odpowiedznią konfigurację (wg. mnie) to nie mam pewności co do marki laptopa.

Konkretnie poszukuję laptopa do rozrywki a także do pracy. Wywnioskowałem, że jesli kupię laptop do gier, to nic nie będzie stało na przeszkodzie aby był używany także do pracy :D:D Budżet narazie nie jest określony (nie wiem ile zdążę uzbierać… :slight_smile: Narazie mam 2000 zł, ale przez 10 miesięcy sądzę, że ta sumka urośnie :slight_smile:

Proszę o wasze propozycje co do sprzętu, który odpowiadałby moim oczekiwaniom.

Z osobistych doświadczeń wiem, że dobra marką jest ASUS, używam niekiedy stary model z około 2000 roku :slight_smile: (dokładnie to ASUS A1000 ). Na tym sprzęcie śmiga wszystko :slight_smile: Biorąc pod uwagę jego podzespoły (PIII 750 mhz 512 Ram), to sprawuje się swietnie, ciągnie takie programy jak Adobe Acrobat 8, a jak zainstaluję to i Quake 3 arena śmiało chodzi :slight_smile:

Ale nie o tym post… piszę to, ażeby spytać czy ASUS nadal robi takie maszynki?? Czy nie idzie w ilość a nie jakość jak większość mniejszych firm??

Słyszałem także, że laptopy Sony VAIO są bardzo dobre, czy ceny tych maszyn są proporcjonalne do jakości wykonania jak i użytkowania sprzętu tejże marki??

Doradźcie co wybrać bo nie mogę się sam zdecydować…

Z góry dziękuje za pomoc! !!

Pozdrawaim! !!

To odpisz za 10 miesięcy, jak masz zamiar dalej zbierać, teraz można kupić sensowny sprzęt za 2k, Compal FL90 gf8600gt, 2gb 667, core 2 duo szyna 667/800 mhz.

PS

zobacz czy nie masz C hiefteca

http://www.exelabs.pl/konfigurator.php

VBI Compal FL92 Santa Rosa Refresh 15.4’’ WXGA+ Glare, GF8600512 1388.00zł

Intel Core 2 Duo Mobile T8100, 2.1 GHz, 800 FSB, 3MB cache 559.00zł

A-Data 2048MB 800MHz DDR2 Non-ECC SODIMM 101.00zł

Dysk Samsung Spin Point 2,5’ 250GB, 5400RPM, SATA, 8MB cache 188.00zł

Intel Wireless Wifi 4965AGNMM2 87.00zł

Moduł Bluetooth dla Compala 55.00zł

Cena zestawu: 2378 zł

Reszta laptopów zależnie od renomy marki to wprost proporcjonalne dopłacanie do znaczka.

http://www.allegro.pl/item417973168_dla … html#photo to jest dla graczy. Po prostu laptop maszyna , nic ująć nic dodać !!

1200zł tańszy compal którego przedstawiłem jest w grach od tego asusa wydajniejszy…

Mariosti*

Nie chcę kupywać kadłubka…

Zastanawiałeś się czemu są tyle tańsze?? hmm??

Kumpel miał kadłubka… chwalił się nim ze 2 miesiące… ale po tym czasie nagle przestał się chwalić… :stuck_out_tongue:

Kadłubki są tańsze bo nie są solidne… ASUS o którym wspominałem w mojej pierwszej wypowiedzi ma już 8 lat… mimo kilku upadków z wysokości około metra, temperaturom pracy wachającym się od 30* latem do 0* zimą chodzi bezawaryjnie… pomijając jedno małe pęknięcie roga obudowy… Daję sobie rękę uciąć, że kadłubek by takiego testu nie przeszedł… kumplowi siadły zawiasy od LCD… w takich temperaturach zwykły plastik (z jakiego zapewne wykonane są kadłubki) to bez upadku by popękał…

Jak już wymieniłem w pierwszej wypowiedzi interesują mnie markowe laptopy… Które wytrzymaja kilka lat… bo to taniej niż wymiany kadłubków co kilka miesięcy…

Ye ye… testy mówią co innego. Kadłubki są tańsze bo masz jedną obudowę robioną w dużych ilościach, standardowe części robione w dużych ilościach, standardowe płyty główne robione w dużych ilościach. To przekłada się na niższą cenę, dodatkowo nie płacisz za markę. A co do solidności to niejeden markowy notebook może pozazdrościć tej cechy compalom. Możesz kupić compala z naklejką toshiby, hp, bluberry, california access, classus’a i wielu innych. To drugi producent notebooków na świecie.

Co w tym złego że ktoś wpadł na genialny pomysł aby laptopy ustandaryzować i nie robić każdego modelu w innej obudowie z niepasującymi klawiaturami, płytami głównymi itd.?

Znajomy posiada fl90 z mocnym t7x00 i bynajmniej nie oszczędza go, a używa zupełnie jak pc’ta, katując go godzinami w grach i zostawiając często włączonego na noc. Mimo pracy w wysokiej temperaturze nie miał z nim żadnych problemów. A co do upadku z wysokości to w przypadku zwykłych notebooków jest to poprostu szczęście że się nie uszkodził, albo poprostu wysokość nie była zbyt duża.

Nie nazwał bym szczęściem upadku z powyżej metra (niedużo ale powyżej :P) i na płytki gresowe…

To że są tańsze wywnioskowałem z przypadku mojego znajomego i wielu forów na ten temat…

Jednak Obstaję przy swoim i chcę kupić markowy laptop.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witam ponownie! !!

Wybaczcie, że odświeżam temat, ale chcę uniknąć zaczynania nowego wątku…

Tak jak pierwotnie pytam się o laptopa do multimediów :wink:

Jednak mam pewne wymagania co do sprzętu, i chcę, abyście mi doradzili sprzęt do 3500 zł.

Chcę także, abyście doradzili mi wybór spośród marek: IBM/Lenovo, ASUS, i Sony.

Z wielką nadzieją patrzę na produkty SONY, ponieważ mam na codzień do czynienia z dużą ilością produktów tej firmy, i stwierdzam z zadowoleniem, że działają bardzo dobrze, i bezawaryjnie. Słyszałem także, że laptopy serii VAIO (niestety z nimi nie miałem do czynienia bezpośrednio) są bardzo wytrzymałe i niezawodne.

Ponadto mam wymagania co do Karty Graficznej. Mianowicie niezbędne mi będzie gniazdo HDMI, a co za tym idzie, karta graficzna musi być dobrej jakości. Mam na myśli karty firm nVidia i ATI, nie chcę mieć do czynienia z kartami Intela. Laptop ma służyć jako małe centrum rozrywki, czyli jako odtwarzacz filmów DVD (mogą być w przyszłości Blue Ray), niekiedy jako konsola (gram głównie w gry strategiczne, które nie mają za dużych wymagań co do grafiki).

Oczywiście procesor nie inny niż Intel Core 2 Duo. Jednak tutaj nie mam zbytnio doświadczenia (pracuję na platformie AMD), więc proszę o podpowiedzi.

Osobiście myślę że im większy numerek (np T7100) tym lepszy procek (nie mam przekonania do GHz :stuck_out_tongue: ), także jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu :wink:

Co do reszty to monitor lepszy byłby panoramiczny (17" to dla mnie luksus :wink: )

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! !!

http://www.ceneo.pl/1732259

Nom laptopik niczego sobie :wink:

Jednak nie mam przekonania do Samsunga, nigdy nie używałem sprzętu tej marki, i nie wiem jak się sprawuje…

Zauważyłem, że ASUSy są w miare tanie, a podzespoły tez dobre… Co myślicie o tych nowych ASUSach??

Myślimy, że te nowe Samsungi są bardzo dobre i trzeba je brać. :slight_smile:

Samsung robi porządne modele, nie bądź fanboyem.

Ten konkretny model ma pamięci na karcie graficznej DDR3, podobnie jak RAM (też DDR3, 1066MHz czyli taka sama jak procesora).

Mam pytanie po co chcesz rady jak i tak pewnie kupisz coś innego, bo Ci nazwa nie pasuje, lub nie używałeś.

Test R560

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=12700&st=0

Źle nie wypadł, a cena/jakość/wyposażenie jest konkretnie połączona.

co myślicie o tym??? http://allegro.pl/item518528486_msi_gx630_amd_ultra_zm80_4gb_320gb_gf9600gt_512_xp.html

Lekko słabszy procesor z pamięcią, reszta równie dobra. Jak dla mnie to plusem byłby system (do Visty nie jestem przekonany, czekam na 7), natomiast matryca dla niektórych (szczególnie dla osób z wadą wzroku) może mieć za dużo pikseli (chociaż z drugiej strony więcej powierzchni roboczej), natomiast ta w Samsungu ma ich dość mało (standardowo, ale wg mnie za mało :slight_smile: ).

Tylko to nie jest pełna platforma Puma, bo grafika jest od nV.

Adalbert , Pełna puma to np msi gt735 ale on kosztuje ponad 5k :confused:

Wiem, napisałem to by toffik12456 nie pomyślał przypadkiem, że to “pełna” Puma. :slight_smile:

Nom ma gorszy procesor, nie zaprzeczę, ale jak na mnie wystaczy, w końcu nie tylko procesorem komputer hodzi :stuck_out_tongue:

Ale rekompensuje to cena. MSI jest trochę gorszy od SAMSUNGA, ale jest też tańszy sporo (bez systemu kosztuje 3100).

Co do rozdzielczośći, to przecież idzie ustawić niższą :wink:

No nic :slight_smile: czekam na ciekawe propozycje :wink:

Tak idzie przestawić na nizsza ale rozdzielczość natywna zawsze lepiej wyglada niż inna ustawiona na takim komputrze (gorsza jakość).

i tak rozdzielczość przy multimediah będzie automatyczna na TV HD… także rozdzielczość nie jest wielką przeszkodą.

W multimediach (filmy, gry) faktycznie mniejszą ma to różnicę (chociaż w gierkach fajnie pograć na natywnej rozdzielczości, na WSXGA+ nie wiem czy już by pociągnęła ta karta w niektórych grach), ale w systemie i na stronach będziesz miał małe literki, nie jest łatwo uzyskać zadowalający efekt powiększenia… Ale jak masz dobry wzrok to nie powinno być problemów, a same zalety. :slight_smile: