Vista SP2 Beta

Witam czy można już pobrać betę dodatku SP2 dla systemu Windows Vista? Jeśli tak to skąd?

Mozna tutaj:

http://technet.microsoft.com/en-us/wind … 62148.aspx

Ale nie ma jeszcze Polskiej wersji :frowning:

i nie radzę pobierać. jak sam napisałeś BETA, więc ostrożnie

Bez przesady, zawsze instalowałem pierwsze i kolejne bety service packow do XP potem do Visty i nigdy nie było najmniejszych problemów. Pod linkiem ktory podales jest ta wersja o której mowa tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +dla+Visty czy ta starsza?

Ja właśnie skończyłem pobieranie “SP2 beta dla visty x64” ale sprawdze dopiero w domu bo w pracy siedze :wink:

Ale włączyłem aby sprawdzić czy działa i powitanie w instalatorze SP2 jest po polsku więc może będzie dobrze :wink:

Zainstalowałem , oprócz tego że nie działają niecertyfikowane style innych różnic na razie nie widzę.

99bf328a15aeed91m.jpg

SP2 x64, pobrałem z tej strony – http://www.microsoft.com/downloads/deta … 376fdb1de8

A jakie są wasze opinie ?

Dobrze chodzi. Szybciej się zamyka stanowczo. Sidebar mniej ramu bierze, błędy w dzienniku są przejrzyście pokazane.

Witam, widziecie jeszcze jakieś różnice po instalacji SP2??

Otóż najwidoczniej niektóre gry maja więcej FPS. Oto logi z Frapsa bez SP2 w grze Race Drive: GRID

A to z SP2:

Przy tych samych warunkach, przy tych samych sterownikach i przy tej samej ilości uruchomionego oprogramowania (tylko Kaspersky w tle).

Moje odczucie

system pracuje szybciej co widac golym okiem

szybsze zamykanie i uruchamianie systemu

szybsza odpowiec na otwierane programy

szybsze wyswietlanie stron internetowych

jak cos jesze zobacze to powiadomie

Hmmm… zaryzykowałem i uruchomiłem instalację SP2 na polskiej wersji systemu Windows Vista i jakimś cudem instalacja zakończyła się powodzeniem :stuck_out_tongue:

Nie było żadnych problemów podczas instalacji, a teraz komputer działa dużo szybciej… jak narazie jestem zadowolony :slight_smile:

Ja nie widzę najmniejszej różnicy, zużycie pamięci po instalacji SP2 i zaraz po uruchomieniu kompa identyczne jak z SP1 i po kilku dniach działania komputera. Tak właśnie patrze i widzę ze łażenie po folderach znowu trochę przymula, ale trzeba by to jeszcze sprawdzić po kolejnym restarcie.

Jestem ciekawy ile wam się to instalowało? W instalatorze piszą ze może potrwać godzinę, pamiętam ze sp1 instalował się jeszcze dłużej a teraz poszło szybciutko w jakieś 20-30min.

Wie ktoś co trzeba zrobić aby można było ponownie wczytać niecertyfikowane style?

trzeba czekać na nowe Uxtheme.dll

u mnie działa bardzo dobrze na polskiej viście ultimate, system działa trochę szybciej. ogólnie pozytywnie

zmodyfikowany UxTheme dla systemu Windows Vista SP2 x86

zmodyfikowany UxTheme dla systemu Windows Vista SP2 x64

sprawdziłem u siebie na 32-bitowej wersji systemu… działa bez problemu.

Vista x64 też działa :slight_smile:

Jak pomienić bezpiecznie te pliki?

Musisz najpierw przejąć pliki na własność (Sunrise Vista Konfigurator daje taką opcję (jest ona później dostępna po kliknięciu PPM na pliku)), a następnie wejdź we właściwości pliku > Zabezpieczenia > z listy ‘nazwa grupy lub użytkownika’ zaznacz ‘Użytkownicy’ > Edytuj… > tutaj również z listy ‘nazwa grupy lub użytkownika’ zaznacz ‘użytkownicy’ > zaznacz opcję “pełna kontrola” > OK

Następnie zmień nazwę plku (np. uxtheme-backup.dll) i skopiuj zmodyfikowany plik uxtheme.dll

Pliki shsvcs.dll i themeui.dll podmień w ten sam sposób.

Error :frowning: niemożna uruchomić aplikacji uxtheme.dll i co teraz?