Pomysły, propozycje i życzenia do nowego forum

W tym wątku możecie zgłaszać rzeczy, które nie są błędami, a które Waszym zdaniem należałoby zmienić, dodać czy też wziąć pod uwagę w przyszłych planach. Zajmiemy się tym wątkiem po usunięciu wszystkich usterek z wątku do zgłaszania błędów.

Przydała by się szybka odpowiedź, pola w profilu i przyciski obok postów do gg, tlenu i skype tak jak to było w starszej wersji forum.

Chyba nie dowidzę, co możliwe oczywiście, ale w panelu zarządzania kontem przydało by się pole na sieć Skype, oraz tak jak kolega wyżej napisał, szybkie odpowiedzi.

Nalegam także na zmianę avatarów na lewą stronę, bądź przynajmniej możliwość wyboru :slight_smile: a także na nowe emotikony 8).

Pozdrawiam,

Daniel.

Z najbardziej koniecznych:

  1. Szybka odpowiedź.

  2. Podział działu oprogramowanie, o który zabiegam od dłuższego już czasu.

  3. Wyłaczenie licznika w działach nietechnicznych (to co z trudem zostało kiedyś wywalczone i co chyba zdało swój egzamin)

Z kosmetycznych:

  1. Odwrócenie SB (o ile to możliwe - w tej formie fatalnie się go czyta)

  2. “Uaktywnienie” napisu forum w logo (tak jak to jest w przypadku napisu dobreprogramy)

  3. Oddzielenie formy pokazywania daty w poście od tej która jest w profilu (to że chcę widzieć o której godzinie wysłano posta nie oznacza, że chcę wiedzieć o której godzinie zarejestrował się user)

Więc moje propozycje:

Szybka odpowiedź.

Avatary z lewej strony.

SB takie jak było w poprzedniej wersji. ;]

Witam

Czy byłoby problemem dodanie linii oddzielającej informacje nt. autora, daty, etc. od treści postu, na podobnej zasadzie jak to jest z podpisem.

11056da738ca9c51.gif

Uważam, że wprowadziłoby to większa czytelność.

Prosił bym o zdublowanie linku “Oznacz działy jako przeczytane” i wstawienie tuż pod forum (czyli jeszcze nad “Kto przegląda forum”)

Mile by również było widziane kiedyś kolorowanie składni.

Zwracam się z prośba do userów o niepowtarzanie propozycji. Proszę temat czytać od początku i dopiero wtedy zgłaszać nowe propozycje.

Póki co możesz taką linijkę zrobić sobie sam. Własny styl css (dotyczy Opery i Firefoxa. W IE chyba tez ale w sumie nie wiem jak zmusić ta przeglądarkę do stosowania css per site) a w nim:

p.author {border-bottom: 3px solid #CCCCCC !important;}

Wygląda to mniej więcej tak:

4dfff5802e235581m.png

Proponuje też na pasku tytułu “zobacz temat”, “dział” (dawniej “forum”) na “przegląd tematu”, “działu”. O to chyba chodziło zresztą autorom phpBB, gdy tworzyli ten skrypt po angielsku.

dlaczego kolor zielony w tle postów został zamieniony z powrotem na niebieski?? zielony kojarzył sie bardziej z DP

Przydałoby się dodać legendę do nowej ikonografii na forum. 8)

na forum nie ma favikony

gdy ładowało mi się okno odpowiedzi, przez ułamek sekundy logo DP było do góry nogami (o ile ono ma nogi :slight_smile: )

Przydałoby się dodać także na dole strony to. Moim zdaniem coś trzeba by zrobić coś bo troche zlewają się linki do tematów Ps. i fajnie będzie jak profile będą znów po prawej stronie i będzie szybka odpowiedź

post-18403-13856533571261_thumb.png

5 linii tekstu w jednym oknie SB to zdecydowanie za mało.

  1. Szybka odpowiedź

  2. Poprawienie głównego baneru który się rozsypuje przy rozdziałce 800x600

  3. Nowe emotki będą mile widziane ;]

  4. Ikonka informująca z jakiego systemu operacyjnego dana osoba wysłała wiadomość.

  5. Klikając na linka niech otwiera się on w nowym oknie/zakładce.

Niech avek i info zostaną po prawej stronie :slight_smile:

Na niektórych forach , gdy obejrzę już jakiś temat x (x to przykładowa nazwa tematu) to przy następnym wejściu w x pokazują się odrazu posty nowe-nieprzeczytane. Jest to świetny dodatek w tematach które mają po kilka, kilkanaście stron gdyż po kliknięciu na temat nie pokazuje się 1strona tylko strona na której są nowe posty co przyspiesza przeglądanie forum no i zmniejsza ilość kliknęć i przeładowań stron co = mniejsze obciążźenie serwerów. “Funkcja” ta przydała by się na forum Dp :slight_smile:

moim zdaniem niepotrzebny bajer.

najlepiej jesli będzie otwierał się w nowej zakładce a nie w oknie

ee tam wcale nie :stuck_out_tongue:

chciałbym móc się zalogować z Opery.

w tej chwili przy próbie logowania z Opery 9.24 wyskakuje okienko z zapytaniem o nazwę użytkownika i hasło i nie reaguje na poprawnie podane dane.

po kliknięciu “Anuluj” oczywiście pojawia się błąd 401.

i jeszcze przydałby sie przycisk “cytuj zaznaczone” i po kliknięciu na nazwę tematu mogło by nas kierować od razu na stronę danego tematu, gdzie ostatnio skończyliśmy czytać

Zgadzam się co do większością wyżej wymienionych propozycji.

Dodatkowo coś na co się natknąłem - otóż niemożność wpisanie Taba - chodzi mi tu o formatowanie kodu w dziale Programowanie. Owszem, można napisać go sobie gdzieś i kopiować, ale to nie jest zbyt wygodne. Mógłby być dostępny tylko wewnątrz bloku