Najlepszy darmowy antyvirus

Witam.Poszukałem troche testów darmowych antyvirusów sam je sprawdziałem i chciałbym się z wami podzielic moja iwedzą.

testowane programy:

Avira

AVG

Avast

Przyznam że w wykrywalności wiróusów to najlepsza jest Avira która według testów wykryła ponad 80% koni trojanskich i 88% rokitników.Skanuje dosyć szybko i efektywnie.Czytałem tez że gdy się ją zainstaluje to jest troszke wolniejszy start systemu ale nie odczuwa się spowolnienia podczas pracy.Ma bardzo prosty interfejs użytkownika z podsumowaniem ochrony komputera.Właśnie jej przyznamy 1 miejsce.

Avg antyvirus free edition-jest dobrym antyvirusem który wykrywa bardzo dużo wirusów.ponad 90% koni trojanskich i 56% rokitników.Skanuje szybko i efektywnie ale po jej zainstalowaniu odczuje się spowolnienie kompa.Interfejs ma brzydki i niezrozumiały.Jej damy 2 miejsce

Avast antyvirus Home Edition-jest bardzo prostym rozwiazaniem do domu.Wogóle nie przymula kompa zuzywa najmniej zasobów systemowych z tej trójki.Interfejs ma bardzo ładny ale trudno nim skanować ponieważ niezrozumiałem jest dac jeszcze jedno polecenia uruchom avast! aby przeskanować komputer.Skanuje wolno i nie wykryła bardzo dużo wirusów

tylko 57% koni trojanskich i 0,34 rokitników.Nie polecamy jej osoba,które często grają.Miała tez problem z przetworzeniem paru wirusów.Wykrywalność wirusów przesądzila o winiku.3 miejscie

Jeśli się z czymś niezgadzacie to prosze dawać swoje propozycje

Ile jest ludzi tyle będzie opinii. Sam testowałem wszystkie te antywirusy i muszę powiedzieć, że najlepiej wypada Avira. Posiada najlepszą wykrywalność z tych 3 programów, do tego zużywa najmniej zasobów. U mnie na każdym z komputerów Avira działał bezproblemowo, nie był odczuwalny ani podczas zwykłej pracy, ani podczas gier, przenoszenia dużej ilości danych, kopiowania dużej ilości danych po sieci prędkościami 10 MB/s (powiem, że tutaj Norton Antywirus np. się wykładał i zamulał kompa, zaniżając jednocześnie transfery o połowę), podczas uruchomienia także nie zaobserwowałem żadnych spowolnień czy przymuleń. AVG wg mnie jest na drugim miejscu, również nie zamula kompa podczas tych wszystkich wyżej wymienionych czynności, a dodatkowo ma dobrą wykrywalność, bardzo zbliżoną do Aviry. Avast natomiast muli strasznie kompa, testowałem go na kilku komputerach, na każdym antywirus był bardzo odczuwalny nawet podczas zwykłej pracy - do tego wykrywalność jest tylko na zadowalającym poziomie, generuje dużo fałszywych alarmów, sprawa problemy w zestawieniu z niektórymi zaporami sieciowymi. Celerona D 2.4 GHz, 512 MB 400 MHz DDR (a później nawet 1 GB) potrafił ładnie przymulić nawet podczas zwykłej pracy, nawet włączanie przeglądarki trwało znacznie dłużej. W celu porównania dodam, że Avirę i AVG instalowałem na PIII 667 MHz (magistrala 133 MHz), 256 MB RAM i pod systemem Windows XP ten komputer działał dobrze. Natomiast po zainstalowaniu Avasta szło się pociąć. Wg mnie o niskim wyniku Avasta przesądza nie tylko niska wykrywalność w porównaniu z tymi 2 pozostałymi programami ale też jego duży apetyt na zasoby.

No nie wiem ja mam laptopa procesorm 200mhz,16mb ram i avast chodzi bez problemu a gdy zainstalowałem avire to tak przymuliła że masakra

Ja muszę powiedzieć ze Avast jest beznadziejny

Z tym się zgodze ale trzeba mu przyznać że nie muli kompa :mrgreen:

Nie, muli kompa ale komp i tak będzie zamulony jak wiruski zaczną urzędować :!: :smiley:

no w sumie tak :smiley: :mrgreen: ja wczoraj nowego kompa dostałem i chciałem aby był bardzo dobrze chroniony to kupiłem Nod32 na rok.Narazie jestem zadowolony ale jak się za rok skończy to sobie zainstaluje Avire. :smiley:

kacper1344 , mikber18 , Jak chcecie sobie chatować to na PW proszę.

OTy-> KOSZ

Znacie może jakiś bezpłatny program antywirusowy na systemy serwerowe (zamierzam go używać w domu, nie w firmie)??

Avira, Comodo ;] Linux :stuck_out_tongue:

Avirę probowałem i nie poszła.

Ja polecam Avast.

Avast ma miły interfejs i dlatego ma taką sławę .Ale Jest z nim mnóstwo problemów

Kiedyś lubiłem Avirę - ale teraz chyba wolę AVG - czasem ciężko było się połączyć z serwerem Aviry, żeby ściągnąć aktualizację, poza tym Avira ma jaszcze to denerwujące wyskakuujące okno zachęcające do kupienia płatnej wersji. Wrr…

Zresztą AVG moim zdaniem chyba szybciej działa.

Było już wielokrotnie poruszane na forum :evil: :evil:

AVIRA- )

Z darmowych Avast

Z płatnych Kaspesky

Masz racje , jak toś mówił na forum " Każda myszka ma swój ogon i go chwali "

A tematów co do antywirusów jest mnóstwo

viewtopic.php?f=6&t=231026&p=1522693&hilit=jaki+antywirus#p1522693

viewtopic.php?f=21&t=230272&p=1516901&hilit=jaki+antywirus#p1516901

viewtopic.php?f=21&t=230676&hilit=jaki+antywirus

viewtopic.php?f=1&t=227801&hilit=jaki+antywirus

A tutaj masz jeszcze duuuuużo więcej

viewtopic.php?f=1&t=58690&p=425107&hilit=potrzebujesz+antywirus#p425107

Taki post o takim temacie był już wielokrotnie poruszany na forum. Najlepszy darmowy ? - Avira - bez komentarza :wink: :slight_smile:

z darmowych avast a z płatnych kaspersky…

nie dlatego że je używałem ale najlepiej wychodzą w testach…