Pochwaly

jestem tu od niedawna. Forum wyglada standardowo (to dobrze), jak inne o tej tematyce, ale pochwaly sa czyms dotad przeze mnie nie spotykanym, a wrecz genialnym. Tylko jakos w regulaminie nie moglam znalezc kto je przyznaje i za co?

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=33154

:smiley:

Pochwałe może zawsze dać autor topiku. Daje się ją wtedy jak uważa że dany user mu pomóg w rozwiązaniu problemu. Obok przycisku “cytuj” masz + - w ten sposób dajesz pochwałe - mozesz ale nie musisz podać dlaczego dałas pochwałe temu uzytkownikowi.

wiecej:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=33154

tylko polecił bym się dobrze zastanawiać czy konkretna osoba której przyznajesz pochwałem pomogła ci w 100% :wink: :wink:

no dokladnie. Bo pochwałę można przyznać tylko 1 w danym topiku :lol:

jakos nie moge sie doszukac opisow pochwal. Ok juz mam :stuck_out_tongue:

Tak? :?

A gdzie tak jest napisane?

Dokładnie tak Strumienianin! :slight_smile:

Oczywiście nigdzie takiej wzmianki nie ma, bo też byłaby ona nieco “chora”… :roll: (a o to twórców Forum nie podejrzewam, a wręcz przeciwnie), bo jesteśmy jakby nie było Forum myślącym, a nie bawiącym się w rosyjską ruletkę… :?

Zwłaszcza, że wiekszość problemów rozwiązuje się metodą “po nitce do kłębka” czyli każda dobra sugestia zbliża do pozytywnego rozwiązania, a i przy tym - nie było do tej pory tematów (oczywiście abstrahując od tematów oczywistych, choć i tak nie do końca tak jest, bo nawet do tych oczywistych ktoś może po paru dniach wnieść extra puentę ), by jedna odpowiedź rozwikłała problem w 100%, a te następne były jedynie nic nie wartym czczym gadaniem.

Chore to jest przyznawanie pochwał zanim jeszcze problem

został rozwiązany deninitywnie - czyli przed zakończeniem topiku.

Tymczasem często autor przyznaje pochwałę za, jak Mu się wydaje

, wysoce merytoryczny post, ale czy to jednak zbliżyło Go do

rozwiązania własnego problemu - mam nieraz poważne wątpliwości.

Pochwała ma być przyznawana za konkretną pomoc

w rozwiązaniu własnego problemu.

Najwyraźniej zaczyna się to samo, co z “Pomógł mi”.

W każdym bądź razie sytuacja jest obserwowana i zobaczymy

w którym kierunku będzie to wszystko ewoluowało.

Wydaje mi się, że jak tak dalej pójdzie i, jeżeli tak

lubujecie się w kazualnych regulaminach, to stosowne

zmiany będą wprowadzone - tylko pytanie - po jakie

licho mamy utrudniać sobie życie ?

Bo jeżeli czegoś nie będzie wolno, to i będą kary.

Czasem wystarczy przecież zwykła gentlemańska umowa

A mamy jeszcze i to

Czy nie wystarczy zwykła uwaga Moderatora, która w danej

sytuacji narzuca też pewne zasady ?

Skoro jednak tego chcecie - się zrobi :x

własnie przeglądam forum i widze że niektórzy już zaczęli kombinować z pochwałami :x

I niektórym przybyło cyferek pod avatarem, niekoniecznie przy pochwałach :cfaniak:

A że pięć ostrzeżeń to ban, więc niektórzy niedługo mogą przekombinować

Bo niestety jest to dokładnie to samo, co opcja “Pomógł mi”, tyle tylko - że z widocznym nadawcą pochwały. I tym samym kombinacje są widoczne jak na dłoni, a wcześniej można było tylko się domyślać… :stuck_out_tongue:

Oczywiście takie “gadżety” forumowe są zawsze narażone na kombinacje i pozostaje nam tylko beznamiętna obserwacja lub ostateczna likwidacja tego myku.

Z uwagi na to, co było do przewidzenia - zawsze byłam przeciwna tego typu rzeczom, bo efekt jest łatwy do przewidzenia; czyli w końcu dojdzie do rozmycia sprawy poprzez kolesiostwo lub też zaniechanie, a punkty nigdy nie staną się odzwierciedleniem prawdziwego stanu.

A beznamiętna obserwacja dlatego - że nie można nikomu nakazać, lub zakazać - stawiania/nie stawiania pochwał panu X, lub Y - bo to w końcu sam gościu w swoim subiektywiźmie daje pochwały temu, który wg niego na to zasługuje.

No bo teraz z kolei, skoro wszystko ma podlegać jeszcze jakimś kolektywnym osądom, to tym samym “wylewamy dziecko z kąpielą” i cały pierwotny zamysł, by to sami userzy przyznawali pochwały (bez jakichkolwiek ingerencji) - czyli tak, jak to widzą (nieważne czy intencje są dobre, czy też złe) - poszedł out!

No, bo może teraz dojść do abstrakcji, że niby dano userom narzędzie do ręki, którym niby mogą swobodnie operować - ale nie tak swobodnie, jak by się im to wydawało… :twisted:

No więc teraz wypada się zastanowić: albo myk likwidujemy, albo przyzwalamy na osobiste decyzje userów i je akceptujemy (bez doszukiwania się podtekstów) - tu już nie może być tzw. półśrodków, bo dojdzie do paradoksów.

Niby myk jest i sam możesz dawać pochwały, ale pamiętaj - że tak do końca to nie jest prawda, bo inni te pochwały przefiltrują… :twisted:

Trochę mi to Orwellem zajeżdża… :stuck_out_tongue:

i tu jest własnie ten problem. Niektórzy otrzymali pochwały bo faktycznie zasłużyli a inni je mają bo sobie “nabili” ale

Ja nie napisałem, że ma - napisałem, co widać

gołym okiem i zmusza do do przemyśleń

:x :o

I dzięki temu kombinacji jest stosunkowo mało, a te kombinowane są wyłapywane. :slight_smile:

W pomógł mi przybywało i 30 pochwał w ciągu 30 min więc nie można powiedzieć, że to jest to samo. :?

Niestety do demokracji nam jeszcze daleko a niektórzy forumowicze mylą ją z anarchią.

Ustalone zostało z administracją forum w których działach funkcjonuje ten hack, to co poniektórzy dogadali się poza forum że zamieszczą sobie topik w innym dziale i przyznają sobie punkty, skończyło się że zamiast pochwał dostali ostrzeżenia. I uważasz że to pachnie Orwellem :x .

Dopóki na forum będą miały miejsce takie procedery takowy nadzór jest konieczny i nie ugniemy się żadnym protestom w tym względzie, moze w końcu jeden z drugim nauczy się czemu ma służyć to narzędzie :twisted:

Chyba o czyms nie wiem, bo kompletnie nie rozumiem o czym dyskusja. Narzedzie do kombinacji, kolesiostwo?:shock: Niby po co mialabym kogos prosic (a moze nawet sama zarejestrowac sie pod innymi nickami ), zeby nabijali mi pochwaly? Przeciez to nie jest portal aukcyjny, gdzie ilosc pozytywow moze miec materialne konsekwencje. Tutaj chyba mozna traktowac to tylko jako forme dowartosciowania. A moze jednak forumowicze z pochwalami sa jakos wynagradzani? Oferuje sie im prace? Mozliwe, ze jestem tepa, ale dla mnie nie ma sie o co bic.

Nie mówimy o Tobie, ale niestety czasem tacy Userzy się trafiają co jest “normalnym” zjawiskiem.

jak dlamnie system pochwał to bzdura :stuck_out_tongue: dać dziecią zapałki, to pójdą palić łaki :wink:

jeszcze raz: ale po kiego?! Przeciez to sie chyba nie przeklada na zadne profity?