Czy portal dobreprogramy,pl to macka majkrosoftu?

Jestem nowym użytkownikiem tego portalu, ale pierwsze co szybko rzuciło mi się w oczy(poza niezłą szatą graficzną) to dziwnie stronnicze i niewyważone oceny programów. Niemal wszystkie programy majkrosoftu są oceniane maksymalną(lub prawie) liczbą gwiazdek, podczas gdy ich odpowiedniki innych firm(najczęsciej dużo lepsze) mają niższe oceny, albo w najlepszym razie takie same. Jedyny wniosek który sie nasuwa, jest taki że ten portal bardzo blisko współpracuje z M$, pewnie korzysta z jego programów po “specjalnych cenach” itp. i dlatego nie może pozwolić sobie na nieodpowiednie oceny ich produktów. Trochę to dziwne.

Oceny ustalają użytkownicy nie administratorzy więc nie wiem o co ci chodzi :roll:.

To jest vortal, nie portal.

Poza tym vortal nie “wspiera” (tak jak to Ty nazwałeś) firmy Microsoft. Niedawno temu była o tym mała dyskusja, więc proponowałbym zajrzeć do tego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=82415

A co za różnica??? Jak zwał tak zwał, ale fakt jest faktem, że coś w tych ocenach nie gra i trzeba być ślepym żeby nie dostrzec pewnej prawidłowości w ocenach przyznawanych produktom majkrosoftu.

Więc ewentualne pretensje powinieneś mieć do czytelników

teraz o VORTALU słów kilka:

Czyli serwis, który informuje tylko o danej tematyce !!

Np. Vortal Dobreprogramy.pl zajmuje się publikacją rzeczy związanych z komputerami, internetem i powiązaniami z nimi.

Tak samo Vortal Sportowy zajmuje się publikacją informacji wyłącznie z dziedziny sportu !

Mam nadzieję, że zrozumiałeś :stuck_out_tongue:

Co do tematu - Vortal jest niezależny …

Tylko jest taka moda, że to co bardziej znane - jest lepsze…

By potwierdzić powyższe zdanie podam przykład:

Dlaczego większa część internautów używa Windowsa ?

Przecież nie jest on jednoznacznie lepszy od Linuxa :!:

Spróbuj sobie odpowiedzieć na to pytanie …

poczytaj różne wypowiedzi na temat tych dwóch OS’ów …

pozdrawiam

Dobrze, spróbuje sobie odpowiedzieć na to pytanie, ale nie teraz.

Mi się zawsze wydawało że zgoła czym innym, a dokładnie czym możesz poczytać sobie tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=5#ovortalu

Nie sądzę żeby dobreprogramy były “macką microsoftu”. W końcu gdyby były, to dostałyby nieźle po tyłku od microsoftu za zrobienie działu linuksowego, który niedługo się ukaże.

PS.

Kiedy tak dokładnie będzie ten dział linuksowy ? Wiadomo coś na ten temat ?

w nowej wersji vortalu … ? :wink:

…która to ukaże się w granicach czasowych… ??

PS.

Myszak, prawie cię nie poznałem ! Zmieniłeś avatar ? Serio, poprzedni był lepszy - lepiej oddawał twój charakter (przynajmniej tak mi się wydaje).

Więc zanim zaczniesz głosić “herezje”, to wpierw poznaj miejsce, w którym przebywasz.

Nie wiem czy zauważyłeś, Microsoft jest największą firmą produkującą oprogramowanie. Pomijam fakt, że dominuje na tym rynku. Jak każda firma rozwija się (nowe produkty, przejącia etc.), więc nie dziw się, że pisze się o tym na świecie, gdzie działalność MS wpływa na jego obraz. Zresztą nie tylko o nim. Jakbyś się zagłębił w lekturę, to znalazłbyś informacje o innych wiodących producentach - Adobe, Macromedia, Corel, Google, itd. Twoja teoria spiskowa, nie ma żadnego poparcia, a wynika ona z Twojej nieznajomości portalu.

Więc nie dziw się, że newsy w większości dotyczą największych. Co do opogramowania - jeśli pomyślisz, to dojdziesz do wniosku, że programy, które są tu publikowane, opisywane, komentowane, są najpopularniejsze i najwięcej użytkowników je posiada, wykorzystuje. Jak już inni zauważyli, społeczność portalu ocenia te programy. Gdybyśmy byli “zakamuflowaną komórką MS”, pisalibyśmy tylko o MS, krytykując wszystkich i wszysko co nie jest związane z MS.

Nie wiem czy zauważyłeś, że na portalu prowadzona jst akcja “Promujemy polskich autorów”, zresztą, co tu pisać.

Wyskoczyłeś jak Filip z konopi, rozmijając się z prawdą. Porażka

Witaj BlackMan :wink:

Całkiem niedawno było podobne pytanie, więc proponuję poczytać :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76602

Co do tematu to w pełni zgadzam sie z Monczkinem :spoko:

A w jakimś komentarzu, do newsa chyba dotyczącego jakiejś informacji ze świata OpenSource ktoś zarzucił, że vortal schodzi na… Linuksa.

Proponuję nie karmić Trolli

Jak ktoś wierzy w teorie spiskowe - jego sprawa, i nikt tego nie zmieni. Zawsze będzie komuś coś się nie podobać.

Dla mnie to jest bardzo łatwe do wytłumaczenia.

Poprostu Microsoft już ma taką pozycję na rynku że użytkownicy wybierają właśnie programy tego producenta.

Więc dlatego przy programach Microsofty jest tak wiele gwiazdek.

Inne programy też są bardzo doceniane i też mają dużą ilaść gwiazdek przy swoiej nazwie.

@Monczkin

Nie głoszę żadnych herezji, zadałem tylko pytanie, wynikające z moich spostrzeżeń.(subiektywna ocena)

Nie kwestionuje tego. Chodziło mi tylko o oceny(gwiazdki) przyznawane różnym produktom. Dostrzegłem pewną prawidłowość, że te pochodzące od M$ niemal zawsze są “gwiazdkowane” jako najlepsze, maksymalnie lub prawie, podczas gdy ich odpowiedniki często dużo lepsze otrzymują tylko takie same a nawet gorsze!! noty.

Proszę mnie nie obrażać. Ja staram się być uprzejmy dla wszystkich. Pozdrawiam.

gruby_wieprzek niestety nie widziałem w Twoim poscie pytania, a stwierdzenie. Może inni widzą tam pytanie, ale nie ja.

Rozumiem, gdybyś zadał pytanie - np.

Widzisz różnicę ?? Dla mnie jest to sąd, sąd, który jest już ukształtowany.

Tłumaczyli Ci userzy, że programy OCENIA SPOłECZNOść, NIE REDAKCJA.

Programy na portalu są selekcjonowane i wrzucane te, które są warte polecenia. To użytkownicy decydują o tym, nie firmy. Ty widzisz prawidłowość, ja nie.

Nie widzę miejsca, w którym bym Cię uraził. Wyrażam swoje opinie, tak jak Ty.

UPDATE

Przepraszam jest pytanie

Co do teorii spiskowej, to nie będę komentował, już mnie takie teorie znudziły.

Natomiast chętnie podyskutuje na temat powyższego zdania. Chętnie poznam Twoją ocenę produktów MS i ich dużo lepszych odpowiedników, może jakieś konkrety? Oczywiście nie twierdze, że takowych nie ma ale bardzo chętnie poznam Twoje zdanie.

Hm. IE6 SP1 ma tyle samo gwiazdek co np. Firefox (dziwne). Natomiast Opera ma ich więcej.

Ale skoro punkty przyznają użytkownicy, to nic dziwnego. Jacy użytkownicy, taka punktacja.