Problem przy instalacji windowsa 7 - brak sterownika do HDD?

Mam problem przy instalacji windowsa 7 na komputerze wyskakuje taki oto komunikat:

http://images.tinypic.pl/i/00683/s49yr3e7lfsn.jpg

Problem w tym, że ja nie mam płyty do tego dysku.

DYSK to :

Dysk SEAGATE Barracuda 7200.12 320GB

Windows jest dobry bo instalowany wiele razy na innych komputerach.

On nie prosi Cię o sterownik do dysku tylko o sterownik do kontrolera płyty głównej. Jest na płytce ze sterownikami oraz można pobrac ze strony producenta płyty (czesto spakowany zip, ma być rozpakowany aby zobaczyło).

Czesto maja nazwy AHCI/RAID/SATA etc.

Nie mogę znajść :confused:

Na stronie ACER…

 

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

 

Ustawiasz sobie co masz a na końcu jaki system.

 

Jest sterownik, sprawdziłem dla w7 64bit ale są też pod inne systemy… hmm ale coś mi tu nie pasuje

 

Czy ty masz pirata win7 czy oryginał ? Bo z tego co widzę to w7 nie powinien poprosić o ten sterownik,

Pobrałem i wrzuciłem rozpakowane jak i w rar’ze na pendriva.

Vista 64 bo dla w7 nie dali, teoretycznie powinno działać.

SATA RAID Intel SATA RAID Driver 8.7.0.1007 232.8 KB 2009/04/22 Do pobrania

Taka lista wyskakuje po wskazaniu folderu:

nie wiem czy ten sterownik był testowany ale jeśli nie to spróbuj.

 

http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/SATA/SATA_Intel_8.9.0.1023_W7x86W7x64_A.zip?acerid=634024928626384180&Step1=DESKTOP&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20M3800&OS=712&LC=pl&BC=ACER&SC=EMEA_20

 

Możesz też podać screena z biosu. Może coś w ustawieniach przeoczyłeś.

Tutaj nic nie ma do rzeczy żaden sterownik. Instalujesz z pena czy z CD? Skąd masz system pobrany sumy kontrolne zweryfikowane?

Chyba nie masz pojęcia o instalowaniu systemu. Czasami zdaża się że w instalce systemu brakuje sterowników do kontrolera dysku przez co pojawia się problem opisany w tym temacie. I proszę nie wprowadzać w błąd czymś o czym nie ma się pojęcia.

Nie rozśmieszaj mnie jak ja instalowałem systemy to Cię na świecie pewnie nie było :slight_smile: Co mają wspólnego sterowniki SATA i Win7?

Po wskazaniu foldera z tymi sterownikami, winda nic nawet nie wykrywa. Zero.

Tak samo jak wyżej tutaj pisałem/próbowałem innych sterów: http://forum.dobreprogramy.pl/problem-przy-instalacji-windowsa-7-brak-sterownika-do-hdd-t510262/#entry3238864


 

Próbowałem kilka systemów. Specjalnie pobrałem z internetu inne windows 7 ale na niej to samo.

Instalacja jednej z CD a drugiej z pena.

I ta z CD już używana z kilka razy była więc musi działać.

 


Foty z biosu:

W zakładce BIOSu  Integrated Peripherals , w pozycji Onboard SATA Mode zmień w okienku AHCI na inną pozycję, nie AHCI. Będzie tam chyba do wyboru IDE lub RAID, więc zmień na to na IDE , potwierdź zmiany (F10), Yes i restart. Ponów instalację systemu spod bootowania.

Do AHCI powrócisz po pomyślnym zainstalowaniu systemu w trybie IDE. Odpowiednie sterowniki są na stronie Acera, ale to już inny temat.

Jak mam włączone na IDE lub RAID (bo takie opcje mam do wyboru) to i tak chce te sterowniki

RAID na pewno nie! Na IDE powinno być OK. System Windows 7 nie potrzebuje na IDE żadnych sterowników do dysków HDD. Robisz bodaj jakiś błąd podczas instalacji? W szczególności nie uruchamiaj w instalatorze pozycji Załaduj sterownik ! Podziel dysk na partycje, sformatuj je, wskaż tę, na której ma być system (nie tę 100 MB!) i “Dalej”.  https://www.youtube.com/watch?v=juflQI45QwA

 

Tyle samo co samochód i silnik czy komputer i dysk. Oba te narzędzia bez podanej części nie będą działać i tak samo samochód bez silnika nie pojedzie tak samo nie zainstalujesz systemu na dysku z którym nie masz jak się połączyć. Więc nie dyskutuj o rzeczach o których nie masz pojęcia. To że ty miałeś tyle szczęścia i do twoich konputerów były sterowniki w plikach instalatora nie znaczy że każdy ma tyle szczęścia. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwośi to zapraszam na priv, nie chcę komuś zaśmiecać tematu bezsensowną dyskusją.

Dokładnie jak to się mówi “przyganiał kocioł garnkowi” i tak zrobił się śmietnik w temacie czyli mały offtop i śmietnik zaliczy. W7 nie ma nic wspólnego ze sterownikami sata będę się upierać z uporem maniaka. Nigdy nie integrowałem sterowników do W7 bo system ma je zawarte w sobie. Problem jest zapewne sprzętowy np. uszkodzony dysk.

to czemu nawet M$ każe instalować sterowniki w takim przypadku? Może wyjaśnię to inaczej. Ile jest różnych płyt głównych które są w stanie obsłużyć windows 7? tysiąc? dwa? trzy? Teraz sobie pomnóż tą liczbę przez np. 2Mb bo tyle zazwyczaj ważą sterowniki tego typu. I teraz wychodzi na to że same sterowniki zajmują 90% instalki. A co z grafiką, dźwiękiem, chipsetem i innymi podzespołami? Pomyśl czasem zanim coś napiszesz. Jak już mówiłem. To że ciebie nie spotkał taki problem nie znaczy że on nie istnieje. Z resztą po co byłaby opcja wgrania sterowników przy instalacji? Bo tak?

 

@Artur: a może spróbuj ściągnąć paczkę sterowników do chipsetu? Gdzieś musi być ten sterownik…

 

Spoko, wiemy, że masz duże doświadczenie.

Ale nigdy nie mów nigdy.

 

Miałem płytę ASUS jakąś z serii 78L… - czy IDE, AHCI czy nawet RAID nigdy Windows 7 (pierwsze premierowe wydanie box) nie poprosił o sterowniki przy instalacji. NIGDY

 

Zmieniłem płytę na M5A97 R2.0, nie wiedziałbym o tym gdybym miał w tym momencie 2 dyski bo stawiałbym RAID, ale tak się trafiło, że miałem jeden.

BIOS w trybie AHCI, na starcie prośba o załadowanie sterowników, komunikat identyczny jak u autora posta. Z lekka się zdziwiłem bo wiem, że w7 ma własne… No ale pogalopowałem szukać płytki, zapodałem i poszło.

 

Potem z ciekawości zacząłem dochodzić dlaczego ? No czym różni się AHCI starej płyty od AHCI nowej ?

Stara miała kontroler AMD i tak się przedstawiał a nowa miała kontroler PROMISE ! I właśnie do tego kontrolera nie ma wsparcia w7 bez podania sterowników bo ma tylko uniwersalne.

 

 

Ale mam jedno ale. Pytałem czy faktycznie system oryginalny. Dlaczego ? Bo już widziałem takie cyrki na piracie…

Oczywiście nie można wykluczyć uszkodzenia sprzętu czy po prostu błędu w sztuce instalacji. Zwłaszcza, że autor napisał iż w trybie IDE też ma taki komunikat.

Takie cyrki to ja pamiętam ale przy XP 2000 98 95 ale przy Windows 7, no chyba, że ktoś na antyku wciska 7, też tak robiłem i tam sie dopiero zaczynają cyrku ze sterownikami a największe z dźwiękiem.