A WP brnie w "1login od WP"

Mało kto czyta regulaminy, a pewnie jeszcze mniej te, które jeszcze nie weszły w życie. Niemniej zdarzają się i tacy… :wink:
Tak więc, po przeczytaniu regulaminu poczty WP, który wejdzie w życie 16 maja rzuciły mi się w oczy zapisy:

Słownik nazw

4․ Usługa Konta lub Usługa oznacza usługę utworzenia i udostępniania Konta czyli konta poczty elektronicznej (w wersji płatnej – tj. Konta Płatnego lub w wersji bezpłatnej – tj. Konta Bezpłatnego) zgodnie z Regulaminem, oraz umożliwienia Użytkownikowi wysyłania i odbierania informacji z wykorzystaniem tego konta oraz korzystania z jego dodatkowych funkcjonalności w danym okresie rozliczeniowym. Usługa świadczona jest dla użytkowników Konta 1login od WP.

8․ Konto 1login od WP - oznacza konto udostępnianie przez WP zgodnie z regulaminem dostępnym tutaj, którego posiadanie umożliwia dostęp i korzystanie z Konta.

Założenie Konta

3․ Korzystanie z Konta wymaga korzystania z Konta 1 login od WP.

4․ Użytkownik Konta zostanie skierowany przez WP do procesu założenia Konta 1login od WP najpóźniej do dnia 16 maja 2024 roku. Użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z Konta 1login od WP. Założenie i korzystanie z Konta 1login od WP następuje zgodnie z regulaminem dostępnym tutaj.


Czyli wychodzi na to, że zmuszania nas do tego dziwnego „1login od WP” czas nadchodzi…


Tak swoją drogą, ich regulamin to niezła kobyła i znajdują się tam i inne niezłe „kwiatki” (np. że 180 dni bez logowania może być przyczyną oddania naszego adresu e-mail komuś innemu…).

W polityce prywatności oczywiście dowiemy się, że praktycznie jej nie mamy (kogoś to dziwi?), ale to temat na inny wątek, którego na razie… nie ma.

Zmigrują nas siłowo, pod przymusem?

No na to wychodzi.
Chyba próbują być drugim Google, tyle że tam ludzie sami chcą korzystać z wielu funkcjonalności, a tu, na WP, nikt¹ tego nie chce. Ludzie chcą tylko kont pocztowych. Zapewne sporo ludzi założyło tu (na starej WP, czyli daaawno temu) konta pocztowe i teraz po prostu nie chcą zmieniać adresu e-mail.
Zrobią więc tę zmianę pod przymusem.


¹ Zapewne nie "nikt", ale podejrzewam, że mało kto chce. Ja nie znam nikogo, kto by chciał, wiem że to żadna reprezentatywna próba, a raczej dowód anegdotyczny, no ale o czymś tam świadczy.

Po co używać takich mocnychs słów, będzie wybór - można założyć W1Login albo W1Ypad :smiley:

Być może to jest ta data ostateczna. W każdym razie ja żadnego 1login od WP nie zakładam :stuck_out_tongue:, z prostego powodu - konieczna jest aplikacja na smartfona z tego, co można wywnioskować po opisie usługi.
Sama apka ma 2 trackery + nieco za duże uprawnienia:
https://reports.exodus-privacy.eu.org/en/reports/pl.wp.onelogin/latest

Oczywiście w każdej chwili mogą sobie ją zaktualizować i dołożyć badziewia.

Komentarze pod apką też nie są zachęcające w przypadku jakichkolwiek problemów:

Swoją drogą to jest absurdalne, że aby założyć konto MUSISZ mieć wcześniej adres mail:

Weryfikacja konta na płatnej infolinii to jest absurd absurdalny:
image

No i fszysko :stuck_out_tongue_winking_eye: Ostał się jeno Google, tfu Outlook, Seznam.cz…

Szczególnie jak sobie zablokowałeś u operatora GSM połączenia wych. na 7xx, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Można użyć dowolnej Authenticator App (Microsoft, Google, LastPass etc) albo i klucza Yubikey :slight_smile:

Ja tam jeszcze s sentymentu trzymam skrzynkę na WP (chyba po polbox.com moja druga skrzynka założona patrząc na login jakieś 23-24 lata temu). Ciekawe

Niiezadowolenia użytkownicy nie kryją.
Założyłem konto na WP kilkanaście lat temu jako pierwsze. Poczekamy, zobaczymy. Być może WP skończy u mnie jak Kaspersky?

Ja mam adres E-Mail na WP i co, iLogin wymagany?? Co to wgl. jest? Zrobić to, skonfigurować klienta E-Mail jakiego chcesz używać i zapomnieć o tym - co zrobisz…

Adresu nie mogę wywalić, mam go bodaj od 2007, czyli podstawówki jeszcze… Jest to mój jedyny adres E-Mail. Trzeba będzie, to zrobię i tyle…

Bardzo słuszne podejście.
Odseparować korpotwór od zasobów które eksploatuje i w końcu padnie z głodu. :wink:

Nie ma innej metody, a sam proces trwa wiele lat (i kilka zmian właścicieli).

O ich „koncie email” nawet nie wspominam, to jest istny symulator spamu.

Hehe, ja mam już ten 1Login! Więc mam spokój - zapomniałem o tym :smiley:

Aktualizacja.

Mam 1Logi, chciałem aktywować 2FA, ale działa to tutaj słabo, więc wyłączyłem. 2FA do E-Mail’a wymaga osobnego hasła do klienta pocztowego, bo one same nie obsługują 2FA po protokole IMAP… Bez sensu…
Jednak mam, 1Login na przyszłość i spokój…

Aplikacja Gmail obsługuje 2FA do logowania się w Gmai’u… Musiałbym używać klienta poczty od WP - może on obsługuje 2FA…

Szkoda że logowanie przez Facebooka nie działa, musiałem przez to utworzyć TO konto…

Będzie im się to chciało integrować z tym forum?

Nie musisz: