Acer TravelMate 8572G/Sterowniki


(Waszpan6) #1

Witam. Poszukuje sterowników karty sieciowej do Acera TravelMate 8572G, na obudowie laptopa widnieje prawdopodobnie nazwa karty, jest to "Acer Nplify 802.11b/g/n"

Próbowałem już wszystkiego, różnych sterownikow,ale te z płyty,jak i te z google nic nie pomagają.

Jeszcze chciałem sie zapytać, czy powodem niedziałania sterowników od wifi, mogą być zainstalowane już sterowniki do LANu?(kabla)? Mogą one się jakoś gryźć,przez co jedne(te od wifi) nie działają poprawnie?


(system) #2

Sterowniki od LAN nie mają nic do wifi poczytaj tutaj i spróbuj http://walendowski.com/2009/05/07/niezn ... -urzadzen/


(Adamsubzero) #3

Wystarczy wejść na strone Acer'a. http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers


(Waszpan6) #4

ja mam windows 7,wiec to sie mnie chyba nie tyczy ;p

-- Dodane 30.08.2012 (Cz) 16:54 --

byłem na wielu tym podobnych stronach i te same sterowniki mam na płycie , a nawet więcej i jak już pisałem nie działają. Karta sieciowa sie odpala(świeci sie dioda wifi),ale nic poza tym. ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły?


(Adamsubzero) #5

To polecam usunąć tamte programem do czyszczenia pozostałości po sterownikach. W BIOS'ie coś grzebałeś?


(adam9870) #6

Poszukaj sterowników tutaj: http://support.acer.com/product/default ... delId=2534

Trzeba uważać na sterowniki do kart sieciowych. Bo przykładowo sterowniki do karty Wi-Fi nie zainstalują się wszystkie, tylko jeden. Chodzi o to, że dany model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Realtek i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadamy przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Realtek nie zainstalują się. Bo po prostu nie mają do czego.

Pamiętaj o możliwości instalacji sterowników przez Menedżer urządzeń. Wciśnij logo Windows + R (albo wybierz Start >>> uruchom) >>> zostanie otwarte okno Uruchamianie >>> do okna Uruchamianie wpisujesz devmgmt.msc i klikasz OK >>> otworzy się Menedżer urządzeń. Przy określonych pozycjach mogą być wykrzykniki. Możesz kliknąć na określoną pozycję prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce na dysku, gdzie pobrałeś sterowniki ze strony producenta albo napęd CD/CDVD jeżeli instalujesz sterowniki z płyty (przy zakupie komputera mogłeś otrzymać taką). Inne rady: bluescreen-windows-t489660.html

Przed instalacją sterowników możesz usunąć stare. Ja spróbowałbym po prostu pobrać odpowiednie sterowniki i zainstalować i jeżeli będą problemy, to dopiero potem martwić się, bawić się w odinstalowywanie starych sterowników i szukanie nowych. W tym celu możesz skorzystać z programu Driver Sweeper http://phyxion.net/item/driver-sweeper.html Tutaj instrukcja obsługi: usuwanie-sterownikow-karty-graficznej-t477391.html#p3011265 (przy czym Ciebie interesować będą sterowniki od dźwięku, a nie od grafiki). Na wszelki wypadek przed usunięciem starych wersji sterowników możesz utworzyć punkt przywracania systemu, czyli Start - wszystkie programy - akcesoria - narzędzia systemwowe - przywracanie systemu i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Programu Driver Sweeper użyj w trybie awaryjnym. Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz "Tryb awaryjny" i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- ... safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Albo programy do automatycznego wykrywania i instalowania sterowników (np. DriverEasy 3.0.1, czy-drivereasy-jest-bezpieczny-t475545.html albo DriverScanner spawdzanie-sterownikow-wzor-driverscanner-t490202.html). Ale nie używałem takowych, nie wiem jak działają i czy nie robią szkód. Zalecam ostrożność i tak czy inaczej polecam wcześniej wykonać punkt przywracania systemu - tutaj opis http://support.microsoft.com/kb/948247/pl ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 (tu do Windows 7 ale w XP jest podobnie) a tu praktyka:

W razie problemów przeczytaj część "Zaopatrzenie się w sterowniki" w temacie zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html Może pomóc metoda z szukaniem sterownika po identyfikatorze.

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.


(Waszpan6) #7

W BIOS'ie nie grzebałem, a cały sęk tkwi w tym,że próbowałem już sterowników z programów do automaycznego ich wyszukiwania i nie działały te ze strony producenta jak i z płyty również nic nie dały.


(adam9870) #8

W razie problemów przeczytaj część "Zaopatrzenie się w sterowniki" w temacie zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html Może pomóc metoda z szukaniem sterownika po identyfikatorze urządzenia.