Advanced System Care Pro błąd 0xc000012f

Aha ok. Poprawiam. Jeszcze nic nie skasowałem

IObit’u używam tylko do osłony przeglądarek, przyspieszenie internetu oraz wykryciu innych nieprawidłowości, do których, forma logów, w której prezentowany jest wynik optymalizacji, nie używam. W tym wypadku jednak musiałem mieć wyłączoną osłonę i stąd też wykryte “tylko” jedno malware. Jestem zaskoczony jednak, że ESET nie wykrył zainfekowania w rejestrze. Dobrze, że istnieje taka pomoc.

Mam nowy komputer i optymalizacja jest zbędna

Już doszedłem do tego jak to się “udostępnia”

https://www.easypaste.org/file/9sqNHKID/malware.txt?lang=pl

Otwórz regedit.exe, znajdź wpis dobreprogramy i usuń klucz z wartością gdyn 1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I
To całe Twoje malware, czyli szpieg asystenta pobierania z dobrychprogramów.
Dla przypomnienia - jest pobieranie z przycisku “Wszystkie wersje” z prawej strony z pominięciem agenta pobierania instalującego w rejestrze każdego systemu windows śledzące “ciasteczko” docenta (admina DP).
Okazuje się, że są jeszcze tacy otrzaskani w necie, mocni na forach, co klikają gdzie popadnie. Wstyd :stuck_out_tongue_winking_eye:
1sc069
Umiesz otworzyć rejestr systemu windows?

Dlatego adblockery blokują to w całości (asystenta pobierania i informacje pod nim). P.S. Kiedy zostanie wywalony ten trojan z DP (asystent pobierania)?

Tak. Umiem otworzyć regedit. Skasowałem wpis. Dziękuje. Pozdrawiam

To ja jeszcze spytam o jedną rzecz. Czasem po wychodzeniu ze stanu uśpienia wyświetla się komunikat “Kosz na dysku C jest uszkodzony. Czy chcesz opróżnić kosz na tym dysku”. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na kosz i wybierz właściwości. Zaznacz “nie przenoś plików do kosza” i odznacz “wyświetl okno dialogowe”. Potem zastosuj i OK. Potem uruchom ponownie komputer.
Często błędy plików w koszu sprawiają wiele problemów, nawet z blokowaniem systemu włącznie.
Komp będzie dłużej chodził i wyłączenie przenoszenie do kosza, to najlepszy sposób, bo system rezerwuje wiele GB przestrzeni dyskowej dla kosza.
No komputerze i w laptopie - to pierwsze moje ustawienie, żeby system miał lżej, bo do tego dla kosza system tłucze dodatkowe ukryte kopie przywracania i logi. I tak tłucze kopie przywracania, to po co dodatkowo? I tak za jakie 10 lat jakimś programem będziesz mógł odzyskać pliki, które wczoraj, czy od kiedy usuwałeś.

Dziękuje

Ponieważ RogueKiller wyświetlił mi tylko 1 nieprawidłowy wpis, który skasowałem, Windows Defender nie wykrywa nic, Eset też mi nie wykrywa nic a po raz pierwszy wyświetlił mi się komunikat o błędzie (kod błędu, stan błędu: 0xc000012f). Błąd wyświetla się po wejściu w Advanced System Care Pro. Z informacji zawartych w internecie wynikać może, że system jest zainfekowany. Z drugiej strony jak może być zainfekowany, jeśli nic nie może wykryć co jest infekcją. Czy ktoś miał już podobny błąd ?

Pełny komunikat błędu:

Program C:\Program Files (86) … nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd. Zainstaluj program ponownie używając oryginalnego nośnika instalacyjnego albo skontaktuj się z administratorem systemu lub dostawcą oprogramowania w celu uzyskania pomocy. Stan błędu: 0xc000012f

Spróbuję też napisać do dostawcy oprogramowania. Może coś też będą wiedzieć

A co mówiłem? Użyj FRST, daj logi. Wcześniej wywal IObit z systemu. Piszemy ci o tym szmat czasu. Użytkownicy mają problemy z systemami po użyciu szpiegów IObit. Inaczej tego nie nazwiesz.

1 polubienie

Widzę, że nie doczekamy się plików FRST. :smirk:
Zmiana działu i tematu, aby dopasować problem do informacji, których Nam udzielasz.

Czy wszystkie programy i pliki z tego katalogu powodują błąd, czy może znowu obawiasz się ujawnienia składowych systemu wraz z zainstalowanymi programami? (Właśnie tego nie rozumiem, i pewnie nie tylko ja)
Jaki konkretnie plik pojawia się na końcu tej tajemniczej linijki?

Doktor IT Google od razu kieruje na strony z informacjami o możliwej “infekcji” … choć nie wie co jeszcze masz w komputerze. (My też)

C:\ Program Files (86)\ IObit\Advanced SystemCare\OFCommon.dll. Jeśli to aż tak istotne to uzupełniam

https://www.easypaste.org/file/vahp7JYG/FRST.txt?lang=pl

PS. Teraz to mam problem, bo sam Advanced System Care broni się przed odinstalowaniem. Pewnie jakiś błąd systemu

Broni się? W menedżerze zadań wyłącz proces z iobit i odinstaluj przy użyciu np. darmowego revo uninstaller.

Ja mam program soft organizer pro. Właśnie miałem go użyć ale też nie dał rady. Być może przez niezakończone działanie w menedżerze zadań. Ale to trzeba było wpaść na to. A revo uinstaller nie jest zły. Poza tym rozumiem, że jak się pojawia jakiś problem z programem to należy go potraktować w ten sposób ?

IObit się tak zachowuje. Uszkadza system i są takie problemy. Dlatego nie polecamy tych produktów + dodawane malware przez tego producenta.

Przejrzałem logi.
Można trochę posprzątać.
Jak pisałem wyżej, informuję co zamierzam dodać do usuwania.
Usuń niepotrzebny McAfee WebAdvisor, to możesz zrobić samodzielnie programem McAfee Consumer Product Removal
Masz plik konfiguracyjny w FF, jeśli sam nic nie zmieniałeś to trzeba go usunąć, będzie w fixlist.
Jeśli uporałeś się z ASC Pro to można będzie usunąć pozostałości, dodam do fixlist.
Usunięte zostaną odnośniki do nieistniejących plików i procesów.

A ten zabiegł nie pomógł

Moja wiadomość miała cel informacyjny, jeśli się z nim zapoznałeś, daj znać czy mam wrzucić plik naprawczy.
Usunąłeś ASC Pro z systemu?

Tak zapoznałem się. ASC PRO usunąłem już wczoraj