Aktualizacja Win10 do wersji 1803 dostępna do pobrania

Hej,

To by oznaczało, że karta pracuje na sterownikach Microsoftu, który dostarcza tylko sterownik do karty, ale już bez żadnych dodatkowych aplikacji do zarządzania sprzętem i jego ustawieniami. Trzeba spróbować tego rozwiązania.

No ja mam problem z SuperFrog HD w wersji ze Steam’a - nie ma w ogóle dźwięku. Faktycznie coś się zepsuło po tej aktualizacji…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Powrót do poprzednich sterowników pomógł :slight_smile: już nic nie miga. Dziękuję wszystkim za pomoc. Na Was zawsze można liczyć :slight_smile:

3 polubienia

A jednak chyba za wcześnie pochwaliłem :frowning: po paru godzinach spokoju powróciło eh…

Migający ekran bardziej wygląda mi na problemy sprzętowe, np. uszkodzona taśma matrycy.

A jakie masz w tej chwili sterowniki? Wersja. Możesz odczytać w Menedżerze urządzeń. W najgorszym wypadku spróbuj wgrać Windows 8.1 i sprawdź czy tak problem występuje.

9.17.10.4229 z dnia 26.05.2015
Laptopa kupiłem z wgranym windowsem 8.1, użytkowałem go parę dni, wsystko było ok, ale ten system mi nie podchodzi. Zainstalowałem wtedy windows 7 i zaczęły się problemy. Postanowiłem więc zainstalować windows 10 i niestety dalej to samo. Napisałem tutaj:

o swoim problemie i po zmianie ustawień w grafice miganie ustało. Zaczęło migać ponownie po aktualizacji windowsa.

Hej,

Ewentualnie zostaje powrót do poprzedniej kompilacji systemu i nadzieja, że wyjdą poprawki, które ewentualne problemy rozwiążą.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dlatego ja, jak zobaczyłem jakie mają użytkownicy problemy po aktualizacji W10, to wyłączyłem WU.

A nie próbowałeś sterowników tych: https://downloadcenter.intel.com/product/81500/Intel-HD-Graphics-3000

Ze strony Intela.

This driver package contains the Intel® HD Graphics Driver version 15.28.24.64.4229 (9.17.10.4229) for Windows* 7 and Windows 8. These drivers will not function with any other product. View the README file for installation information and the RELEASE NOTES for driver version details.

Więc można zawęzić do pierwszych dwóch.

Raczej niewiele by dał 32 bitowy starszy sterownik dla Windows 7 lub jego wersja 64 bitowa dla Visty z końca listy.

Wg informacji znalezionych w Internecie należy wgrać najnowszy sterownik ze strony producenta laptopa, a następnie w ustawieniach karty graficznej Intela (Ustawienia grafiki Intel) wyłączyć wszystkie technologie oszczędzania energii. To podobno pomaga. Prawdopodobnie przy wgraniu aktualizacji Windowsa 10, przywrócił się sterownik z WU, który nie ma panelu ustawień. Trzeba wgrać z powrotem ten od producenta laptopa i zmienić to ustawienie. Po tym powinno być dobrze. Ogólnie to znany problem na Intel HD Graphics 3000, który występuje z nowszymi wersjami niektórych przeglądarek internetowych. Przypuszczam, że gdybyś korzystał z Microsoft Edge albo MSIE, to byłoby dobrze.

Ogólnie sterowniki do grafik Intela są straszne. Ja mam na laptopie grafikę Intel UHD Graphics 620 i po aktualizacji do April 2018 Update miałem stuttering całego GUI Windowsa 10. Nie poradziłem sobie z tym, sterowniki były najnowsze, musiałem wrócić do Fall Creators Update. Teraz jestem na nim. Czekam na nowe sterowniki od producenta komputera. Ty raczej nowych sterowników się już nie doczekasz.

4 polubienia

Więc tak, zaktualizowałem z powrotem sterowniki grafiki do najnowszych w menadżerze urządzeń. Wyłączyłem jeszcze raz wszystkie technologie oszczędzania energii (nie wiem dlaczego włączyły się ponownie). Póki co nic nie miga, jednak nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca :wink:
Możliwe, że przy innej przeglądarce byłoby ok, korzystam z firefoxa, choć ekran migał od razu po załączeniu komputera :slight_smile:
W każdym razie dziękuję jeszcze raz wszystkim za zainteresowanie i pomoc :slight_smile:

1 polubienie

Może ustawienia się kasują lub nadpisują (trochę lipa jakby tak się działo np. z dedykowaną kartą graficzną, zaraz by wieszali psy na firmie).

1 polubienie

Skoro mowa już o tym update (1803)… Zauważyłem ciekawą rzecz. Po instalacji na czysto w Windows 10 Home Windows Update nie działa automatycznie (trzeba ręcznie wymuszać)… Co ciekawe, PRO nie ma problemu z autoaktualizacjami. Czy tylko u mnie w domu jest ten problem (Home laptop brata i PRO mój komputer PC)?

P.S. Czy komuś udało już się dobrać i wywalić Mixed Portal Reality (holographic) i Połącz (projection)? Ale tak permanentnie, to prosiłbym o instrukcje jak to zrobić.

Mnie się też tak wydawało! Okazało się kilka dni później, że pobiera i instaluje aktualizacje, ale w jaki sposób to się dzieje, jaka sekwencja (algorytm?), jeszcze nie doszedłem :grinning: Przykładowo, teraz widzę, że WU sprawdzał wczoraj około 17-tej zupełnie samoczynnie. Mój system Win10/1803/Home.

Obyś miał rację, bo mnie to martwi trochę. A w poprzedniej kompilacji tak u brata nie było.

Tak, zgadza się! Poprzednio było jakoś inaczej. Teraz też mnie to zastanawiało, ale zauważyłem, że jednak sprawdza. Może tu chodzi o tzw. godziny aktywności komputera? Nie wiem.

Zrobiłem godziny aktywności 8:00-20:00 i tak po 21:00 wszedłem jednego razu i co widzę w Windows Update, ostatnie wyszukiwanie z wczoraj, z godziny, o której kliknąłem ręcznie “wyszukaj”… Więc to nie to. Przypomnę iż na wersji PRO działa wszystko normalnie.

A jednak jakoś to działa i w wersji Home, bo codziennie zmienia się zawartość folderu Download w C:\Windows\SoftwareDistribution i daty zawartych tam plików i folderów. Właśnie sprawdziłem na trzech komputerach!

Ok. Zobaczę to.