HP EliteBook 8460p - migający ekran przy ruszaniu myszką

Kupiłem używanego laptopa. Włączyłem go tylko na chwilę. Wszystko wyglądało ok. Był na nim windows 8. Z racji tego, że nie bardzo mi podchodzi to zainstalowałem na nim nowy system windows 10. Zaczął mi migać ekran. Nie zawsze się tak dzieje, czasem używam go przez parę godzin i nic, a czasem miga co chwilę.
Często podczas używania np przeglądarki miga cały ekran przy poruszaniu myszką. Próbowałem zainstalować inne sterowniki, ale nic to nie zmienia…
Tutaj filmik co się dzieje:

Hej,

  • Czy w trybie awaryjnym pojawiają się podobne artefakty?
  • Próbowałeś aktualizacji sterowników do karty graficznej?

Pozdrawiam,
Dimatheus

W trybie awaryjnym nie sprawdzałem, ale zrobię to.
Karta graficzna to Intel HD Graphics 3000. Sterowniki zainstalowały się automatycznie z windows 10 i z tego co wyczytałem są najnowsze. Odinstalowałem je potem i zainstalowałem ze strony Intela najnowsze i niestety to samo…(https://downloadcenter.intel.com/download/25176/Intel-HD-Graphics-Production-Driver-for-Windows-10-64-bit-N-Series-).
Wykluczam raczej uszkodzenie mechaniczne, taśmę, bo np podczas instalacji systemu ani razu nie zamigało, w biosie podobnie, tylko podczas użytkowania Windowsa takie rzeczy się dzieją.
P.S. Sterowników ze strony HP również próbowałem.
P.S.2. Na stronie Intela nie ma sterowników bezpośrednio dla win10, wyczytałem, żeby spróbować tych dla win7/8 64-bit, niestety też nic to nie dało.
Poprzedni właściciel laptopa twierdzi, że nigdy takie coś mu się nie przydarzyło.

Więc tak. Uruchomiłem laptopa, zaczął migać. Włączyłem w trybie awaryjnym i spokój. W międzyczasie wyczytałem, żeby w przeglądarce wyłączyć przyspieszenie sprzętowe. Przy okazji w ustawieniach sterownika karty graficznej wyłączyłem opcję oszczędzania energii przy zasilaniu z baterii. Nie wiem czy to pomoże.
Poza tym nie zauważyłem czy migający ekran robił się podczas pracy na baterii czy też laptop był podpięty do sieci, muszę potestować. Dam znać czy są jakieś postępy, póki co jest ok.

Hej,

Nie do końca. W BIOS’ie i w czasie instalacji grafika nie korzysta z zaawansowanych funkcji sterowników, tak samo jak w trybie awaryjnym. Dopiero pełna funkcjonalność karty może powodować pojawianie się błędów.

Niestety same obietnice nie oznaczają, że są prawdziwe…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Rozumiem. Póki co siedzę już na laptopie dzisiaj parę godzin i nic nie mignęło. Także zmiana w ustawieniach sterownika karty graficznej pomogła jak na razie. Dam jeszcze znać za parę dni czy nic się nie zmieniło :slight_smile:

Mam identyczny objaw na hp probook 4320s. Czy rozwiązałeś swój problem?
Również kupiłem używany i po 3 tyg pracy na samym zasilaczu(uszkodzona bateria) wszystko było ok ani razu mi się tak nie wydarzyło(okres testowy od znajomego). Kupiłem nową baterię z popularnej strony z bateriami(sformatowałem według instrukcji) i zaczęło się dziać identycznie jak u Ciebie no dokładnie identyczny objaw. Kliknę myszką bądź wcisnę jakieś klawisze na klawiaturze i ustaje te migotanie.
Ktoś jakieś koncepcje?

w ustawieniach sterownika karty graficznej
wyłączyłem opcję oszczędzania energii przy zasilaniu z baterii.

1 polubienie

Faktycznie ustało. Wielkie dzięki:)

Znany serwis z góry powiedział, że naprawa do 350zł.