Aktualizacja Win10 do wersji 1803 dostępna do pobrania

Nie jestem czarnowidzem, ale jak czytam, że niektórzy mają problem z dyskiem F, kartą graficzną (jeżeli chodzi o update sterów) i teraz problem ze sterami od muzyki, to waham się.

Z drukowaniem sobie poradziłem. Gdzieś w opcjach musiałem “Właściciel”'owi zaznaczyć zezwolenie na drukowanie i włączyć jakiś tam protokół (na literę W)… :-/
Doszedłem do tego próbami.

1 polubienie

Nie ma na tym lapku żadnego syfu. Jedyne wgrane programy do sterowniki do sprzętu, Google Chrome, CPU-Z, HWMonitor, 3DMark, VMWare Player! i 7-Zip. Nawet programów od producenta laptopa nie instalowałem (aktualizacja sterowników, przyciski skrótów), nawet antywirusa nie instalowałem zewnętrznego, tylko mam Windows Defender. I na 1709 jest bez problemu, a na 1803 niemalże sekundowe zwiechy GUI co chwilę i co kilkanaście minut system “zamarza” całkowicie.

I to nie tylko ja, bo dużo ludzi z laptopami z niskonapięciowymi procesorami Core 8-mej generacji (najnowszej) ma problemy. Na stronie Lenovo mnóstwo wątków tego typu, wszyscy mają 8-mą generację Core.

Proszę bardzo (od razu mówię, że ten Logitech Download Assistant to część sterownika do myszki, który wgrał się automatycznie z Windows Update):

MI te sie laptop wiesza chyba wrócę do poprzedniej wersji

1 polubienie

Ja mając Lenovo i i5-8250U nie mam większych problemów. Miałem z drukarką.

A teraz “system bezpieczeństwa” (ta tarcza w zasobniku) pokazuje, że coś jest nie tak, a gdy wejdę aby zobaczyć to po minucie nagle wszystko ok.
Druga sprawa to nie zawsze włączający się przy starcie Kaspersky Free.

Ok, drugi lap zrobiony - też zero problemów.
Z zewnętrznymi AV jest taki problem, że dany producent czasem nie nadąża z optymalizacją swojego softu pod nowe wydanie Windy.

No właśnie nie mogłem znaleźć nigdzie czegoś takiego jak zarządzanie dyskami. A nie chciałem sobie niczego popsuć w komputerze. Nawet bym też nie wiedział jak to zrobić, żeby ukryć tą partycje tak jak była w wersji 1709 ukryta albo nie było jej wcale.

1 polubienie

Ja tylko zapytam, ile masz fizycznych dysków w kompie?

Mam jeden dysk 1 TB podzielony na dwie partycje C i D.

I co w tej sprawie ?

1/ jak Ci pisałem - wystarczy ‘odbiąć’ literę dysku. Jak będziesz miał drugi raz taki problem pokaż zrzut ekranu, to Cię pokierujemy w zarządzaniu dyskami jak to zrobić.
2/ logowanie - zakładałeś konto MS? Wiązałeś je z tą instancją Windowsa?
3/ w jaki sposób jest aktywowany Windows? Klucz oryginalny, czy ‘witaminka’?

Zaryzykowałem i zainstalowałem. Jak na razie spokój.

Zmiany na plus? Na pierwszy rzut oka żadne istotne. Dalej w menu Ustawienia nie ma wszystkich opcji i trzeba wchodzić do Panelu Sterowania. Może w przyszłym roku :slight_smile:

2 polubienia

https://www.download.net.pl/jak-usunac-litere-dysku-w-windows-7-81-i-10/n/11796/

Jak odpiąć tę litere dysku ? powiesz mi ??? jutro jest wolny dzień to sobie rano już 3 raz zrobię tę aktualizację. Zerknę tylko do tego tematu, żeby sobie z tym poradzić. Możesz mi napisać jak to zrobić ?

Konto M$ zakładałem kiedyś już ale nie wiązałem go z żadną instalacją windowsa.

Na pewno nie żadna witaminka. Laptopa już kupiłem z windowsem 10.

A w przypadku Cortany tam pisze coś takiego, że jak dam tak to będzie czytała wszystko co otworze na moim komputerze, a jak nie, to będę miał problem z aplikacjami działającymi na moim komputerze wymagających dostępu do dźwięku. - Coś takiego tam pisze, to chyba 2 albo 3 pytanie takie. Co tam zaznaczyć ? można tą liste pytań jeszcze raz uruchomić później po aktualizacji i zmienić swój wybór ? Pełne to chyba dostęp to wszystkich aplikacji dźwiękowych, a podstawowe to chyba te, że nawet na skype nie będę mógł pogadać czy innej tego typu aplikacji wymagającej użycie mikrofonu. Tak wywnioskowałem z tego. Tak samo jeśli chodzi o moją lokalizację i informowanie mnie gdzie teraz się znajduje i gdzie są korki i jaka jest pogoda. - Bez sensu są w ogóle te pytania i po co one są potrzebne ?

To Pełne i Podstawowe to jest przy diagnostyce a nie danych dźwięku. I tam chodzi o to jak dużo danych może zbierać MS w celach diagnostycznych. Dane dźwięku to jest tylko Tak albo Nie. I ja tam daję Nie. Tu chodzi tylko o Cortanę i o sterowanie głosem. A to i tak dla Polaków nie jest dostępne. Ani jedno, ani drugie. Tak samo nie ma sensu włączać Danych o wpisywaniu, bo to w praktyce działa jak keylogger, tyle że wycina hasła, ID liczbowe, adresy email i przesyła słowa w losowej kolejności podobno. I na szczęście obejmuje tylko klawiaturę ekranową i panel do pisma odręcznego. Nie klawiaturę fizyczną na szczęście. Ja daję tam nie. Dane diagnostyczne daję na Pełne, bo wolę mieć pewność, że jak jest jakiś bug w aktualizacji, to MS dostanie dane potrzebne do naprawienia go. Ten identyfikator reklamowy to nie jest, że będą podmieniać reklamy na swoje na stronach, tylko po prostu w aplikacjach UWP reklamy będą Cię rozpoznawać jako unikalnego użytkownika. Tam jest jeszcze czy dane zebrane w ramach diagnostyki mogą wykorzystać do personalizacji “podpowiedzi” w systemie. Te dwa to już jak wolisz.

Zadałem Ci pytania i czekam na odpowiedź.

Przemek1234
Odpowiedział na Twoje pytanie ,i jest tak jak napisał, Cortana w Polsce i tak nie działa a to o nią właśnie chodzi Micro.
Zawsze możesz wejść w Ustawienia i wszystko cofnąć więc to żaden problem.
Masz to w zakładce “Prywatność”
Nie stresuj się to tylko Windows :wink:

Czemu jesteś taki agresywny?

Posłuchaj ja z W10 nie korzystam na co dzień, ja 24h/ dobę mam włączonego Arch linux i
chrzanie niedopracowanie aktualizacji W10. Po prostu zrywam boki ze śmiechu.:rofl: