Aktualizacja Win10 do wersji 1803 dostępna do pobrania

Jeszcze nie tak dawno, Defender buntował się, pokazywał błędne informacje. Pisali o tym na DP. Nie ma czym przejmować się.

Z aktualizowałem już 3 raz windows do nowej wersji. Gdzie w przeglądarce Edge jest ustawienie, żeby strony dodane jako ulubione były widoczne jako ikony ? mam 20 stron dodanych do ulubionych i każde z osobna mam ustawiać oddzielnie ? bo wszystkie na raz się nie da ? W wersji 1709 mogę wszystkie naraz ustawić żeby były widoczne jako ikony. A teraz muszę się piepszyć z każdym oddzielnie ?? - PARANOJA !!! A jakbym miał 100 stron dodanych do ulubionych ? to musiałbym pojedynczo każde ustawiać ?? - jakaś kpina !!!
JAK USUNĄĆ/ UKRYĆ TĄ PARTYCJE F ?? KTÓRA MI SIE UTWORZYŁA PO AKTUALIZACJI DO NOWEJ WERSJI WINDOWS 10 ?? jAK DAM LEWYM PRZYCISKIEM MYSZY TO W OTWARTYM MENU MAM TYLKO POMOC !!

obraz

U mnie niema tego ! Zaznaczam dysk F i daje lewym przyciskiem myszy i mam tylko to:

NIE DA SIE ZMIENIC LITERY DYSKU ANI USUNAĆ ! Ale jak zaznacze na C albo na D to wtedy mogę i usunąć i zmienić litere dysku. Kto mi pomoże ??

może Ty wiesz jak mi pomóc ?

Może mi pomożesz ?

pomożesz mi ??

Po wybraniu partycji w diskpart sprawdź:

remove letter=F

obraz

A jak mam wybrać tą partycje diskpart ? - ja nie wiem jak. To co mi dałeś coś tam po angielsku to nie dawaj mi tak. Ja czytam po polsku tylko.

  1. cmd
    

    uruchomione jako administrator


  2. diskpart
    

    wpisujesz do wiersza poleceń i zatwierdzasz enterem


  3. list volume
    

    by pokazało ci partycje (zatwierdzasz enterem)


  4. select volume X
    

    “X” zamieniasz na numer partycji (zatwierdzasz enterem)


  5. remove letter=F
    

    by usunąć przypisaną literę do niej (zatwierdzasz enterem)

1 polubienie

Teraz ta partycja jest ukryta tak ? - tak jak było w wersji 1709 tak ?

W razie czego mogę przywrócić tę partycję F z powrotem tak ?

Tak, w razie czego będziesz mógł diskpartem jej przywrócić literę i raczej już jest ukryta i powinny się skończyć komunikaty, że prawie pełna.

Dziękuje Ci bardzo za pomoc dobry człowieku :slight_smile:

Dodam od siebie. Kto ma pakiet IS (AV + zapora), np. od Eseta, to polecam wykonać wyłączenie całego Windows Defender Security Center, gdyż wtedy system jakby szybciej zaczął chodzić.

  1. Jako administrator uruchamiamy regedit.
    2.Znajdujemy klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE → SYSTEM → CurrentControlSet → Services → SecurityHealthService
    3.Wyszukujemy wartość DWORD o nazwie Start.
    4.Zmieniamy wartość w oknie Dane wartości z 2 na 4.
    5.W menedżerze zadań w zakładce uruchamiane przy Windows Defender Security Center zmieniamy wartość z Włącz na Wyłącz.
    6.Uruchamiamy ponownie komputer/laptop/inne.
1 polubienie

Czy ktoś spotkał się z problemem z Windows Update, po czystej instalacji najnowszej aktualizacji ? Windows Update nie sprawdza sam, czy są dostępne aktualizacje, tak jak to było do tej pory. Wczoraj prawie godzinę rozmawiałam z pomocą techniczną Microsoftu, próbował coś zaradzić przez pomoc zdalną, bez efektu. Muszę "ręcznie sprawdzać " czy są dostępne aktualizacje, Czy komuś przychodzi coś do głowy ?

Jakbyście chcieli, żeby zasoby udostępnione przez SMB były automatycznie wyszukiwane na innych komputerach, to na serwerze trzeba uruchomić usługę “Publikacja zasobów odnajdowania funkcji”.

1 polubienie

Weź z menadżera urządzeń usługi i przy windows update automatyczne uruchamianie. Prawdopodobnie masz tam wyzwalanie ręczne bądź automatyczne z opóźnieniem. Choć obstawiam pierwsze. Sprawdź czy pomogło.

1 polubienie

Faktycznie w menadżerze zadań Windows Update był ustawiony na ręczny, dziwne bo system postawiłam na czysto i nic nigdy nie zmieniam w menadzerach. Czy u siebie też musiałeś zmienić ? Dam znać czy pomogło :slight_smile:

2 polubienia