And the Oscar goes to... czyli rozstrzygamy pierwszy kwartał konkursu dla blogerów!

O…jej…to pewnie zwroty jak “życzliwość”, “wolontariat”, “skromność”…nieznane? :joy: :joy:

1 polubienie

Temu nie zaprzeczam. Tylko jednak trzeba patrzeć szerzej, nagrody przyciągają debiutantów, motywują do powrotu do pisania po przerwie i ogólnie są zachęta żeby napisać kolejny wpis.

Masz rację.

@chomik325 Co ma życzliwość, skromność i wolontariat wspólnego z informatycznym blogiem, który nie jest łatwo prowadzić, więc jego bloger chciałby z tego czerpać jakieś korzyści? Ale odpowiadając na Twoje pytanie: życzliwość we mnie się tli, skromny jestem, wolontariuszem nie i nie zamierzam w żadnej z materii.

@Michal_88 Odkąd wszedł nowy model biznesowy redakcji dla blogów, to ich jakość znacząco spadła. Śledzę je i sensownej publicystki mało lub nawet brak, a pozostałe dziedziny to głównie testy telefonów etc. i mini recenzje gier. Dawniej bywało bardziej różnorodnie. Pozostałe wpisy to zwykłe śmiecie wpisujące się w cyfrowy szum.

A ma to, że jeżeli pisząc hobbystycznie na blogu dla ludzi, to właśnie z życzliwości, skromności no i przede wszystkim - bez oczekiwania żadnego materialnego zysku. :stuck_out_tongue: Bo masz potrzebę podzielenia się swoją opinią (recenzją), chcesz napisać jakieś przemyślenia na konkretny temat, i chcesz wysłuchać co inni o tym myślą (upewnić się, że nie jesteś jakiś inny). A może napisać jakiś poradnik czy ostrzeżenie, aby pomóc innym czytelnikom.
I najważniejsze - ja oczywiście nie uważam, że Twoje motywy są gorsze czy w ogóle złe - każdy ma swoje. Ale może po prostu pomyśl o złożeniu CV do DP, skoro chcesz pisaniem zarabiać i tylko to Cie motywuje? :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Poprawiłem. Społeczność w poście odnosi się do dnia wczorajszego, a nie do dawnej społeczności, która może i kiedyś więcej miała humoru* i nie nosiła anonimowych listków figowych.

Ale ja nie piszę hobbystycznie. Piszę bo liczę na korzyść, a przy okazji komuś pomagam lub urozmaicam nudny dzień w pracy.

Nie muszę się upewniać bo jestem inny. Urodziłem się z Apergerem. :stuck_out_tongue:

Wtedy bym musiał przestrzegać niemieckiej politpoprawności i wymyślać tytuły-klikoprzynęty. Wolę nie.

Ehh…ja tylko ciągle piję do tego:

Nie, nie zgadzam się. :slight_smile: Moje motywy prowadzenia bloga są w 90% czysto hobbystyczne. Owszem, w 10% też tam gdzieś w podświadomości pamiętałem o konkursach kwartalnych + zapisałem się do programu, jednak nawet nie zwróciłem uwagi, że nie było nagród za poprzednie kwartały. :wink:

No…chyba, że moje wpisy nie są wartościowe. :joy: To już się nie odzywam… :joy:

A czas i wiedza to nie są koszta?

Są w porządku, tutaj masz przykład syfu:

1 polubienie

Pewnie ma to związek z tym że nagradzane były najpoczytniejsze wpisy, a na sensowną publicystykę czytelników jest mniej, niż na recki telefonów czy gier. Niestety taka internetowa ekonomia.

1 polubienie

O…jej…to pewnie zwroty jak “życzliwość”, “wolontariat”, “skromność”…nieznane?

Ostatnimi czasy Twoje wpisy są na topie. To zgodzę się z tym, że w przyszłych konkursach blogowych powinieneś być na równi doceniony jak laureaci poprzednich edycji. Zresztą zobaczymy jak nowy konkurs będzie wyglądał… A napisałem, że nie zależnie od nagród będę pisał bloga, bo dla mnie zawsze ważniejsze było docenienie wpisu przez czytelników niż przyznawane nagrody.

1 polubienie

Jest tak bo ostatnim czasy jest spory “odsiew” na blogu DP - tworzących bardziej ambitne treści :wink:

“A napisałem, że nie zależnie od nagród będę pisał bloga, bo dla zawsze ważniejsze było docenienie wpisu przez czytelników niż przyznawane nagrody.”

Za ileś lat Ci ten entuzjazm osłabnie. ^^

BTW: Dzięki.

Ooooo wielkie zmiany na blogu się pojawiły. Koniec blogerów jest bliski!

Ale to chyba jest już od dawna.

Dziwne, ja dopiero teraz zauważyłem, że znikł konkurs blogowy i inne linki partnerskie.

Dlatego napisałem “chyba”, chociaż mam jakieś 80% pewności.

Hmm Link do loży nagrodzonych blogerów jeszcze działa https://www.dobreprogramy.pl/NagradzamyBlogerow

W takim razie może loża blogerska zostanie gdzie indziej przeniesiona?

1 polubienie

Loza zwycięzców konkursów blogowych - wróciła już gdzie jej miejsce :wink:

1 polubienie

@Berion

To ja Ci pomogę, :slight_smile: Jak chcesz czerpać korzyści to nie na blogu DP :slight_smile:

1 polubienie