And the Oscar goes to... czyli rozstrzygamy pierwszy kwartał konkursu dla blogerów!

Już dawno to zauważyłem, moim zdaniem taka nowa polityka :slight_smile: Kontakt ze społecznością nie przekładał się na zyski? Moim zdaniem krótkoterminowe myślenie, a może pudelkowanie portalu :stuck_out_tongue:

Ciekawe czy kiedykolwiek tutaj, kontakt ze społecznością przekładał się na zyski?

Za czasów, gdy blog generował znacznie większy ruch niż teraz :wink:

3 polubienia

Co maja blogi do kontaktu redakcji ze społecznością?

Szacunek…

2 polubienia

Jeżeli nie można się od Redakcji dowiedzieć, dlaczego nie są w terminie podane wyniki ostatniego konkursu blogowego - to bardzo dużo.

A kiedykolwiek było można, w terminie? :slight_smile:

1 polubienie

W regulaminie dotychczasowych czterech edycjach „nieustającego” konkursu dla blogerów było napisane, że “Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 dni” - po zakończeniu danego kwartału. W tej chwili regulamin konkursu ciągle nie jest zaktualizowany do bieżącej edycji (Q3 2018), a przecież nikt z Redakcji nie pisał, że konkurs w tym kwartale nie będzie obowiązywał. To wywiązała się sytuacja co najmniej dziwna. Tym bardziej że wyniki konkursów blogowych zawsze były podawane w terminie.

Zawsze? :wink:

Ty jesteś dłużej na portalu, to może coś sobie przypominasz, czego ja nie mam prawa pamiętać :wink:

Nie pamietam cyklicznego konkursu, który po kilku początkowych iteracjach, nie wzbudził by dokładnie takich samych pytań, jak te tutaj :wink:

WP nie podoba się ten konkurs i tyle :slight_smile: Dziwne, że wszystko idzie w kierunku takim, aby ludzie przestali pisać blogi…

Ten konkurs oraz program partnerski miały, oidp, przeciwstawić się spadkowemu trendowi popularności blogów.

Prawda jest taka, że przed wprowadzeniem nowej strony głównej - blogi na DP miały się dużo lepiej. Teraz tylko główna wykopu gwarantuje powyżej 10 tysięcy wyświetleń. A jeszcze kilka miesięcy temu bez problemu można było taki wynik osiągnąć na samym portalu. Dla przykładu podam, że nie dawno mój wpis o stronach kulturalnych przez chwilę przewodził liście najpopularniejszych wpisów… nie mając wtedy nawet 3 tysięcy wyświetleń.

2 polubienia

Ja nie wiem jaka jest prawda bo nie mam dostępu do solidnych danych statystycznych opisujących popularność blogów w dłuższym okresie czasu. Mogę bazować co najwyżej na statystykach swojego bloga:

Jak widać, u mnie trend spadkowy, rozpoczął się w 2014 r.

Jak na moje oko bardziej od 2016 roku :wink: A jak byś popisał z aktualnie piszącymi blogerami, toby potwierdzili to co wcześniej napisałem, że od wprowadzenia nowej głównej portalu, ostro spadła poczytność wpisów.

Ja jestem aktualnie piszącym blogerem :slight_smile: tyle, że teraz wpis na stronie głównej bloga ma mniej niż 2000 odsłon. Zestaw to z wpisami, które miały 80-120 tys odsłon…

Podsumuję, moja teza jest taka, że trend spadkowy blogów trwa znacznie dłużej niż „od wprowadzenia nowej głównej portalu”.

To sam widzisz zgadzamy się z tym, że ostatnimi czasy poczytność wpisów mocno spadła :wink:

1 polubienie

Wszystko zależy co oznacza „ostatnio” bo moim zdaniem spada ciagle od ok 2014/2015. I co gorsza, tego spadku nie zatrzymały zmiany w layoucie serwisu, które moim zdaniem są na plus bo np blogi są wreszcie dostępne w widoku mobilnym.

@AnTar - Nieustający konkurs dla blogerów — co się z nim dzieje?

Proponuję, abyśmy ten wpis wywindowali !