And the Oscar goes to... czyli rozstrzygamy pierwszy kwartał konkursu dla blogerów!

A! Czyli nie do reala a do fejsbuka. Ufff, lekko mi ulżyło.

Tak mi się przypomniałem jednak w temacie:

:smiley:

2014 - to jeszcze lata świetności blaga :slight_smile: fejsik był wtedy miejscem obciachowym :wink: a ‘elyta’ na ircu siedziała i drwiła z innych :stuck_out_tongue_winking_eye:
ps. była jeszcze ‘nadelyta’, która zakonspirowała się w ukrytym dziale na forum i stworzyła tam pierwszą na dp bańkę ideologiczną :wink:

Wydaję mi się że celowo, albo podświadomie bronisz politykę DP, która wygasza blogi jako część portalu.
W zasadzie, to w kilku miejscach napisałeś o tym praktycznie wprost, tylko wielu ludzi mogło nie zrozumieć :stuck_out_tongue_winking_eye:

Poczekajmy na nowy “program partnerski”…
Poczekajmy na lepsze ukazanie blogów na głównej…
Poczekajmy na rozstrzygnięcie “nieustającego” konkursu blogowego…
Poczekajmy… na e-maile nikt z redakcji nie odpisuje w tej sprawie :wink:

Wątpię żeby wygaszali blogi, to jakieś 10% ruchu na stronie w sumie prawie za darmo (licząc nagrody z konkursów to około 1300 zł miesięcznie czyli prawie jak za darmo).

Ja nie muszę wątpić, albo wierzyć - oceniam stan faktyczny :wink:

Tymczasowo to nie ma wyników za jeden konkurs, a tu wieszczą koniec blogów itd. Rok też chyba w październiku nie było konkursu i dopiero w połowie listopada ogłosili nową formułę.

To nie chodzi o konkurs. Chodzi po pierwsze i najważniejsze o jakikolwiek brak kontaktu ze społecznością. Po drugie brak wielce zapowiadanego od lat rozwoju i modyfikacji bloga. Po trzecie zakończenie programu partnerskiego przez głupie zmiany (nie spodziewam się że wymyślą coś nowego na jego miejsce) i zaorywanie bloga w odmętach strony po tragicznej zmianie layoutu strony. To że teraz blogi są widoczne przynajmniej tak jak teraz jest tylko i wyłącznie efektem fali krytyki.

Blog od kilku miesięcy świeci pustkami, redakcja jak widać zlewa wszystko ciepłym moczem i świadomie pozwala na naturalne wyginięcie tej części portalu więc nie, nie chodzi o to że ktoś nie dostał kubeczka w konkursie.

3 polubienia

Na HotZlocie było mówione że coś z blogiem będzie się dziać poważnego by nam - blogerom pisało się lepiej, ale od czasu jego zakończenia i braku jakichkolwiek kroków ze strony redakcji, zdaje się że powracamy do dawnej formuły = blog bez parcia na główną stronę.

Być może redakcja ma na myśli wypromowanie blogów pod kontekst łatwiejszego wypożyczania sprzętów / oprogramowania pod osoby piszące, ale brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony szefostwa jest wg. mnie mocno pozbawione smaku w tym zakresie. Bardzo fajnie że @narandill stara się odpisywać użytkownikom w sprawie nowego systemu komentarzy, ale ewidentnie brakuje mi tu dobrego słowa od @tomekb lub @Docent - na razie tajemniczo milczą.

Na forum i blogu było wielokrotnie poruszana kwestia rozmowy z użytkownikami a oni jako redakcja (chyba) troszcząca się o najważniejszą, integralną część serwisu - forum, powinna takowe relacje nawiązywać w jak najlepszy sposób. Rozumiem iż zapracowanie i mus wrzucania nowych wpisów, ale kontakt przynajmniej 2 razy na tydzień nie jest trudny do osiągnięcia.

Było już spychanie na zewnętrzny komunikator dla wybranych, forum zastrzeżone itp, ale ten system nigdy nie dział w taki sposób jaki powinien. Kolegów z redakcji podlinkowałem i mam nadzieję że odpiszą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

1 polubienie

Oni podlinkowani byli kilkadziesiąt razy… :wink:

1 polubienie

Teraz są tylko Auchany (oszołomy) i niby E.Leclerc.

Soon.

1 polubienie

Hej, przepraszam, że reagujemy dopiero teraz :slight_smile:

Jesteśmy zawaleni pracą, bo planujemy sporo różnych rzeczy, które lada moment się pojawią.

Z akcjami blogerskimi mamy pewien problem ze względu na nowe interpretacje podatkowe w zakresie konkursów oraz komplikacje po nowych interpretacjach RODO. Pracujemy nad tym, ale temat jest ciężki - prosimy o wyrozumiałość. Cały czas czekaliśmy, żeby napisać coś konkretnego, ale dalej nie możemy tego zrobić.

Jednocześnie mamy pomysł na większą ekspozycję treści blogowych. Mogę zdradzić, że niebawem zmienimy agregat /Blog.html i w jego miejscu będziemy robić ekspozycję treści blogowych na stronie głównej serwisu (!!) oraz przeznaczymy na promocję blogów stały kafel w showcase na górze, który będzie rotował publikacje blogowe. Lista wszystkich wpisów dalej będzie, ale w dużo bardziej nowoczesnym wyglądzie, niż obecnie na /Blog.html (w takim layoutcie, jak cały serwis).

Jednocześnie w miejsce konkursu i programu partnerskiego szykujemy inną akcję, która mamy nadzieję będzie dużo ciekawsza, niż te dwa programy (które nie wypaliły tak, jak na to liczyliśmy).

1 polubienie

Aha to mamy rozumieć, że lista laureatów czwartej edycji “nieustającego” konkursu blogowego nie zostanie wyłoniona?

Świetny pomysł oby w 100% się powiódł.

Wyniki będą, ale nie wiadomo kiedy, bo RODO… jak ja słyszę o tym RODO to mi się chce wymiotować ! No i druga sprawy WP postanowiło utrudnić życie w sprawie podatku, możliwe że zwycięzca nagrody będzie musiał z tego tytułu odprowadzić podatek… obym się mylił.

Według mnie najlepiej byłoby robić konkursy bez nagród. Tylko w zamian za to wręczać dyplomy okolicznościowe - i nie byłoby problemu :slight_smile:

2 polubienia

@AnTar Dyplom jako dodatek okej, ale nie wyłącznie dyplom. Ludzie zapisali sie do programu i blogowali bo był nagrody :slight_smile:

1 polubienie

Tylko przez nowe nowe interpretacje podatkowe może stać się to nie możliwe.

@AnTar na pewno jest to możliwe, tylko trudniejsze :slight_smile:

1 polubienie

To jest informacja, która bardzo mnie cieszy. Teraz @tomekb wyjaśnij co znaczy “niebawem”? :slight_smile: