And the Oscar goes to... czyli rozstrzygamy pierwszy kwartał konkursu dla blogerów!

Dobrze piszesz. Dla mnie Blogi to przede wszystkim hobby i dobra zabawa. Ja nagród nie potrzebuję, wystarczy że pojawiają się komentarze pod wpisami.

2 polubienia

Jako że nie piszę na kolanie, a swój wpis, zanim opublikuję, przeczytam chyba z 10 razy, to i stąd spore przerwy. :stuck_out_tongue: Jestem jak najbardziej aktywny i obecnie dłubię przy 3 wpisach raz na jakiś czas.

Na konkurs żadnej umowy nie ma. To czysta życzliwość i dobroduszność redakcji, także odpada na start. I rozumiem rozgoryczenie, że było, a nie ma. Jednak zostało powiedziane, że będzie coś nowego, to cierpliwie poczekajmy. :slight_smile: Przecież nie minęło nawet X miesięcy od oficjalnej zapowiedzi zmian, a dopiero parę dni temu przyszedł mail.
Jeżeli chodzi o program partnerski - CPM się nie zmienia. Od minimum roku (bo tyle też piszę) nic się nie zmieniło pod kątem reklamowania blogów. Może trochę za dużo wpisów wpada na główną stronę blogów, no ale jak jest dużo wartościowych wpisów? :wink: Nic nie zrobisz.

Z mojej perspektywy - młodego (ciałem i w społeczności), cierpliwego i nie oczekującego nic w zamian - wygląda to na zbytnie przywiązanie jednych do kubków, długopisów i na zwycięstwo upragnionego iPhone’a SE + drugich typowe narzekanie “kiedyś to było, teraz to nie ma”. :joy:

Jakoś nie dziwię się braku konkretnej ingerencji redakcji. Jeżeli blogi stają się centrum taniego zarobku i “darmowej” reklamy dla blogujących, to coś jest nie tak… :wink:

Najlepiej mi się pisało wtedy, gdy nie było nagród rzeczowych, a jedyną nagrodą było wymienienie w tygodniowym podsumowaniu. Blogi były bardziej wyeksponowane i 8 tys. otwarć w ciągu tygodnia, nie było problemem. Co za tym idzie, ilość ciekawych komentarzy czy dyskusji pod wpisem zamykała się w przedziale 30-200 co było największą frajdą.

Teraz uzyskanie 2000 otwarć uznawane jest za sukces (sukces przedtem to było ponad 10 tys w miesiącu). Ilość komentarzy jest relatywnie mniejsza a ich wartość raczej niska, bo chyba DP jako portal zmienił klienta docelowego.

Krótko mówiąc… jest smutno.

5 polubień

Tak, dokładnie. Wprowadzenie nagród podzieliło społeczność, gdy userzy wybierali laureatów. Brak cotygodniowego podsumowania blogów to kolejne pokłosie słabej oglądalności.

1 polubienie

Zresztą, gdy nie było nagród rzeczowych pisali ludzie, którzy naprawdę chcieli pisać dla pisania, a nie dla nagród. Czasem mam wrażenie, że obecnie niektóre wpisy powstają tylko pod kątem walki o nagrodę.

2 polubienia

Pisałem o tym samym 15 godzin temu “Według mnie najlepiej byłoby robić konkursy bez nagród. Tylko w zamian za to wręczać dyplomy okolicznościowe - i nie byłoby problemu”

@macminik @wojtekadams

Hej,

Muszę i chcę się z tym zgodzić. To chyba było najlepsze promowanie dobrych wpisów na blogu.

Ale przy rozstrzygnięciu chodzi bardziej o zasady - bo tych nie zmienia się w trakcie ich trwania. Wiem, że niektórzy tak potrafią - i patrząc po tym, co dzieje się w polityce - można dojść do wniosku, że wszystko można. Ale dokąd takim myśleniem zajdziemy?

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Obecnie pracujemy nad taką niespodzianką dla blogerów :smiley:

1 polubienie

No…i zaorał. :joy:

1 polubienie

Spadek poczytności jest a jakże. I dlatego trzeba docenić tych co ciaglę piszą… a nie przestali przez to pisać :wink:

Ja się z tym zgadzam, ale słuchajcie - nowe interpretacje podatkowe zaskoczyły nas w trakcie. Problem nie dotyczy tylko dobrychprogramów, ale całej branży, mieliśmy poustawianych sporo fajnych konkursów z dużymi markami w tle które zapewniały fajne nagrody i wszyscy się wycofali, jak się okazało jakie to teraz będzie miało dla nich konsekwencje.

Znaleźliśmy już wyjście z tej sytuacji i mamy na to opinie prawną, więc wracamy do pracy, ale wszystkich partnerów musimy teraz do tego rozwiazania przekonać, wytłumaczyć etc ;(

1 polubienie

No i teraz będzie tak, że zapewnimy blogom taką promocję na SG, jakiej jeszcze nie miały - będą w feedzie newsów i będą miały stałego boksa w showcase na górze (który znów wróci do większych rozmiarów jak kiedyś, a nie tylko z trzema kaflami jak obecnie).

3 polubienia

A przeciez takie co tygodniowe podsumowanie, zawsze dawało trochę “kliknięć” blogerom. Zresztą pisałem o tym pół roku temu. https://www.dobreprogramy.pl/Dementor/Blog-DP-zmiany-na-lepsze-i-gorsze,88494.html

1 polubienie

Tak, tak, tak - większym miodem na moje serduszko było pojawienie się w podsumowaniu tygodnia, czy na głównej, niż te oreny z reklam - w sumie i tak piszę okazjonalnie. Fakt że ktoś “z góry” docenił - hej, to jest fajne!

Promowanie tekstów, możliwość przetestowania się na większej ilości odbiorców - to jest główny powód dla którego pojawiłem się tutaj ze swoimi wypocinami.

1 polubienie

może to powód, że @Nicolass już nie pracuje dla DP… i nie znalazł się ktoś na jego miejsce. @tomekb weźcie jakiegoś studenta :slight_smile:

@tomekb fajne zdjęcie kartoników :wink: też mam takie w kolekcji

2 polubienia

Akurat cotygodniowe podsumowania blogów na stronie głównej miały poczytność rzędu 1000 odsłon, co przekładało się na jeszcze mniej klików w same blogi. Z tego powodu właśnie z nich zrezygnowaliśmy… Jak pisał już Tomek, będziemy promować bezpośrednio blogi na stronie głównej w feedzie newsów i w showcasie (w kaflu u góry), a nie przez podsumowania, aby “skrócić” drogę przekliku do faktycznego wpisu blogowego.

1 polubienie

Nasz to nie kartony, tylko paczka która przyszła z TP-Linka ze sprzętem dla Was :slight_smile:

1 polubienie

A znasz takich blogerów co piszą? :wink:

To teraz najważniejsze pytanie. Kiedy te zmiany nadejdą? Konkretna data, który tydzień roku? “Niebawem” nas nie satysfakcjonuje :wink:

1 polubienie