And the Oscar goes to... czyli rozstrzygamy pierwszy kwartał konkursu dla blogerów!

Świadczenia rehabilitacyjne mam :stuck_out_tongue:

Cholera. Lotto dziś po pracy jak nic!

Czasem mam wrażenie, że tak. Chyba nie zaprzeczysz temu? :joy:

To ty jeszcze nie wiesz? Tak niebawem jak przebudowa bloga zapowiadana od lat, tak niebawem jak nowe komentarze miały być po hotzlocie a wyszła dwumiesięczna obsuwa bez żadnego słowa od redakcji. Po prostu magicznie pojawiły się na portalu. Konkursy…

Mam dalej wymieniać jak wyglądają “terminy” dla WP?

Nie mnie to oceniać. W ogóle w swoich komentarzach stosujesz retorykę “anty-blogerską” i zamiast wspierać innych blogerów, piszesz tak, żeby siebie przedstawić w jak najlepszym świetle.

Ale domyślnie lecą na mail, więc się dowiedziałem :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Hehe, nie śledzę wykopu (może ktoś wrzucił mój wpis, cholera wie), ale niedawno udało mi się ten pułap przekroczyć :slight_smile:

O to gratki. A za który wpis? :slight_smile: EDIT: W III Kwartale tego roku?

1 polubienie

Nie wytykam przecież nikogo palcami, nie piszę bezpośrednio, bo rozumiem, że każdy ma swój styl. Nikogo nawet nie krytykuję a zwyczajnie usprawiedliwiłem swoje długie poślizgi we wpisach. :slight_smile:

O jakie komentarze Ci chodzi? Na blogach bardzo rzadko coś komentuje. Tutaj - nie wiem, gdzie stawiam siebie w lepszym świetle. Zwyczajnie skomentowałem to co się dzieje w tym temacie i jak ważne są dla ludzi te nagrody i prezenty. Nie piszę nic o samych blogach. A pisanie na kolanie nie bez przyczyny zakończyłem płaczącą ze śmiechu emotką. :stuck_out_tongue:

No podobno w III >> https://www.dobreprogramy.pl/AntyHaker/Wzglednie-krotki-opis-testowej-odslony-MIUI-10-czyli-nowosci-zaimplementowane-do-najlepszej-nakladki-na-Androida,90745.html :slight_smile:

W takim razie może się na podium załapiesz :slight_smile: Czego Ci życzę :slight_smile:

Jeśli tak, to fajnie. Jeśli nie, to trudno :slight_smile:

U mnie podobnie. Wpis z wczoraj (Andek 9.0) - 7462 wyświetleń.

O niee, Twój wpis o Androidzie 9 radzi sobie lepiej niż mój :c

Jak 9 dalej nie pozwala na modyfikacje pojedynczej ikony do danej aplikacji to jak dla mnie się nie opłaca, podobnie jak w trybie poziomym, w trybie podglądu otwartych ostatnio aplikacji też ma często czarny pas z prawej - testowałem już nawet tapety 4K / 12 Mpix i pas ciągle wraca.

Widzisz, mnie na przykład tylko o to. Przykro mi, ale bardzo dużo czasu zajmuje mi sklejenie sensownego tekstu. Bywa, że ponad 10 godzin (nie jestem Mickiewiczem). Gdybym chciał się dzielić z ludźmi informacjami co zjadłem na śniadanie, napisać o wodospadzie jakimś tam czy ukraińskim prawo jazdy (serio, były takie wpisy…) to mógłbym to robić za darmo. I tutaj wstrzela się DP z konkursem blogowym (starym). Pierwsza piątka, gwarantowała nagrodę za około 500zł (żadnej nie sprzedałem, ale fanty przydały się mnie i rodzinie i jest to bardzo miłe, iPhone’a chciałem dać koleżance bo nie mogę patrzeć jak się męczy z featurephone’m…). Co miesiąc. Przyjmijmy, że wpisów powstaje jeden lub dwa na miesiąc, to żadna redakcja nie zapłaci 250zł za artykuł, który nie rozpęta gównoburzy na kilkaset komentarzy. Staram się więc opisywać różne ciekawostki informatyczne i growe. To był akceptowalny układ, nawet przy “stratach” rzędu 55% (bo taką miałem roczną średnią).

Dlaczego ludzie na YT zaczepiają się o patronity i włączają reklamy? Z tego samego powodu. W Polsce to chyba się z tego żyć nie da, ale u ruskich lub w USA można z tego worki złota wyciągać. Konkluzja jest taka, że wartościowa treść kosztuje i trudno jest to robić w ramach hobby. Bez względu na to czy uważasz moją za wartościową czy nie to się chyba ze mną zgodzisz.

1 polubienie

Dlaczego trudno jest to robić w ramach hobby? :wink: Jak ktoś lubi pisać, nie sprawia to żadnego wysiłku i kłopotu, a motywacją i nagrodą jest po prostu dobra dyskusja w komentarzach i uznanie czytających - nie widzę z tym problemu. :slight_smile: Jednak oczywiście rozumiem, że ktoś liczy na nagrodę, skoro wyraźnie jest napisane, że może ją dostać. Ale mało to jest mniejszych portali i stron, gdzie ludzie piszą teksty tylko dla samego pisania? Sam przez ponad pół roku “pracowałem” w redakcji Windows-Phone.pl, gdzie pisałem artykuły, newsy, zapowiedzi, recenzje gierek, tak o dla samego pisania. Nie będę ukrywał, że motywację później straciłem i gdybym miał za to jakiekolwiek wynagrodzenie, może czasem wybrałbym napisać jakiś tekst zamiast wyjść ze znajomymi na piwo czy pograć w gierkę na komputerze czy konsoli.

Mam w takim razie jedno zasadnicze pytanie do ciebie: Każe ci ktoś tutaj pisać? Z twojej odpowiedzi wynika że traktuje blog jako pracę, bo marnujesz 10 godzin życia i nie masz z tego zysku. Nie o to w blogu chodzi. Ja rozumiem że fajnie byłoby mieć z tego poświęconego czasu jakąś korzyść materialną ale zawsze uważałem że wam sprawia to przyjemność a nie jest to skok na kasę.

Swoją drogą, to teraz może pół forum powinno ubiegać się o jakieś nagrody czy zyski z reklam za lata porad technicznych, ratowanie sprzętu czy czyszczenie po asystencie bo my też “marnujemy” swój czas na rzecz DP?

Słuchajcie, tak przy okazji - dotarły do nas informacje, że niektórzy blogerzy w rozmowach z partnerami (firmami, agencjami PR) przedstawiają się jako współpracownicy dobrychprogramów, a ostatnio, że reprezentują Grupę WP.

Ja rozumiem, że pomaga Wam to załatwiać sprzęt, gry i wejściówki, ale nie możemy przekraczać pewnych granic. Nie będę wskazywał palcem konkretnych osób, ale proszę trzymajmy się faktów - osoba, która pisze na łamach serwisu, jest prywatnym blogerem korzystającym z platformy udostępnianej użytkownikom przez dobreprogramy.

Jeśli możemy Wam w czymś pomóc, oczywiście chętnie to zrobimy i zwróćcie się z tym do nas, ale jeśli rozmawiacie z zewnętrznymi podmiotami to proszę nie w naszym imieniu, bo wprowadza to bardzo duże zamieszanie.

Swoją drogą, fascynujący jest hejt pod adresem WP i jednoczesne wspieranie się tą marką, kiedy może to pomóc :wink:

Problem będzie jeszcze bardziej poważny, kiedy Wasze treści będą częściej eksponowane na stronie głównej DP, więc proszę weźcie to pod uwagę.

2 polubienia

A plotka głosi że blogerzy to wpisów sponsorowanych nie robią…

1 polubienie